Субота, 30.11.2024, 07:51

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор Moving Average на Форекс
Навіть новачки на Форекс знають, що одним з найголовніших правил успішної торгівлі є проходження за трендом. Однак багато трейдерів нехтує цим золотим правилом, або ж визначають тренд невірно, що призводить до прикрих помилок і, як наслідок, до грошових втрат.

На щастя, сьогодні є альтернативні способи визначення тренда, які зводяться до використання спеціальних індикаторів, об'єднаних у загальну групу «трендові індикатори».

Вони допомагають точно вловлювати настрій ринку і реагувати на нього. Одним з найбільш відомих трендових індикаторів є Moving Average, який з успіхом використовують сотні тисяч трейдерів з усього світу.

Трохи про індикатор Moving Average


Moving Average (Ковзне середнє) це індикатор технічного аналізу, що відображає середню цінове значення за встановлений часовий інтервал. Середнє значення не є постійною величиною, а змінюється у бік збільшення або зменшення у залежності від поведінки ціни.

МА дозволяє відсівати так званий «ринковий шум», що представляє собою коливання ціни і відображає довгострокові тренди. На графіку індикатор малюється у вигляді безперервної кривої, яка накладається на графік ціни. Завдяки цьому трейдер може швидко оцінити поточний стан ринку і зробити висновок про те, який тренд превалює в даний момент.

Як виглядає Moving Average на графіку

Види Moving Average


Існує кілька видів ковзних середніх, які відрізняються методом побудови, а вірніше, використовуваними для цього формулами:

Просте (SMA);
Експоненційна (ЕМА);
Згладжена (ЅММА);
Лінійно-зважене (LWМА).

Просте ковзне середнє SMA розраховують таким чином:

SMA = (Close(1)+Close(2)+...Close(n))/n

де Close(i) – ціни, за якими відбулося закриття періоду;
n – кількість заданих періодів.

Розраховуючи ЕМА, велике значення приділяють останнім цінами закриття, а у формулі розрахунку використовуються частки ціни закриття:

EMA = (Close (i)*P) + (EMA (i-1) * (1 – P)

де Close(i) – ціни, за якими відбулося закриття періоду;
ЕМА (i-1) – значення експоненціального МА попереднього періоду;
Р – частка використання значення ціни.

Для побудови SMMA і LWMA використовують більш складну методику, тому ми не будемо заглиблюватися в процес розрахунку цих кривих. На відміну від формули для розрахунку значень МА, заздалегідь вбудованої в програму, ціни, які будуть для цього використані, трейдер може вибрати самостійно. Відбувається це на етапі завдання параметрів індикатора.


Параметри Moving Average


Moving Average це популярний індикатор, який встановлений в багато термінали, тому немає необхідності інсталювати його на торговельну платформу додатково. Щоб задати параметри МА, слід зайти в панель меню і вибрати Вставка – Індикатори – Трендові - Moving Average. На екрані з'явиться вікно з настройками індикатора.

Основні установки виробляються у вкладці Параметри. Тут слід вибрати вид ковзної середньої (метод МА), її період, зсув і ціни, які будуть використовуватися для побудови кривої. У цій же вкладці вибирають колір кривої на графіку і її товщину. Що стосується періоду МА, то потрібно зазначити, що крива з меншим періодом буде швидше реагувати на зміни ціни, а крива з великим періодом буде менш сприйнятливою, нівелюючи вплив ринкових шумів.

Швидка і повільна МА часто є складовими багатьох торгових стратегій. Крім того на базі Moving Average створено не мало технічних індикаторів, наприклад, відомий осцилятор MACD.

Налаштування Moving Average

Рекомендую ще ось ці індикатори:

MACD MTF
iPulsar

Застосування Moving Average у торгівлі


Торгівля з допомогою індикатора Moving Average досить проста. Як тільки свічка або бар на графіку перетинає лінію МА зверху вниз і закріплюється під нею, можна зробити висновок, що деякий час ціна буде падати. Це відповідна ситуація для відкриття операції на продаж.

Якщо ціна перетинає МА знизу вгору і закріплюється над нею, то варто задуматися про відкриття угоди на купівлю. Здавалося б, все просто, але в реальності свідчення одного лише МА можуть давати помилкові сигнали, тому найчастіше цей індикатор комбінують з іншими інструментами.

Сигнали Moving Average


Самим частим варіантом є поєднання двох індикаторів Moving Average з різними періодами. У цьому випадку повільне МА вказує на довгостроковий тренд, а швидке відображає більш часті зміни напряму ціни. Перетин швидкої МА з повільною лінією сигналізує про можливість відкриття операції в ту або іншу сторону. Якщо швидка лінія Moving Average перетинає повільну зверху вниз, слід відкривати угоди на продаж, коли ж швидка МА перетинає повільну знизу вгору, потрібно відкривати довгу позицію.

Дві середні лінії і два періоду

Moving Average, як і інші індикатори, має як переваги, так і недоліки. До перших можна віднести його простоту і наочність. Розібратися з тим, як працює МА, може навіть новачок, а сигнали, що подаються індикатором, легко помітити на графіку.

Однак не варто сприймати ковзну середню як унікальний і 100% метод прогнозування руху ціни. Насправді, індикатор лише потрібно за ціною, оскільки для розрахунку його значень беруться вже дані за минулий період часу. Таким чином, цілком покладатися тільки на один індикатор не варто і для більш точного прогнозу потрібно використовувати сигнали інших алгоритмів, а так само дані технічного аналізу.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 520 | Рейтинг: 0.0/0