Вівторок, 30.04.2024, 08:14

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/61140102.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Валютний ринок
На сьогоднішній день валютний ринок електронна мережа, яка об'єднує найбільші біржі в усьому світі. Всі учасники торгівлі повинні бути обов'язково зареєстровані, тим самим, окремо взята людина не буде мати можливості взяти участь у торгівлі самостійно.

Обмін відбувається на міжбанківському ринку, де учасники системи отримують можливість здійснювати торгові операції. Якщо людина хоче так само хоче вступити в ряди учасників системи, то йому буде необхідно скористатися послугами брокерської компанії. Можна говорити про двох варіантах функціонування обмінного процесу:

• Коли всі угоди відбуваються на біржі
• Коли угоди укладаються, минаючи біржу, на міжбанківському валютному ринку

Функції валютного ринку

Функції валютного ринку для світової економіки:

1. Попит і пропозиція формують курс валют
2. Функція захисту суб'єктів економіки від спекулятивних дій різних сторін
3. Виконує функцію державного інструменту для здійснення грошово-кредитної політики
4. Дозволяє ефективно здійснювати фінансовий оборот (всілякі платежі в різних валютах)

Під валютними операціями" часто розуміється повний цикл обміну одного обсягу обраної валюти, на інший обсяг іншого виду валют, з передачею прав власності на віддається валюту, іншій стороні обміну. Сам же валютний ринок являє собою місце, що дозволяє провести обмін однієї валюти на іншу.

Функції світового валютного ринку:

1. Комерційна функція полягає в забезпеченні учасників ринку тією валютою, в якій з'явилася потреба
2. Ціннісна функція дозволяє підтримувати рівновагу між світовим валютним ринком і економічною системою в цілому, за рахунок курсу валют
3. Інформаційна функція інформує всіх учасників ринку про все, що стосується функціонування самої структури
4. Регулююча функція сприяє врахуванню особливостей всіх країн, що беруть участь в обміні, для дотримання законності дій

Ризики на валютному ринку

Будь-яка торгова операція, здійснена на валютному ринку, є операцією з високим рівнем ризику. Постійно мінливий курс того або іншого інструмента, не дозволяє гарантовано вигідно здійснювати валютні операції. Будь-який процес купівлі або продажу може закінчитися для учасника торгівлі фінансовими втратами.

Для захисту свого капіталу часто використовують хеджування. Такий спосіб дозволяє контролювати ризики, захищаючи свої інвестиції. До даного способу захисту від фінансових втрат вдаються всі учасники торгівлі, в тому числі і спекулянти, які працюють на короткостроковому зміні курсу валют, з метою отримання прибутку за рахунок різниці курсів.

Учасники валютного ринку

Основними учасниками валютного ринку є юридичні особи, як правило, це банки, великі інвестиційні фонди, корпорації. Саме ці учасники складають більше 80% всього обороту ринку. Відсотки, що залишилися це фізичні особи, як правило, здійснюють на ринку спекулятивні угоди, з єдиною метою заробити на різниці курсів валют. Такі люди працюють через брокерські компанії, які, в свою чергу, отримують дозвіл на прямий доступ до тій чи іншій біржі.

На ринку задіяні наступні учасники:

1. Центральні банки різних країн
2. Комерційні банки
3. Валютні біржі
4. Брокери
5. Підприємства, що потребують одержання тієї чи іншої валюти

За валютним ринком встановлено державний контроль, який виконує функцію регулювання всього процесу взаємодії між ринком і його учасниками, а також між самими учасниками торгівлі.

Структура ринку

Якщо говорити про біржовому секторі валютного ринку, то це проведення торгівлі в рамках окремої біржі. Другим варіантом є позабіржовий сектор, який представляє собою міжбанківський обмін. Найбільш поширеною формою взаєморозрахунків є саме безготівковий розрахунок. Усього розрізняють чотири види валютного ринку: біржовий, позабіржовий, строковий і поточний.

Самим значним з точки зору обсягів торгівлі є строковий валютний ринок. У свою чергу строковий ринок можна поділити на ф'ючерсний, який як раз найбільш близький трейдерам, і форвардний. Варто зауважити, що при роботі на ф'ючерсному ринку немає реальної поставки валюти в результаті обміну. 

Світовий валютний ринок як структура:

1. Наявність організаційного механізму, який підтримує функціонування ринку.
2. Обслуговування світової торгівлі
3. Валюти різних країн в процесі формування їх актуального значення за рахунок пропозиції і попиту, стають об'єктами міжнародної ринкової оцінки

Ринок для спекулянтів

Для трейдерів валютний ринок в першу чергу це місце їх роботи. Головна мета, переслідувана спекулянтом, це отримання прибутку за рахунок прогнозування руху валютної пари. Різниця між курсами в момент покупки та продажі торгового інструменту, якраз є тією прибутком, яку людина зможе отримати для себе за підсумками угоди. Так як занадто малі грошові обороти фізичних осіб, то в більшості випадків вони працюють через брокерські компанії.

Спекулянти, як правило, не "роблять погоди" на ринку є лише його складовою частиною. Завдання трейдера частіше полягає не в тому, щоб впливати на ситуацію, а в тому, щоб вміти визначити вектор її розвитку і слідувати за сильними гравцями, що визначають подальший курс валютної пари. Іноді спекулянтів на валютному ринку порівнюють з паразитами, чіпляються до сильного донору. Порівняння, хоч і досить своєрідне, але не позбавлене сенсу.

Категорія: Форекс | Додав: 24.07.2016
Переглядів: 414 | Рейтинг: 0.0/0