Неділя, 19.05.2024, 04:55

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатори кластерного обсягу для терміналу MetaTrader
Кластерний аналіз – це відносно новий напрямок аналізу ринкового руху. Як відомо, саме зіткнення інтересів биків і ведмедів змушує ціну активу рухатися. В цьому аспекті потрібно розуміти, що зміна настроїв ринку більшою мірою не відіб'ється на ціні інструменту, а на обсязі угод, і тільки після цього ціна почне свій рух.

Виходить, що обсяг первинний - аналізуючи ринок за обсягами і розуміючи, хто домінує в торгівлі, можна набагато раніше зрозуміти, куди і з якою силою рушить ціна. Таким чином, суть кластерного аналізу полягає в дослідженні внутрибаровых обсягів – кількості угод, укладених на кожному ціновому рівні всередині свічки.

Домінанта ринку при цьому визначається за допомогою поняття «дельта» - різниці між угодами на купівлю та продаж, вчиненими на певному ціновому рівні.

Кластерний аналіз на Форекс дещо складніше, ніж методика, описана вище. Справа в тому, що на Forex невідома складова «дельта». Тут доступний загальний обсяг укладених угод, та й то, тільки за даними певного брокера, а знання настрої ринку в широкому сенсі Форекс-трейдер не доступно.

Індикатор без реальних обсягів

Однак навіть наявна інформація по тиковим обсягів, що використовуються для кластерного аналізу ринку Форекс, дозволила створити ряд інструментів, покликаних значно розширити і збагатити новими методиками арсенал трейдера. Цими інструментами є індикатори кластерного обсягу.

Кластерний індикатор обсягів на ціновому графіку

Кожний твк інструменту додає до стовпчика гістограми певне значення обсягу. Максимальний рівень гістограми за певний період, коли в розрахунок входять всі об'єми по барах цього часового проміжку, показує силу даного цінового рівня – ступінь інтересу трейдерів до ціни.

З допомогою такого індикатора можна побачити дуже серйозні рівні підтримки і опору. Трейдеру завжди необхідно бачити, де знаходиться ціна відносно попереднього великого обсягу, щоб використовувати цю інформацію в подальшій торгівлі. Наприклад, якщо ціна розташована вище великого обсягу, слід входити в довгі позиції, якщо нижче, то в короткі.

Для роботи індикаторів кластерного обсягу потрібно хвилинний таймфрейм. Якщо трейдер хоче використовувати такий індикатор у своїй роботі, він повинен переконатися, що хвилинний таймфрейм в терміналі доступний.

Кращі індикатори кластерного обсягу

Один з найкращих алгоритмів пошуку найбільшого тикового обсягу реалізований в індикаторі HighVolumeBar VertikalHistogram. Однією з особливостей програми є відображення єдиного значення на всіх таймфреймах, але не вище Н4. Це відбувається завдяки використанню хвилинного таймфрейма в якості джерела даних.

Індикатор має три стани:

• рівень підтримки;
• рівень опору;
• невизначений рівень.

Візуально вони різняться кольорами, а розраховуються за заданий у налаштуваннях кількість барів. Достоїнством індикатора є відображення силових рівнів поточного дня, на відміну від багатьох алгоритмів, що відображають рівні минулого періоду.

Більш досконалою версією цього індикатора є HighVolumeBar VertikalHistogram v2, яка додатково вказує ймовірність правильного визначення силового рівня у відсотках.

Можливості кластерного індикатора на Форекс

Індикатор використовується для визначення ймовірного напряму руху ціни. За його показаннями можна здійснювати операції, використовуючи напрям, протилежний виявленому рівню, тобто, продавати від рівня опору і купувати від рівня підтримки. Обов'язковою умовою входу в позицію є закінчення дня, на якому будувалися рівні. Вхід в позицію раніше закриття дня може виявитися передчасним, особливо коли ймовірність правильності визначення рівня близька до 50%.


Ще одним досить популярним індикатором кластерного обсягу є ТРО - Time Price Opportunity. Індикатор, назва якого в перекладі означає «час-ціна-можливість», як і попередній алгоритм, що дозволяє визначити силові рівні. Підтримки і опору малюються у вигляді ліній, які виділяються на тлі гістограми кольором.

Але якщо в попередньому індикаторі рівні розрізнялися між собою за кольором, то тут визначення виду рівня здійснюється трейдером на основі загальних правил. Іншими словами, ми бачимо на графіку ціновий рівень, але є він підтримкою або опором визначаємо самостійно.

Розмітка рівнів індикатора кластерних обсягів

Індикатор характеризується тим, що ціна досить чітко відпрацьовує певні їм рівні підтримки і опору, проте в якості основного інструменту він не використовується. Як правило, він застосовується тільки в якості фільтра, втім, це стосується всіх алгоритмів подібного типу.

Наведені алгоритми є найбільш популярними прикладами індикаторів кластерних обсягів, досить широко представлених в мережі. Крім розглянутої методики застосування тикових обсягів існують більш складні способи, що використовують для аналізу дані реальних обсягів зі сторонніх ресурсів. Це аналіз з використанням кластерів і дельт, кластерних графіків руху ціни і ринкових профілів, а так само програм, що оцінюють формування обсягів і різниці між кількістю ордерів на купівлю та продаж, таких як MarketDelta або Volfix.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 1338 | Рейтинг: 0.0/0