Вівторок, 16.04.2024, 13:42

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Види ринкових графіків
Для зручності сприйняття ринкової ситуації в торгових терміналах, через які працюють трейдери, використовуються різні види ринкових графіків. Вони передають нам одну і ту ж інформацію за однакову кількість часу, а тому, неможливо виділити об'єктивно кращий з варіантів. Різниця між ними полягає лише в способі подання інформації трейдеру.

Іншими словами, лише графічне відображення даних біржі виходить різним. Кожен валютний спекулянт може самостійно підібрати найбільш зручний для власної торгівлі варіант. Нижче розглянемо три види ринкових графіків, пропонованих для використання в Meta Trader 4.

Види валютних графіків

Ринкові графіки, які можна спостерігати в торговому терміналі, бувають наступних видів:

1. Лінійний графік
2. Графік Бар
3. Японські свічки

Позначимо головні відмітні особливості трьох видів відображення залежності ціни від часу. Кожен варіант є чинним, торговці на свій розсуд зупиняють вибір на одному з графіків.

Лінійний графік

Лінійний графік являє собою криву лінію, проведену через контрольні точки, утворені цінами закриття вибраних трейдером тимчасових інтервалів. Наприклад, якщо спекулянт відкрив ціновий графік пари EUR/USD на ТФ = 15 хв., то кожні 15 хвилин буде з'являтися нова точка, відповідна ціною, яка стала останньою за п'ятнадцять хвилин.

Точки рівновіддалені один від одного по горизонталі, так як береться фіксований період часу для визначення кожної нової точки, але різною мірою віддалені один від одного по вертикалі. Виходить крива лінія, що проходить послідовно по всіх точках, являє собою лінійний графік залежності ціни від часу.
 

Графік цінових бар

Графік, що складається з цінових бар, використовується кілька частіше, ніж його лінійний колега. Бар являє собою вертикальну паличку, відповідну вибраному трейдером тимчасового інтервалу. Наприклад, якщо встановлено ТФ = 15 хв., то кожен ціновий бар буде відповідати змінам ціни протягом 15 хвилин.
 

Кожен бар містить чотири параметри, які вважаються важливими для спекулянта. High відповідає максимальній ціні, яка була досягнута за 15 хвилин. Low буде приймати значення мінімальної ціни за той же період часу. Горизонтальна лінія Open, що стикається з вертикальною смугою High-Low з лівої сторони, показує першу ціну даного бару. Горизонтальна лінія Close, спрямована від High-Low вправо, демонструє останню ціну даних 15 хвилин.
 

Графік - японські свічки

З точки зору передачі інформації, японські свічки повністю аналогічні цінових барам. Так само відзначаються High і Low, демонструють нам максимальну і мінімальну ціни обраного нами тимчасового інтервалу. Тіло свічки, яке виглядає як барило, має верхньою і нижньою межами, паралельними один одному.

Кожна з ліній показує, з якою ціни почалося формування свічки, якою ціною формування завершилося. Фактично, до цього моменту можна говорити про повну аналогією з ціновими барами, крім одного нюансу. Якщо початкова і кінцева ціни п'ятнадцяти хвилинного бару виглядали як дві горизонтальні лінії в обидва боки від вертикальної риси, то в свічках цього немає.

Щоб визначити, яка з горизонтальних меж барильця є першою ціною свічки, а яка останньої, досить подивитися на колір тіла свічки. Якщо тіло біле, то нижня його межа є першою ціною п'ятнадцяти хвилин, а верхня буде останньою ціною. Якщо ж тіло чорне, то все навпаки.
 

Єдиний вид ринкового графіка, де колір має значення, це японські свічки. Саме тут легко візуально сприймається характер поведінки ціни на ринку. Швидко кинувши погляд на термінал, можна буде зрозуміти, де висхідний тренд, де спадний, а де флет. Якщо цінові бари ще потрібно розглядати, виявляючи значення відкриття і закриття тимчасових інтервалів, то у випадку використання у роботі японських свічок, можна набагато швидше зрозуміти ринкову ситуацію.

Категорія: Форекс | Додав: 23.07.2016
Переглядів: 965 | Рейтинг: 0.0/0