Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Прийняття рішення в торгівлі
Будь-яку справу, що людина починає виконувати без підготовки, викликає у неї розгубленість. Методом проб і помилок з'являється досвід, який виступає основою для того, щоб на ньому далі тривало будівництво деякого загального уявлення про насправді і про способи його виконання. Упустивши момент базової підготовки, трейдер деякі аспекти торгівлі починає сприймати як аксіоми.
Проходить ще трохи часу і вже спекулянт взагалі не замислюється про те, а що саме є основою в його методиці торгівлі, для відкриття торгових позицій. Людина може просто вважати, що ось зараз потрібно продати, а в іншій ситуації купити. Але варто поставитися до питання трохи уважніше, і відразу стає ясно, що пора детально розглянути принцип прийняття торгового рішення.
Така необхідність з'являється з розумінням того, що не можна тривалий час працювати абияк, отримуючи при цьому прибуток. Відсутність систематизації в діях приводить в дію механізм розподілу результатів виключно за імовірностей. Тільки от при торгівлі не вийде утримувати співвідношення 50/50% прибутків і збитків.
Ми платимо за кожну операцію спред або комісію, що відразу зміщує ймовірність результату операції в бік збитку. При цьому, чим менше величина операції в пунктах, тим вище ймовірність збитку. Це пов'язано з співвідношенням розміру операції в пунктах і спреду в пунктах. Виходить ситуація, що трейдер, тільки починаючи торгувати, вже знаходиться в не вигідному з погляду теорії ймовірності положенні.
Основні групи трейдерів
Трейдери, як правило, діляться на тих, хто в торгівлі використовує інтуїцію, досвід, і на тих, хто торгує системно. Всі інші божевільні варіанти торгівлі навіть не бачу сенсу згадувати. Перша категорія спекулянтів вважає, що найголовніше, це досвід трейдера, який допоможе людині приймати в торгівлі вірні рішення.
Така інтуїтивна торгівля досить розвинена. Зорову пам'ять ніхто не відміняв, а тому, навіть якщо ми забуваємо ситуації, які відбуваються на ринку, то наш мозок все одно їх зберігає. І ось, коли ми знову бачимо стан справ на графіку, то підсвідомість швидко перебирає всі подібні випадки і вже на їх підставі дає деякого роду рекомендацію до дії. Є багато тлумачень роботи інтуїції в трейдингу, але основна концепція така.
Друга категорія трейдерів не сприймає інтуїцію в торгівлі взагалі. Такі спекулянти вважають, що підказки підсвідомості, швидше за все, надумані. До того ж, людина ніколи не може знати достовірно, то йому страх підказує поступити наступним чином, чи то інтуїція.
Системні торговці спираються в першу чергу на деякі закономірності ринку, які виявляють, перевіряють на достовірність і стійкість, а після чого використовують. Закономірності та постулати, що дозволяють побудувати торговельну систему, можуть виявитися різними.
Наприклад, довгий час вважалося закономірністю, що в азіатську сесію більше переважає флет, а не тренд. Трейдери, які торгують систем, ніколи не втручаються в торговий процес, якщо їм щось здалося. Тільки виконання тих умов, які раніше вони для себе визначили. Іншими словами, ніякої самодіяльності, а тільки непрекословное виконання умов стратегії.
Не варто змішувати
Кожний спекулянт сам вибирає, в який спосіб аналізу ситуації та поведінки на ринку йому ближче. Поєднувати обидва способи прийняття рішення в торгівлі неможливо. Пов'язано це з тим, в першу чергу, що системна торгівля проти рішень, прийнятих поза системи, а інтуїтивна торгівля не опирається і не сприймає системного підходу.
Якщо трейдер торгує з допомогою торгової стратегії, то не може собі дозволити її порушити правила тільки з-за того, що йому інтуїція підказала вступити в даний момент інакше. Тому, спекулянти, які торгують з систем, але при цьому інколи відхиляються від правил, вже не є системними трейдерами. Така суміш інтуїції і жорстких правил призводить до торгівлі, швидше за все, на основі вгадування, а не обмірковування.
Інтуїція і радники
Автоматична торгівля дуже часто вітається валютними спекулянтами, які беруть торгові рішення відповідно до своїх стратегій. Природно, що інтуїтивні рішення неможливо автоматизувати, а це значить, що торговці, які покладаються на досвід і інтуїцію, не використовують у більшості випадків радників взагалі. Вони вважають, що тільки людина може оперативно відреагувати на деяку ситуація і ніякі правила і умови тут допомогти не можуть. У свою чергу, системні трейдери навпаки вважають, що радник є найкращим виконавцем, ніж людина.
Їх обґрунтування зводяться до того, що емоції заважають людині чітко виконувати всі дії, необхідні для торгівлі по системі. Всі умови, обмеження, фільтри і так далі, цілком можна представити математично в коді радника, а значить, робот буде виконувати те, що йому було поставлено, не відступаючи від алгоритму.
Як правило, вибір за Вами
У даній статті не візьмуся судити, хто має більше шансів на успіх в торгівлі. Завдання матеріалу була позначити початківцям трейдерам дві протилежні позиції при прийнятті рішень в торгівлі. Бажано, для себе швидше визначитися, на чому саме заснувати свою торгівлю, що взагалі ближче саме для окремо взятої людини.
Ілюзія можливості поєднувати два цих способу прийняття рішення може бути деякий час у новачка. Досить просто постаратися подумати логічно і ще раз перечитати ті доводи, які в даній статті вказують на неможливість поєднання системної торгівлі та інтуїції.
|
Категорія: Форекс | Додав: 24.07.2016
|
Переглядів: 664
| Рейтинг: 0.0/0 |
|