Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Індикатор SMA: огляд та налаштування алгоритму
Одним з базових технічних інструментів на фінансових ринках є Ковзне Середнє (Moving Average, MA). Сьогодні докладніше розглянемо саму популярну версію з існуючих варіантів МА під назвою Simple Moving Average (SMA).
SMA часто називають звичайною або простий ковзної середньої, так як вона вираховується самим легким у класі чином. У даному випадку береться середній показник цінових значень за вибраний трейдером період.
ЗМІСТ:
Принцип формування SMA на графіку
Формула розрахунку SMA
Налаштування індикатора SMA
Приклад розрахунків
Як впливає час на лінію індикатора
Для чого потрібен SMA
Висновки
SMA на Форекс-графіку
Принцип формування SMA на графіку
Технічний індикатор SMA являє собою криву лінію, яка будується методом з'єднання сусідніх крапок, отриманих у результаті розрахунків алгоритму.
Якщо для прикладу взяти свічковий графік, то Ковзне Середнє буде видавати нове значення для кожної свічки. Точки, отримані в результаті розрахунків, послідовно з'єднуються, і ми бачимо на екрані лінію.
Пристрій ковзної середньої лінії
Формула розрахунку SMA
Simple Moving Average розраховується досить просто. Береться сума цін і ділиться на їх кількість.
Формула алгоритму
P - значення ціни;
n - період (кількість цін, що використовуються у розрахунку).
Хоча нічого складного в самій формулі SMA немає, але є нюанс, що стосується типу цін, що використовуються у розрахунках. Можна, наприклад, за вибраний період брати ціни закриття, відкриття свічок, high свічки і так далі.
Найчастіше в розрахунках використовуються саме close (закриття) свічок/барів, а в деяких торгових терміналах трейдерам зовсім не надається для вибору, тобто відразу за замовчуванням "вшиті" ціни закриття для розрахунків алгоритму.
Налаштування індикатора SMA
Даний індикатор є в стандартному наборі торгового терміналу MetaTrader 4, який є, мабуть, самим популярним на Forex.
SMA в MetaTrader 4
Подивимося уважніше на налаштування алгоритму:
Період;
Зсув;
Метод МА;
Застосувати до;
Стиль.
Налаштування алгоритму Simple Moving Average
"Застосувати до" - який тип цін використовувати в розрахунках? Саме тут ми вибираємо із запропонованих варіантів, які типи цін індикатор буде застосовувати у своїй роботі.
Вибір типу ціни для розрахунків
"Період" і є кількість цін, які будуть використані в розрахунках. Наприклад, якщо ми виставимо 10, то SMA складе значення останніх десяти цін і розділить суму на їх кількість (10). Так індикатор отримає чергове значення, яке знайде своє місце на графіку (це буде нова точка кривої лінії).
"Зрушення" - зміщення лінії індикатора в бік (вгору або вниз).
"Метод МА" - тут можна обрати принцип розрахунку ковзної середньої. Один з доступних варіантів, званий Simple (в MetaTrader 4), і є SMA.
Остання з налаштувань ("Стиль") впливає лише на те, як буде виглядати Змінна Середня на ціновому графіку.
Приклад розрахунків
Якщо ми встановимо у налаштуваннях SMA період 5, то кожне нове значення індикатора буде вираховуватися за останні 5 цін, наприклад, закриття свічок.
Для прикладу візьмемо значення цін: 11; 14; 17; 15; 12; 13; 10. Коли на ринку ще не завершила формуватися чергова свічка, у якій close буде дорівнює 13 (із взятого нами ряду), індикатор врахує такі значення: 11; 14; 17; 15; 12.
Коли на ринку сформується свічка з close 13, SMA отримає нову точку на графіку. У розрахунках алгоритм вже не буде враховувати найстаріше значення ряду (11), а замість нього додасть нову ціну = 13. У формулі вийде так: SMA=(14+17+15+12+13)/5.
Далі буде "викинуто" число 14, а замість нього з'явиться 10 і так далі. При закритті черговий свічки на графіку індикатор буде фіксувати нове своє значення.
Як впливає час на лінію індикатора
Чим більший період виставляється у налаштуваннях індикатора SMA, тим сильніше згладжується лінія на графіку. Трейдери часто називають даний ефект чутливістю індикатора. Подивіться на графік, там розташувалися Simple Moving Average з різними періодами:
Чутливість ковзного середнього
Чим менший період використовується нами, тим більш чутливу лінію ми отримуємо на графіку. Індикатор з періодом 10 набагато різкіше реагує на будь-які ринкові зміни, ніж алгоритм з періодом 50.
Для чого потрібен SMA
Змінна середня часто використовується трейдерами як в комбінації з іншими індикаторами, так і в якості єдиного допоміжного технічного інструменту.
Як правило, цей алгоритм застосовують для:
Оцінки стану ринку (флет або тренд);
Виявлення поточної ринкової тенденції, як глобального, так і локального (залежить від періоду середньої лінії і таймфрейма, на якому використовується алгоритм);
Оцінки сили поточної тенденції (докладно про те, як це робиться).
Оцінка стану ринку
Орієнтуючись на показання SMA, ми очищаємо ціновий графік від ринкового шуму. Це дозволяє бачити ситуацію в цілому, не розпорошуючи увагу на короткочасні коливання/сплески ціни.
Висновки
Технічний індикатор SMA допомагає об'єктивно оцінити ринковий стан і навіть вирахувати силу тренда (вище посилання на даний спосіб). Правда, Simple Moving Average не позбавлений недоліків, головний з яких я зараз опишу.
Справа в тому, що алгоритм прирівнює по значимості всі значення ціни, що використовуються у розрахунках. Він не виділяє більш ранні або більш пізні ціни, що багатьом трейдерам не подобається. Наприклад, у версії EMA ситуація інша, там "старі" значення ціни мають набагато меншу вагу значущості, ніж останні числа.
|
Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
|
Переглядів: 490
| Рейтинг: 0.0/0 |
|