Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Валютні інтервенції
Вельми «впливовими» учасниками ринку Форекс є і державні установи – Центробанк і міністерство фінансів. Перший регулює кредитно-грошову політику держави, другий – бюджетну. По суті, саме ці організації і складають основу фінансової системи країни.
Іноді з метою «підхльостування» обраної економічної стратегії та відповідного їй регулювання курсу національної валюти Центральні банки деяких країн-учасниць міжнародного валютного ринку проводять так звані валютні інтервенції. Інакше кажучи, за доступними йому каналах Центробанк, використовуючи власні активи, проводить масовану купівлю або продаж будь-якої валюти в дуже помітних навіть для надліквідного ринку Форекс обсягах.
Якщо країна дбає про зміцнення курсу своєї національної валюти і зниження інфляції – ЦБ починає масову скупку своєї валюти в обмін на наявні в його розпорядженні «іноземні» активи і активи «без громадянства» (наприклад, дорогоцінні метали).
Якщо ж економіка країни демонструє «застійні» ознаки і необхідно стимулювати виробництво і експорт, то для цього варто спробувати знизити завищений курс національної валюти, викинувши на ринок значні обсяги, що повинно знизити попит на цю валюту.
Іноді ЦБ декількох країн можуть проводити такі дії узгоджено. Наприклад, такі дії мали місце після руйнівного землетрусу в Японії в 2011 році.
Втім, часто офіційні особи з керівництва ЦБ лише натякають на можливе проведення інтервенцій і цим обмежуються. Такі вербальні інтервенції здатні підштовхнути ринок у вигідному для ЦБ напрямку.
Зрозуміло, що у більшості професійних учасників ринку валютні інтервенції не викликають ентузіазму, адже «розклад» проведення таких заходів ніяк не узгоджується з технічним аналізом і фундаментальними факторами. Інтервенції, безумовно, підвищують ризики втрат навіть у досвідчених трейдерів.
Розрізняють прямі і непрямі інтервенції. Перші проводить безпосередньо Центробанк від свого імені, другі, більш поширені – за його дорученнями виконують комерційні банки. Можна також виділити інтервенції на ринку і проти нього. Тут все просто – у першому випадку інтервенція «допомагає» пануючого на ринку тренду, у другому – перешкоджає йому. У разі інтервенції на ринку поставлених перед нею завдань, домогтися простіше. Адже навіть Центробанки, попри свої колосальні ресурси, аж ніяк не завжди досягають тих цілей, які вони переслідують проведенням валютних інтервенцій.
Для успішності валютної інтервенції потрібно одночасне дотримання певних умов:
• Помітне відхилення фундаментальних показників економіки від «належних»;
• Довіра більшості учасників ринку до політики, що проводиться Центробанком;
• Наявність у розпорядженні ЦБ значної маси валютних резервів.
Деякі банки заздалегідь оголошують про проведення інтервенцій, але як правило, така інформація є найважливішим фінансовим і державним секретом. Найчастіше проведенням інтервенцій в останні роки «грішить» Банк Японії.
Періодично і ЦБ Росії проводить інтервенції, як правило, дотримуючись при цьому так званий валютний (вірніше, бивалютный) коридор, встановлює межі обмінного курсу рубля по відношенню до долара і євро.
Економісти досі не дійшли згоди з приводу осмисленості практики проведення валютних інтервенцій. Одні вважають їх невиправданими, інші – досить ефективними, Але незалежно від їх думки валютні інтервенції міцно закріпилися у практиці центральних банків багатьох країн.
|
Категорія: Форекс | Додав: 15.07.2016
|
Переглядів: 530
| Рейтинг: 0.0/0 |
|