Четвер, 02.05.2024, 14:42

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Форвардні курси
При здійсненні форвардних угод використовується форвардний курс, який може дорівнювати курсу спот, але частіше вони розрізняються. Важливим моментом такої угоди є чітке визначення моменту її погашення. Виходить своєрідна угода з заздалегідь визначеним курсом для взаєморозрахунку, а так само з обговоренным сторонами періодом її завершення.

Спотовий та форвардний курси тісно пов'язані між собою, так як при їх розбіжності з'являється не мало валютних спекулянтів, які бажають заробити на арбітраж. В даному випадку під арбітражем слід розуміти безризикове отримання прибутку без власних вкладень. 

Форвардний і спотовий курси тісно пов'язані, так як деякі агенти намагаються здійснити процентний арбітраж на форвардної різниці. Часом можна спостерігати розбіжності в значеннях, але вони, як правило, носять короткочасний характер. Forex, враховуючи його велику ліквідність, не балує трейдерів арбітражними можливостями.

Основне, від чого залежить форвардний курс-це різниця в процентних ставках, що діють по двох валютах (interest rate differential). Форвардний курс = курс спот + премія (репорт) або – дисконт (депорт).

Люди, які мають інформацію про те, яким буде курс через деякий час, мають можливість заробити пристойний капітал. Припустимо, людина знає, що нинішній форвардний курс менше курсу спот через місяць. Він може придбати форвардні контракти на покупку. Попит буде впливати на вартість контракту, постійно збільшуючи її. У підсумку, коли ціна за рахунок покупок буде висока з точки зору покупців, вони приступлять до продажу своїх контрактів, тим самим навпаки вже збиваючи їх ціни.

Форвардний договір

Форвардні курси, як такі, що не котируються. Дилери використовують форвардні диференціали, часто звані курсами своп. Для багатьох людей буде дуже важливо знати, скільки саме коштів потрібно буде віддати в певний момент для закриття угоди. При плаваючою ринковою ціною такої можливості немає.

Наприклад, якщо людина купує певний товар в іншій країні і не має можливості в даний момент за нього розплатитися місцевою валютою, то може домовитися про день оплати та про ціну, яка не зміниться, виходячи з ринкової ситуації. Як правило, полягає форвардний валютний договір. Іншими словами, із форварда не вийде просто так вийти, не виконавши свої зобов'язання, наприклад, побачивши змінилася не кращим чином для нас ситуацію на ринку.

В даному випадку обидві сторони приймають зобов'язання по передачі товару і грошей один одному, не дивлячись на зміни валютного курсу за період проведення операції. Природно, може виникнути така ситуація, коли на момент взаєморозрахунків відбулися значні зміни на валютному ринку, у зв'язку з чим одна з сторін може понести серйозні фінансові втрати. Саме тому укладення договору при здійсненні форвардних операцій є необхідністю.

Категорія: Форекс | Додав: 23.07.2016
Переглядів: 639 | Рейтинг: 0.0/0