Вівторок, 07.05.2024, 05:53

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/07406018.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Валовий Внутрішній Продукт (ВВП)
Валовий Внутрішній Продукт (ВВП, ВНП, валовий національний продукт) - ринкова вартість усіх кінцевих товарів і послуг (тобто призначених для безпосереднього споживання), вироблених за досліджуваний період у всіх галузях економіки на території держави для споживання, експорту та нагромадження, незалежно від національної приналежності використаних факторів виробництва. Часто ВВП використовується як синонім до слова «економіка», так як відображає масштаби економічної діяльності в країні.

ВВП є головним індикатором національної економіки. Значний вплив на ВВП справляє на фондові індекси і грошово-кредитну політику центрального банку та уряду.
  • Номінальний ВВП вимірюється в поточних цінах
  • Реальний ВВП - виражений у цінах базового року
Для аналізу і порівняння використовується реальний ВВП, з якої виключено вплив зміни рівня цін у країні. Однак, іноді при сильних коливаннях валютного курсу уряд і ЦБ орієнтується на номінальний приріст Внутрішнього Валового Продукту, прагнучи до ослаблення курсу для підтримки зростання в номінальному вираженні, що також надає стимулюючий ефект на виробництво і споживання. При публікації офіційних даних країни, показник ВВП вимірюється в місцевій валюті, але якщо дані друкуються Міжнародним Валютним Фондом, Світовим Банком, або інший наднаціональною організацією, то дані щодо Валового Внутрішнього Продукту представляються, як правило, в доларах США.

Найбільше поширення отримав метод розрахунку ВВП за видатками, його формула виглядає так:
ВВП = Потребление + Инвестиции + Гос. Расходы + (Экспорт – Импорт)

У Першим оцінкою національного продукту зайнявся 30-ті роки ХХ століття американський економіст Саймон Кузнець. Як це часто буває, прориву в економіці передує масштабні проблеми. Так і в цьому випадку, розрахунок ВВП та його динаміки був обумовлений необхідністю знати, що відбувається в економіці в період Великої Депресії, до 1937, причому охоплював період з 1929 по 1935 р. р.. Зараз розрахунок і публікація параметрів Валового Внутрішнього Продукту відбуваються набагато швидше. Розвинені країни публікують перші оцінки ВВП ще до закінчення наступного кварталу. У США першу оцінку ми отримуємо вже через три тижні після завершення чергового кварталу.

Незважаючи на те, що ВВП є одним з ключових для розуміння макроекономічної ситуації в країні, безпосередньо публікація даного показника має обмежений вплив на ринок. Це пов'язано з тим, що компоненти, що входять в розрахунок показника доступні раніше, і учасниками ринку враховуються, що дозволяє досить точно передбачати поточне значення ВВП. При цьому основну увагу учасники ринку звертають на динаміку зростання або зниження Валового Внутрішнього Продукту до попереднього кварталу, або відповідного кварталу попереднього року.

За даними Міжнародного Валютного Фонду перше місце в світі за обсягом номінального ВВП займає США з 14 трлн. доларів. На другому місці з великим відривом йде Японія, що має ВВП розміром в 4,87 трлн. доларів. За величиною економіки змагатися зі Сполученими Штатами може єврозона, чий Валовий Внутрішній Продукт 2008 році склав 13,5 трлн. доларів.

Категорія: Форекс | Додав: 03.09.2016
Переглядів: 686 | Рейтинг: 0.0/0