П`ятниця, 29.03.2024, 08:52

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/20817908.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор MACD

Пропрацювавши довгий час на фінансових ринках, все частіше починаєш зустрічати скептиків технічного аналізу. Багато аргументують свою критику тим, що індикатори показують нам дані на основі минулого, що в свою чергу не дає жодних гарантій на те, що така ж ситуація повториться в майбутньому.

Частково вони мають рацію, але історії успіху ряду успішних фінансистів, які використовують тільки технічний аналіз з упевненістю доводять зворотне. Незважаючи на скептичне думку, навіть у лавах затятих фундаменталістів допускають застосування індикаторів.

Одним з таких індикаторів, який запав у душу всіх без винятку трейдерів є MACD.

Індикатор MACD – технічний індикатор осциляторні типу, основним завданням якого є проходження за тенденцією і відображення поточного напрямку тренда. Важливим є те, що це не просто індикатор, а ціла торгова стратегія, якщо знати, як правильно його застосовувати.

 

Кращий брокер 2017 року.

унікальна акція - 140% до суми поповнення.


З моменту появи першого торгового терміналу на комп'ютер індикатор MACD тут же став його частиною. У торговій платформі Meta Trader 4, 5 він знаходиться в розділі осцилятори. Для початку роботи увійдіть у відповідний розділ і перетягніть файл скрипта на графік з ціною. Перед вами з'явиться вікно налаштувань, про суть яких ви зможете зрозуміти нижче:

Суть і концепція побудови індикатора проста. Раніше трейдери для аналізу ринку застосовували лише ковзні середні, а якщо говорити точніше їх перетин.

Однак з роками постійного користування вони почали помічати, що при певному русі ковзні постійно то розширюються, то віддаляються один від одного. Такого роду спостереження і стало основою для створення Джеральдом Аппелем індикатора - Moving Average Convergence/Divergence.

Практичне застосування індикатора MACD.

А тепер давайте розберемо по поличках, чому ж індикатор може застосовуватися окремо і є торговою стратегією в багатьох руках. По-перше, оскільки основою цього інструменту є звичайні ковзні середні в ньому закладена тренд стежить функція.

Основою побудови самої гістограми є віддалення ковзних один від одного. Якщо ви нанесете дві EMA з періодом 12 і 26 ви зможете помітити, що в момент їх перетину відбувається перетин стовпчика гістограми MACD нульового рівня. З прикладом збігу перетинів ви можете познайомитися на малюнку нижче:

Такого роду функція допоможе вам побачити перетин ковзних, не наносячи їх на графік, що часом стає дуже важливим, якщо робочу область з ціною ви вже навантажили певними інструментами.

Тому у графах налаштувань індикатор Moving Average Convergence/Divergence ви можете вказати свої ковзні, перетин яких ви хотіли б бачити. А тепер плавно перебігаючи від загальних фраз, переходимо до типів сигналів, які дає нам індикатор macd.

Перший і самий популярний у використанні сигнал це перетин нульового рівня гістограмою індикатора. Купуємо якщо стовпчик гістограми з'явився над нульовою лінією і продаємо, якщо з'явився під нульовою лінією. Як вже описував вище цей сигнал є аналогом перетину, ковзних середніх. Приклад дивимося на картинці нижче:

Другим за популярністю сигналом є перетин гістограмою сигнальної лінії індикатора. Як правило сигнальна лінія відображена червоною пунктирною лінією.

Купуємо якщо бар гістограми перетнув сигнальну лінію знизу вгору. Продаємо якщо бар гістограми перетнув сигнальну лінію зверху вниз. Приклад входу на перетин сигнальної лінії дивимося на картинці нижче:

Третім за популярністю є сигнал входу на відкат в сторону тренда. Всім відомо, що входити у бік тренду не вибираючи точку входу загрожує потраплянням на відкат, що в свою чергу призведе до відпрацювання стоп ордери.

Що б не потрапляти в таку ситуацію рекомендується входити на закінчення відкату. У пошуку такої точки вам допоможе індикатор MACD.

Сигнал на покупку відбувається, якщо гістограма знаходиться над нульовою лінією, а бари гістограми йдуть на зменшення. Як тільки з'явиться бар гістограми, який буде йти на збільшення, входимо у позицію на покупку.

Такий патерн називається блюдце, і зазвичай він добре відпрацьовує себе. Для продажу гістограма повинна знаходиться під нульовим рівнем, а блюдце, яка сформується, буде перевернуто. Приклад патерну і входу ви можете побачити на картинці нижче:

Четвертим за популярністю сигнал є Дивергенція. Для тих хто призабув, дивергенції – це розбіжність показань реальної ціни з індикатором. Наприклад, ціна сформувала новий пік, а індикатор показує нам, що він менше попереднього.

Такого роду явища вказує нам на те, що бики або ведмеді видихалися, і незабаром буде розворот або як мінімум відкат. Приклад пошуку дивергенцій на індикатор MACD дивимося на картинці нижче:

Так само індикатор macd дуже часто застосовують в якості фільтра тренда. Наприклад входять тільки на купівлі якщо гістограма індикатора розташована над нульовою лінією і входимо тільки на продажу якщо гістограма знаходиться під нульовою лінією.

У цілому в кінці огляду даного інструменту хочу повторити ще раз, що при правильному використанні в ваших руках знаходиться не індикатор, а ціла торгова стратегія. Кількість здобутих сигналів може задовольнити навіть самого голодного новачка. Дякуємо за увагу та профіту панове! Інші інструменти для вивчення тренда ви завжди можете знайти в розділі Індикатори.



Категорія: Форекс | Додав: 31.12.2017
Переглядів: 578 | Рейтинг: 0.0/0