Вівторок, 07.05.2024, 16:05

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Графік хрестики і нулики для ринку Форекс
Раніше ми вже розглядали нестандартні способи представлення ціни, такі як ренко-графіки і Кагі. Тому, щоб не зупинятися на півдорозі, сьогодні продовжимо вивчати незвичні для багатьох початківців трейдерів типи графіків, і на цей раз мова піде про широко відомому методі під назвою «хрестики-нулики».

За своїм алгоритмом побудови хрестики-нулики мають безліч подібностей з графіками Кагі але якщо останні – винахід японців, то XO в свій час були дуже популярні на заході. Насправді, серед трейдерів і професорів по економіці досі не склалося єдиної думки на предмет того, коли саме з'явився цей підхід і кого можна вважати його першовідкривачем.

За офіційною версією першим про «хрестики-ноликах» заговорив Віктор де Валлиерс в 30-х роках 20 століття, тільки називалися вони тоді пункто-цифрові графіки.
Не важко здогадатися, чому даній людині приписується авторство методики, адже він видав однойменну книгу, яка пізніше була визнана класикою технічного аналізу, а що популярно, то і вважається істиною в останній інстанції – сьогодні такий порядок речей.
 
  • Індикатори з хрестиками і ноликам
  • Патерни графіка хрестики і нулики
Насправді ж, піонером у побудові пункто-цифрових графіків можна вважати Чарльза Доу, який в авторитетному у всі часи журналі «The Wall Street Journal» 20 липня 1901 року опублікував статтю зі своїми напрацюваннями під назвою «книжковий метод».

Сам Чарльз при цьому стверджував, що даний метод існує вже мінімум 15 років і побудований на зчитуванні котирувань з телеграфної стрічки – ось це були часи у трейдерів, не позаздриш. Не меншу популярність здобув більш пізній (1904) «праця» Джозефа Клейна під назвою «Метод реєстрації тенденцій». Клейн також зазначав, що подібний підхід застосовується вже з 1881 року, підтвердивши, тим самим, слова Днз.

Таким чином, хрестики-нулики або пункто-цифрові графіки, є одним з найдавніших способів представлення ціни. Крім того, вони за своєю суттю набагато ближче європейцям і американцям, ніж всі інші типи графіків.

Від звичайних свічок метод хрестиків-ноликов відрізняється тим, що оперує лише одним виміром, а не звичними двома (ціна-час), завдяки чому дозволяє виявляти неявні рівні підтримки і опору, фігури і патерни (які втрачають обриси на звичайних графіках), а також дозволяє однозначно інтерпретувати тенденції. На малюнку нижче представлений приклад пункто-цифрового графіка:
 

Таким чином, якщо ринок перебував у вузькому діапазоні, то графік практично не зазнає змін. Якщо ціна торгового інструменту значно коливалася, то пункто-цифровий графік буде містити багато осередків.

До речі, хрестики-нулики відрізняються лише візуальним представленням, а саме, якщо в наведеному вище прикладі блоки з синім контуром замінити на «хрестики», а бокси з жовтими кордонами представити у вигляді нулів або гуртків, то отримаємо ніщо інше, як графік «хрестики-нулики»

Не можна не відзначити ще один момент – цей тип графіка не дозволить побудувати повноцінну торговельну стратегію на обсягах.
Зрозуміло, мова програмування і сучасні технічні засоби дозволяють підраховувати кількість тиків, оскільки реальний обсяг у вертикальній конструкції з декількох боксів, але без прив'язки до часу вони стають зовсім непотрібними.
 

Побудова графіка по стратегії «хрестики-нулики»



В даний час у трейдерів, які торгують через термінал MetaTrader, відсутня можливість автоматичної побудови подібних (як і будь-яких нестандартних) графіків, тому для створення коректної розмітки можна вибрати один з трьох варіантів:
 
  • використовувати спеціальне програмне забезпечення, на яке доведеться купувати ліцензію;
  • скористатися «святая святих будь-якого статиста – Excel. Варіант відносно простий, але вимагає витрат часу. Як правило, до таких методів вдаються долгосрочники, які воліють будувати все самі, цінують високу точність і використовують «книжковий графік» в якості однієї з ланок якоїсь складної системи;
  • встановити спеціальні індикатори, які відобразять результат обчислень або в основному, або в «підвальному вікні (оптимальний варіант). Наприклад, на наступному малюнку представлені два індикатори, верхній (який раніше нами вже застосовувався) називається X_O Profit, а «підвальний» відомий як FXI_PointFigure.

При побудові графіка XO (це скорочення є досить поширеним) завжди враховується два параметра, основний з яких – розмір боксу (box size). Дане значення дорівнює кількості пунктів, які враховуються в одному блоці, хресті або колі, чим воно більше, тим надійніше фігури і тренди.

Другий параметр виступає в ролі фільтра при зміні тенденції, тому називається «reversal». Вимірюється він в боксах і, як правило, не перевищує значення від 1 до 3. На спокійних валютних парах і при великій величині боксу одиниці буде достатньо.


Щоб розібратися, як він працює, уявімо, що ми побудували графік по системі хрестики-нулики, в якому кожен бокс дорівнює 15 пунктів, тобто якщо ціна пройшла вгору задану відстань, то на графіку з'являється «хрестик».
 

Поки тренд висхідний, все добре, питань не виникає, але рано чи пізно він повинен розвернутися, і щоб у цей момент позбутися від шуму (помилкових сигналів на розворот), необхідно дочекатися підтвердження, в якості якого виступає відстань, рівну reversal.

Таким чином, як тільки ціна після формування останнього хреста пройде заданий в налаштуванні розвороту кількість боксів у зворотний бік, на графіку з'являться нулики. У наступній публікації ми детальніше розберемо згадані індикатори, а також постараємося розглянути основні патерни, що представляють найбільший інтерес при аналізі пункто-цифрових графіків.

Категорія: Форекс | Додав: 12.12.2017
Переглядів: 929 | Рейтинг: 0.0/0