Вівторок, 30.04.2024, 19:53

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/26623239.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор для побудови каналу лінійної регресії
В стандартному наборі торгового терміналу MetaTrader 4 можна знайти не мало корисних інструментів технічного аналізу. Серед них є канал лінійної регресії, що дозволяє за кілька секунд в автоматичному режимі нанести на графік три паралельні прямі лінії, що представляють собою канал за вибраний період часу.

Від трейдера потрібно тільки вказати на графіку, який тимчасової ділянку ринку буде враховуватися індикатором для побудови каналу лінійної регресії.

Для чого потрібен цей інструмент? Звичайно, можна вибрати звичайні прямі лінії і з їх допомогою побудувати ціновий канал але чи можна назвати такий спосіб об'єктивним, це велике питання. Крім того, у випадку з індикатором лінійної регресії графічне побудова не відноситься до довільним, це статистичний розрахунок ринкових значень.
 

В подробиці формул вдаватися більшості трейдерів не за чим, але хочу відзначити, що центральна лінія каналу, звана трендової лінією регресії, будується між двома точками методом найменших квадратів. Дві інші лінії рівновіддалені від трендової в різні сторони.
 

В результаті на графіку виходить ціновий канал, утворений трьома паралельними лініями:

• трендової лінією регресії;
• верхньою межею каналу;
• нижньою межею каналу.

Застосування індикатора каналу лінійної регресії

Такий інструмент не міг залишитися без уваги трейдерів, так що його можна зустріти і в роботі валютних спекулянтів, які віддають перевагу трейдинг по тренду, і в арсеналі скальперів, що укладають угоди на відбій від стінок каналу. Що стосується принципів побудови, то тут потрібно враховувати один важливий момент, адже нас цікавить, що буде далі на ринку, а не тільки те, що вже було.

Так що, є сенс при використанні даного інструменту брати запас наперед, а так само використовувати фільтри. В якості прикладу можна розглянути торгівлю на відбій, яка дуже популярна серед скальперів валютного ринку. В цьому випадку в якості фільтрів можуть бути наступні умови:

• валютна пара, для якої характерно плавне зміщення ціни (або постійно, або в певний час);
• часовий інтервал, коли висока ймовірність флет на ринку або просто плавного зміщення ціни.
 

Можуть бути й інші варіанти фільтрів, наприклад, додатковий індикатор, який розділяє ринкові стану на тренд і флет. Природно, він стане в нагоді тільки в тому випадку, якщо трейдер приймає рішення торгувати виключно у флете. Якщо ж похилі цінові канали теж розглядаються в якості зручних ринкових ситуацій для укладання угод, то індикатор класу тренд/флет буде марний.

Передбачається, що ціна і далі буде рухатися по каналу, якщо обставини задовольняють умовам, тобто, фільтри "дають добро". Так як індикатор на графіку погоджується проводити лінії тільки до поточного значення ринкової ціни, то візуально продовжуємо креслення самі:
 

Якщо ринкова ціна торкнеться верхньої межі, то укладаємо угоду на продаж, а якщо досягне нижньої межі, то потрібна покупка. Іншими словами, торгівля розрахована на повернення ціни назад в канал. Деякі трейдери відкидають всі угоди, спрямовані проти тренда.

Це означає, що при висхідному тренді спекулянт не стане відкривати продаж навіть у тому випадку, якщо ціна торкнеться верхньої межі.

Трендова лінія регресії може служити метою позиції. Коли ціна торкнеться цієї серединної лінії, то угода закривається. Потрібно пам'ятати, що якщо позиція вже відкрита, то не варто перебудовувати канал з плином часу, що б подивитися, де ж саме проходить лінія регресії. Для цієї мети краще за допомогою стандартних інструментів терміналу відразу добудувати серединну лінію вправо.
 

Межі рівновіддалені і розраховуються автоматично, а канал будується таким чином, що ціни за вибраний інтервал часу практично не виходять за його межі.

Про завершення валютної операції при торканні ціною серединної лінії вже було сказано, але потрібен так само механізм для фіксації збитку, якщо угода виявиться невдалою. Брати фіксовані значення в пунктах не ефективно, так що потрібен адаптивний спосіб, застосування якого виправдане в будь-якій ринковій ситуації.

В даному випадку, на мій погляд, є сенс закривати збиток, якщо ринок пробив попередній рівень підтримки, коли мова про угоду на купівлю або рівень опору, коли позиція була на продаж. Подолання значного цінового рівня це сигнал до того, що вже немає сенсу чекати повернення ціни в канал.
 

Канал лінійної регресії, хоч і відноситься до категорії цінових каналів, але істотно відрізняється від багатьох інших варіантів. Наприклад, можете для порівняння подивитися Канал Кельтнера, який можна назвати більш гнучким, адже він не утворений прямими лініями і реагує на зміни ринкової ситуації. Тим не менш, лінійна регресія може стати в нагоді в торгівлі, коли помічаєте спрямований рух ринку.

Категорія: Форекс | Додав: 22.07.2016
Переглядів: 767 | Рейтинг: 0.0/0