Понеділок, 20.05.2024, 17:42

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Волатильність
Волатильність (Volatility, мінливість) – мінливість ринкової ціни в часі. Історичної волатильністю вважається мінливість у певний період, вже пройшов. Volatility допомагає трейдеру оцінити "рухливість" торгового інструменту, що побічно може говорити про міру ризику на ринку. Інвестори часто застосовують вибіркове стандартне відхилення, що є статистичною величиною для оцінки волатильності торгового інструменту. Волатильність, отримана в результаті обчислення з використанням поточної вартості інструменту, речення, що ринкова ціна інструменту відображає очікувані ризики, є очікуваною волатильністю.

Такий важливий показник мінливості ціни обраного нами інструмента, можна вважати характеристикою всієї валютної пари. Кожна пара має своє середнє значення волатильності, що дозволяє спекулянту зрозуміти, який саме варіант краще було б вибрати під свою торгову стратегію. Значення мінливості найчастіше беруть по добі. Складаючи отримані величини за певний період часу і ділячи суму на кількість днів, трейдери отримують середню Volatility.Вона може залежати від різних факторів, основними з яких можна вважати попит і пропозиції з боку учасників валютного ринку. У свою чергу на попит і пропозицію впливають різні фактори, як новинний фон, очікування трейдерів, політична і економічна ситуації в світі і навіть сезонність.

Волатильні валютні пари

Так як переваги на ринку в спекулянтів бувають різними, то варто зупинитися докладніше на конкретних валютних парах, що застосовуються в тому чи іншому вигляді торгівлі. Наприклад, спекулянт, який використовує в роботі принцип пробою цінового рівня, який звик працювати в сторону тренда, більше підійдуть для торгівлі пари з високими значеннями волатильності. Це означає, що ціна такого інструменту в середньому проходить більше в пунктах, ніж ціна іншої пари, де Volatility нижче. Різниця між середніми значеннями мінливості може виявитися значною.Якщо по EUR/USD можна відзначити волатильність на рівні 150 пунктів, то аналогічний параметр USD/JPY прийме значення, наприклад, 40 пунктів.

Таким чином, для канального скальпинга в азіатську сесію можна застосовувати пари, які володіють не високими значеннями Volatility в цікавому спекулянта часовому інтервалі. Шанувальники трейдингу всередині дня, більше оцінять такі валютні пари, як EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF, що володіють одними з найбільш значних за величиною розмірами мінливості. Про такі пари часто говорять, що ціна їх дуже швидко "ходить". Мається на увазі, що ринкова ціна може за один день здолати велику відстань, що вимірюється в пунктах.

Індикатори волатильності

Існують різні індикатори для торговельних терміналів, що вимірюють рівень волатильності. Принцип їх дії дуже схожий у всіх, а тому, для ознайомлення з подібним способом аналізу ринку можна скористатися CCI (Commodity Channel Index), смуги Боллинджера (Bollinger Bands), ATR (Average True Range) та іншими доступними варіантами. Деякі трейдери вважають, що завдяки даними індикаторами, можна визначати силу ринку. Враховуючи підвищені та знижені значення волатильності, людина може приймати рішення про відкриття позиції.

Звичайно, лише один індикатор "сили" ринку напевно не зможе надати необхідні дані для укладення угоди, але, тим не менш, допоможе якісно поліпшити аналіз ситуації. Такі індикатори прийнято вважати навіть не торговими, так як вони рідко використовуються в якості інструменту для пошуку точки входу, а інформативними.

Категорія: Форекс | Додав: 29.07.2016
Переглядів: 545 | Рейтинг: 0.0/0