Середа, 15.05.2024, 19:36

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/58886885.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Звіти COT для трейдерів
За останні роки в російськомовному середовищі дедалі популярнішим стає аналіз звітів COT, хоча на Заході трейдери і корпорації вже давно використовують ці дані для прийняття рішень. Дану тему я не міг обійти стороною, тому вирішив хоча б коротко розглянути, що ж це таке «звіти COT» і як їх правильно читати.

Почнемо з того, що абревіатура COT розшифровується як «Commitments of Traders» і присвоюється звітів від Commodity Futures Trading Commission (скорочено CFTC). В них зібрана інформація про відкриті позиції всіх учасників на біржовому ринку.

Під біржовим ринком стосовно до торгівлі валютними інструментами розуміється вся сукупність угод на CME з валютними ф'ючерсами. У попередніх публікаціях я вже неодноразово акцентував увагу на відмінностях міжбанківського Forex і термінового ринку, тому нижче лише коротко нагадаю про основні переваги біржового ринку, які відповідають на питання «навіщо взагалі потрібні звіти COT»:
  
  • На біржі торги централізовані, якщо хтось купив ф'ючерс, то всі інші учасники ринку побачать цю угоду.
  • Всі контракти на CME стандартизовані.
  • У документах прописаний строгий регламент здійснення операцій.

Комісія CFTC готує звіти COT кожну п'ятницю і збирає в них всю інформацію станом на останній вівторок. Мабуть, цей нюанс і є головною причиною суперечок між трейдерами щодо ефективності такого аналізу, так як оцінка настроїв учасників торгів запізнюється на кілька днів.

Насправді, в даному випадку і сперечатися абсолютно не про що, так як для аналізу довгострокових тенденцій публікації відомостей один раз на тиждень більш ніж достатньо. Для интрадея існує безліч альтернативних методів аналізу, починаючи від VSA і закінчуючи побудовою опціонних рівнів.

А тепер ближче до суті, комісія CFTC публікує звіти COT на своєму сайті в розділі CURRENT LEGACY. Тут нас будуть цікавити дані з Чиказької Товарної Біржі по ф'ючерсах:
 

Звертаю увагу, в таблиці можна помітити дві колонки – «Long Format» і «Short Format». У першій представлені розширені дані, а в другій скорочені, ніякого відношення до розбивці звіту на довгі і короткі позиції вони не мають. Сам я завжди використовую інформацію з графи Short Format.


Після переходу у відповідний розділ перед нашим поглядом відкривається звіт по всіх інструментах, ф'ючерси на які спрямовуються на CME. Щоб знайти потрібний інструмент, просто гортаємо сторінки до тих пір, поки не зустрінемо відповідну назву, нехай це буде швейцарський франк:
 

Ось так виглядає звіт COT. Форма подання трохи незвична для сучасного користувача ПК, адже всі вже звикли до таблиць і розмітками, але подібний формат є дуже зручним для імпорту даних. 

Тепер звернемо увагу на основні колонки таблиці.
 
  1. NON REPORTABLE POSITIONS – це приватні трейдери, інакше кажучи – дрібні спекулянти, тобто ті з нас, хто торгують на CME.
  2. NON-COMMERCIAL – це великі гравці на ринку, в число яких входять банки, хедж-фонди, і просто «важковаговики» серед трейдерів.
  3. COMMERCIAL – у цій колонці зібрана інформація по хеджер, тобто компаніям з реального сектора, зацікавленим у захисті від коливань валютних курсів або цін на сировинні товари.
  4. TOTAL – сумарні позиції сильних спекулянтів та представників реального сектору. Для нас ці дані не представляють особливого інтересу, так як аналіз звітів COT передбачає вивчення інтересу кожної окремої групи в динаміці.

Найчастіше, напрямок позицій NON-COMMERCIAL й COMMERCIAL протилежно, тобто якщо довга позиція хеджерів збільшується, спекулянти навпаки, нарощують короткі позиції.

Рекомендую ще ось ці два огляду:
  • Дані по тиковим обсягами
  • Торгівля спредом на нафту

Застосовуємо звіти COT на практиці



Для оцінки ринкових настроїв особливий інтерес представляє колонка CHANGES FROM, в якій відображена динаміка сукупних позицій по кожній групі учасників ринку.
 

Так який же показник тут найцікавіший? Дискусії з цього приводу тривають, але практика показує, що найбільш інформативний показник – це настрої великих спекулянтів. Саме ці суб'єкти здатні сильно «продавити» ринок на очікування якої-небудь події, а хеджери, навпаки, пристосовуються до можливих ризиків.


Дрібні спекулянти не представляють особливого інтересу при аналізі звітів COT, але слід зазначити, що вони найчастіше стають на одну сторону з великими спекулянтами.

Конкретне рішення про купівлю або продаж валютної пари приймається в залежності від того, в яку сторону зміщується баланс на відповідному ф'ючерсі:
 
  1. якщо за даними звіту COT великі спекулянти нарощують довгу позицію – працюємо на підвищення курсу валюти;
  2. якщо великі спекулянти фіксують лонги і нарощують шорт – працюємо на зниження курсу валюти.

Тут слід зазначити, що динаміка ф'ючерсних цін і курсів деяких валютних пар може бути протилежною Пов'язано це з тим, що ф'ючерси на CME завжди номіновані в доларах США, а на Форекс-парі долар може розташовуватися в чисельнику (тобто виступати в ролі основної валюти). Наш приклад з франком – яскраве тому підтвердження:
 

І на завершення дам одну пораду – на англомовному ресурсі FINVIZ дані звітів COT збираються автоматично і представлені в динаміці безпосередньо на графіку ф'ючерсів.
 

Ще не так давно в «рунеті» існували схожі ресурси для російськомовних користувачів, але через деякий час вони або закривалися (з-за низької популярності), або переходили на платну основу. Тому аналізувати звіти COT краще на перевірених і стабільно працюючих ресурсах, тим більше, у випадку з «фінансовим візуалізатором» навіть не обов'язково знати англійську мову – все інтуїтивно зрозуміло.

Категорія: Форекс | Додав: 13.12.2017
Переглядів: 317 | Рейтинг: 0.0/0