Середа, 17.04.2024, 00:16

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/92027427.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор EMA

Індикатор EMA можна вважати по праву одним з кращих трендових індикаторів який був створений за всю історію трейдингу. 

Область його застосування настільки широка що він став інструментів ні одного мільйона спекулянтів по всьому світу. Якщо ви починаєте навчання трейдингу з технічного аналізу, то як правило перший індикатор, який описує автор є саме EMA. 

Про що говорити, якщо навіть в торговій платформі Meta Trader 4 в шаблонах присутні торгові стратегії саме за цим індикатором, оскільки самі знамениті технарі застосовують саме його.

Кращий брокер 2017 року.

унікальна акція - 140% до суми поповнення.


Індикатор EMA є однією з різновидів індикатор Moving Average, а якщо говорити мовою трейдерів, то це один з типів ковзного середнього. Він є експоненціальним ковзним середнім, і на відміну від звичайної ковзної середньої при розрахунку до уваги беруться дані більше за останнім барам. 

Принцип побудови ковзної середньої дуже простий, береться ціна за певну кількість свічок (період індикатора) і ділиться на кількість свічок. Таким чином, ми можемо побачити середнє значення ціни без будь-яких коливань, як це відбувається на графіку.

EMA розраховується практично за тією ж формулою, як і ковзне середнє, однак до звичайної середньої ціни додається частка останніх цін закриття, тому на відміну від звичайної ковзної середньої EMA має менший ефект запізнювання і розкриває картину тренда більш правдоподібнішою.

Скрипт вбудований в торговельну платформу metatrader 4 за замовчуванням, однак всі розробники терміналів, які мені знайомі, встановлюють цей індикатор в свої додатки. Для того що б додати інструмент на графік увійдіть у панелі «Навігатор», далі відкрийте розділ індикаторів і перейдіть в підрозділ трендові.

 

Налаштування індикатора ema.

У списку знайдіть Moving Average і перетягніть його на графік з ціною. Перед вами з'явиться вікно, в якому необхідно змінити тип ковзного середнього з Simple на Exponential. Так само вам необхідно встановити період EMA, що простіше кажучи, кількість свічок, на основі яких буде вираховуватися експоненціальне ковзне середнє. 

Крім звичайної налаштування стосується періоду ви можете зрушити лінію індикатора на певну кількість барів. Така проста функція допомагає підходити до роботи з індикатором з неординарною боку. Приклад налаштування індикатора ви можете побачити на картинці нижче:

А тепер поговоримо про спосіб застосування індикатора. Найпопулярнішим способом, який описується в десятках підручників по трейдингу є пробиття ціною Exponential Moving Average. Якщо говорити про сигнали, то входимо на придбання, якщо ціна перетнула EMA знизу вгору, а на продаж, якщо ціна перетнула EMA зверху вниз. 

Обумовлюється даний сигнал тим, що ціна переламала своє середнє значення, а це означає що на ринку зародився новий тренд. Приклад входу на купівлю і продаж по індикатору дивимося на картинці нижче:

Друга область застосування індикатора це вхід в позицію на основі перетину двох і більше індикаторів EMA з різними періодами між собою. Як правило трейдери беруть повільну і швидку ковзну наприклад з періодом 100 21.

Швидка змінна показує зміну тренда за більш короткий проміжок часу, а повільна згладжує дрібні відхилення ціни і показує глобальний напрям тренда. 

При перетині двох ліній (трендів) власне і відбувається в хід у позицію. Якщо бути більш точнішим, то у позицію на покупку входимо якщо швидка Exponential Moving Average перетинає повільну EMA знизу вгору. На продаж з'являється сигнал, якщо швидка перетинає EMA повільну зверху вниз. Приклад входу в позицію по сигналу індикатора можна побачити на картинці нижче:

Не варто забувати про те, що найчастіше ковзне середнє виступає в якості підтримки при бичачому тренді і як опору при ведмежому. Таке явище часто помітно при прориві Exponential Moving Average, після чого ціна повертається і відштовхується з новою силою. Однак EMA з великим періодом може виступати і просто в якості лінії підтримки або опору.

Сигнали при такому підході дуже прості. Якщо на бичачому тренді ціна відкотилася і торкнулася підтримки, то входимо у позицію на покупку. Якщо ціна на ведмежому тренді відкотилася від свого курсу і торкнулася опору, то входимо у позицію на продаж. Приклад можна побачити на картинці нижче:

Крім звичайних сигналів на покупку EMA використовують в якості фільтра тренда, а якщо бути точніше, то його визначення. Вважається якщо ціна знаходиться над своїм середнім значенні, то на ринку панує бичачий тренд. Якщо ж ціна знаходиться під ковзаючим, то на ринку склався бичачий тренд. Як правило, для визначення тренду береться EMA з великими значеннями, наприклад найпопулярніший період для цих цілей 200.

Деякі трейдери так само беруть до уваги кут нахилу лінії індикатора, якщо кут сильно крутий це може означати що на ринку сильний ціновий сплеск. Ідеальним тренд прийнято вважати, якщо лінія знаходиться не під сильно крутим кутом. Приклад можна побачити на картинці:

Так само іноді, коли найближчий локальний максимум або мінімум сильно далеко трейдери намагаються виставляти свої стоп накази за лінією індикатора. 

Якщо говорити про налаштування індикатора, то до даного процесу варто підходити дуже відповідально. Якщо ви працюєте на малих тайм фреймах, то найчастіше використовують EMA з невеликим періодом, а при роботі на вартових і вище графіках період збільшують. Якщо говорити про недоліки індикатора, то його слабким місцем є затяжний флет.

Під флеті ціна перетинає лінію неодноразово в різних напрямках, а трейдери входили по цих сигналах найчастіше ловлять стоп накази. Для того що б цього не допустити рекомендую не використовувати індикатор поодинці, а застосовувати його з якимось іншим в парі.



Категорія: Форекс | Додав: 31.12.2017
Переглядів: 609 | Рейтинг: 0.0/0