Субота, 27.04.2024, 11:17

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Фундаментальний аналіз
Фундаментальний аналіз досліджує макроекономічні показники, здатні істотним чином впливати на поведінку валютного ринку. Вивчення таких показників, їх взаємодії між собою, ступінь впливу на ринок є фундаментом для освоєння даного виду аналізу ринкової ситуації.

Фундаментальний аналіз дозволяє трейдеру оцінювати ступінь імовірності розвитку подальших подій. Валютний спекулянт, оцінює політичний, економічний стан країн, що вивчає фактори, що впливають на перспективу тієї чи іншої валюти, займається, як правило, вивченням довгострокової ринкової ситуації для подальшого успішного інвестування.

Фактори фундаментального аналізу

Фактори, що вважаються трейдером важливими в даному виді аналізу, бувають дуже різними. Наприклад, заздалегідь запланований виступ уряду країни про безробіття. З іншого боку, є велика кількість факторів, що впливають на ринкову вартість валюти не прямим, а непрямим чином.

Наприклад, якщо велика компанія з видобутку газу прийме рішення тягнути трубопровід в нову країну, то природно, це в свою чергу вплине на сектор металургійних компаній, а так само виробничих підприємств, які займаються випуском труб.

Економічний календар - фактор фундаментального аналізу

Напевно, кожен трейдер враховує у своїй роботі економічний календар. Одні спекулянти намагаються заробити на ринкових коливаннях під час виходу новин, інші навпаки намагаються уникати таких моментів, вважаючи за краще відсидітися "на паркані" до того моменту, коли ринок знову заспокоїться.

У будь-якому випадку, економічний календар можна розглядати як нагадування про майбутні важливі події. Торгівля по новинам лише від частини може вважатися роботою з допомогою фундаментального аналізу. В такому випадку трейдер використовує лише певну дату виходу новин, а далі вже приймає заходи, грунтуючись на інші способи аналізу ситуації.

Довгостроковий курс

Події, які не заплановані в економічному календарі, але впливають на ринкову ситуацію, так само можна віднести до фундаментальних факторів. Трейдер з ряду подій може зробити висновки про найбільш ймовірне подальшому розвитку подій. У такому разі, людина буде враховувати ту інформацію, яка в тій чи іншій мірі стосується торгового інструменту, обраного для роботи.

Як правило, дані не є прямим керівництвом до дії, а більшою мірою служать саме матеріалом для подальшого осмислення. Тому, маючи одну і ту ж інформацію, спекулянти можуть надати різне значення кожному фактору та в підсумку прийти до різних висновків. У таких випадках кажуть, що фахівці розійшлися в думці, провівши фундаментальний аналіз різними способами.

Як вже говорилося раніше, даний вид аналізу використовується найчастіше саме при довгостроковій торгівлі. Трейдер вивчає ситуацію і намагається спрогнозувати подальший розвиток подій на довгий період часу. Сукупність усіх факторів, обробка яких і допомогла людині зробити якийсь висновок про ймовірну подальшу долю торгового інструменту, може не відразу привести в рух ціну валютної пари або акції. Цілком можливо, що пройде деякий час до того моменту, як ринок стане поступово втілювати в життя зроблені раніше трейдером умовиводи.

Застосування фундаментального аналізу

Як правило, фундаментальний аналіз застосовують саме позиційні спекулянти, не звертають уваги на короткочасні коливання цін. Таких фахівців варто назвати навіть інвесторами, а не трейдерами. Використання даної методики, наприклад, у межах денної торгівлі, швидше за все, не може бути ефективним.

Складність застосування даного виду аналізу полягає ще і в тому, що валютна пара складається з двох валют різних країн. Таким чином, трейдеру потрібно буде стежити за факторами, що впливають на цінність валюти не в одній країні, а як мінімум у двох.

Фундаментальний аналіз застосовується спекулянтами при роботі на будь-якій біржі. Наприклад, на фондовому ринку трейдер може вивчати всі фактори, що стосуються нафтового бізнесу, так як працює з акціями компаній, пов'язаних з чорним золотом. На Forex спекулянт вивчає політичні, економічні фактори тих країн, національні валюти яких становлять пару, що використовується людиною в роботі, а так само ситуацію в усьому світі.

Мета фундаментального аналізу - врахувати всілякі фактори, здатні вплинути на ринкову ціну, щоб, як можна більш високою ймовірністю спрогнозувати подальшу поведінку ринку.

Недоліки фундаментального аналізу

Далі перерахуємо недоліки фундаментального аналізу:

• не надає можливості трейдеру здійснювати точний вхід, а лише може показувати напрямок розвитку майбутньої тенденції
• складність трактування, так як одні і ті ж події в різні періоди часу можуть впливати на ціну абсолютно різною мірою
• даний вид аналізу практично марний для тих спекулянтів, які займаються короткостроковою торгівлею.

Методи фундаментального аналізу марні при короткостроковій торгівлі, так як операції дуже швидко закриваються, не встигнувши "відчути" наслідків тих чи інших факторів. Мабуть, тільки новини використовуються скальперами, а інші фактори, які можуть на тривалий період направити тренд в ту або іншу сторону, до уваги навіть не беруться.

Категорія: Форекс | Додав: 24.07.2016
Переглядів: 410 | Рейтинг: 0.0/0