Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Gator Oscillator - опис і способи застосування
Gator Oscillator – це ще один знаменитий осцилятор, створений Біллом Вільямсом і призначений для уточнення сигналів Алігатора. У довіднику терміналу MetaTrader від «Метаквотов» зазначено, що він лише вимірює ступінь розбіжності ліній балансу, тому сьогодні докладніше розглянемо його мети, сигнали і можливості.
Від Алігатора Gator Oscillator відрізняється тільки формою представлення результатів – перший відображає розмітку з ковзних середніх в основному вікні, а другий показує відстань між цими лініями у вигляді гистограммных барів, тому параметри у даних індикаторів повністю ідентичні.
Єдине, що слід запам'ятати, так це наступне просте правило – у верхній половині Gator Oscillator відображається відстань між синьою і червоною ковзаючими середніми (між щелепами і зубами). У нижній половині індикатор вимірює діапазон від червоної лінії до зеленої (відстань між зубами і щелепами).
Gator Oscillator на Forex
Крім цього, кожному бару гістограми присвоюється один з двох кольорів:
якщо нове значення індикатора перевищила попереднє – бар забарвлюється в зелений колір;
якщо на новій свічці відстань між ковзними середніми зменшилася – бар забарвлюється в червоний колір.
Застосування Gator Oscillator на Форекс
Фактично, головне завдання Gator Oscillator зводиться до відображення ситуацій, коли тенденція набирає силу і коли починає затухати, тобто він присвоює трендам кількісну оцінку, а не якісну, як це робить простий Алігатор.
Розглянемо приклад. На наступному графіку представлена динаміка курсу валютної пари EURUSD:
Значення Gator Oscillator
Можна помітити просту закономірність – по мірі прискорення тенденції діапазон Gator Oscillator розширюється. Думаю, в даному випадку все зрозуміло і без коментарів, так як під час сильної тенденції кут нахилу «швидкої» ковзної по відношенню до «повільної» завжди збільшується.
Справедливо і зворотне твердження – якщо імпульс починає «затухати», значення Гатора» наближаються до нульової лінії.
Фактично, в даному випадку можна привести аналогію з серцевим ритмом, і якщо подивитися на графік з більш тривалою історією, ця подібність стає помітно навіть зовні.
Індикатор Gator Oscillator валютного ринку
Вся ця інформація на перший погляд здається марною, але насправді, Gator Oscillator – це один з найкращих індикаторів для відсіву флетовых ділянок ринку. Досить оптимізувати екстремальні межі осцилляторных значень, які і будуть виступати в ролі своєрідного «обмежувача» для запобігання ризикованих угод. Повернемося до прикладу з євро:
Показання Форекс-осцилятора
Таким чином, отримуємо набір наступних сигналів:
Якщо величини Gator Oscillator зверху і знизу перевищують значення екстремальних меж – на ринку спостерігається сильний тренд, можна сміливо працювати.
Якщо значення індикатора перевищує критичну лінію тільки з однієї половини – це сигнал на можливий розворот тенденції, тому краще утриматися від покупок і продажу активу.
Якщо Gator Oscillator «затиснутий» в критичному діапазоні – це флет, тому новачкам в даному випадку також рекомендується відпочити від торгів, хоча досвідчені трейдери примудряються заробляти і у флет.
Кольори барів гістограми також знайшли своє застосування, з їх допомогою можна з високим ступенем достовірності визначити момент, коли ринок готовий до корекції, а корекція - це сигнал на закриття раніше відкритій операції:
Операції по індикатору Gator Oscillator
В даному випадку все логічно – якщо колір змінився з зеленого на червоний, значить, або короткострокова тенденція стала відставати від довгострокової, або вона взагалі змінила напрямок. Другий варіант зустрічається дуже рідко (в основному, подібні ситуації характерні для сильних рухів), оскільки він суперечить природі середніх цін.
Ще якісні осцилятори:
Awesome Oscillator
MACD
Нестандартні стратегії на базі Gator Oscillator
Враховуючи той факт, що функціонал розглянутого алгоритму обмежений і безпосередньо пов'язаний зі значенням «машек», трейдери регулярно проводять експерименти з «схрещування» значень індикатора Gator Oscillator з показниками і формулами інших відомих алгоритмів.
Перераховувати всі інновації занадто довго і нецікаво, через їх непотрібність, а часом і відвертої неадекватності. Тому увагу слід звернути лише на пошук дивергенцій між динамікою значень Gator і ціною на графіку:
Сигнали з Gator
Деякі трейдери бачать тут сигнали на купівлю та продаж, зокрема:
якщо на падаючому ринку послідовність вершин індикатора утворює подобу сходящегося трикутника, слід чекати розвороту тренда вгору;
якщо на зростаючому ринку послідовність вершин індикатора утворює подобу розходиться трикутника, слід чекати розвороту тренда вниз.
В принципі, подібний підхід може принести користь, але доведеться провести не один день за оптимізацією параметрів індикатора на різних таймфреймах, плюс потрібно підібрати фільтр, так як дивергенції часто дають помилкові сигнали. У підсумку краще дотримуватися старих, але перевірених методів, протестованих багатьма трейдерами.
Також слід пам'ятати про те, що Білл Вільямс створював індикатори не просто так, він їх застосовував у власних торгових системах, тому, щоб краще зрозуміти принципи, на які спирався автор при створенні своїх методик, перед використанням Gator Oscillator рекомендується прочитати книгу «Торговий Хаос».
|
Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
|
Переглядів: 666
| Рейтинг: 0.0/0 |
|