Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Індикатор Williams Percent Range для Форекс
Навряд чи хтось із трейдерів не знає імені одного з найбільш успішних трейдерів, автора багатьох книг, присвячених трейдингу, Ларрі Вільямса. Саме йому належить своєрідний рекорд в 11 000% річних, якого він досяг, почавши торгувати ф'ючерсами з $10 000.
Тепер вже все, що пов'язано з його ім'ям, викликає живий інтерес трейдерського співтовариства. Не обійшла популярність і розроблений ним індикатор William %R або William R - Williams Percent Range (Процентний Діапазон Вільямса).
Установка індикатора William R
Індикатор William R розроблений для визначення стану перекупленності або перепроданності ринку та його алгоритм багато в чому повторює алгоритм Stochastic Oscillator, в якому крива розраховується як різниця ціни і мінімуму періоду. William %R розраховується трохи інакше – як різниця між максимумом періоду і значенням ціни.
Таким чином, відмінність полягає в тому, що Стохастик показує відстань від ціни до мінімуму періоду, а %R – до відповідного максимуму. Це добре видно по шкалі індикатора – вона перевернута, тобто крива будується в зоні від'ємних значень. Втім, при аналізі індикатора мінус не приймається в розрахунок.
Williams R на графіку
Індикатор стандартно є в списку технічних інструментів торгової платформи MetaTrader4 і встановлюється з головного меню "Вставка → Індикатори → Осцилятори → Williams' Percent Range" або з вікна "Навігатор".
Осцилятори Williams R на Форекс
Графічно елементи індикатора позначені наступним чином:
-20% - рівень перекупленності;
-80% - рівень перепроданості;
крива індикатора має блакитний колір, але в налаштуваннях можна вибирати будь-зі стандартної палітри.
Настройки дозволяють встановлювати період розрахунку, закріплювати певні рівні мінімуму та максимуму, а так само додавати у вікно індикатора додаткові рівні, необхідні трейдеру в його торгівлі. Інших налаштувань не передбачено. За замовчуванням, період розрахунку – 14 барів і, як правило, це число і використовується на практиці.
Як працює Williams %R
Відомо, що перекупленість або перепроданість ринку, як правило, супроводжуються його подальшим розворотом. Досягнення ціною того чи іншого рівня дозволяє зробити висновок про те, що ринок видихався і рухатися в тому ж напрямку вже не може. Індикатор William R має особливість передбачати такі розвороти – він утворює пік і розгортається дещо раніше, ніж це робить графік ціни.
Зміна тенденції на ринку
Сигналами для покупки прийнято вважати наступні положення алгоритму:
крива індикатора опустилася нижче рівня -80% і розгорнулася вгору. Якщо крива вийшла за межі зони перепроданості, вважається, що сигнал посилюється;
лінія індикатора розгорнулася вгору поблизу рівня перепроданості;
на графіках ціни і індикатора утворилася бичача дивергенція, коли графік ціни має послідовні мінімуми один нижче іншого, а крива – послідовні мінімуми один вище іншого.
Дивергенція з Williams R
Сигнали для продажу аналогічні і протилежні:
крива індикатора піднялася вище рівня -20% і розгорнулася вниз. Якщо крива вийшла із зони перепроданості, сигнал вважається більш сильним;
лінія індикатора розгорнулася вниз поблизу рівня перекупленності;
на графіках ціни і індикатора утворилася ведмежа дивергенція, коли графік ціни має послідовні максимуми один вище іншого, а крива – послідовні максимуми один нижче іншого.
Варіант ведмежою дивергенції
Аналізуючи формулу розрахунку індикатора, можна зробити висновок, що найбільш надійним сигналом є наявність дивергенції. Втім, це властивість можна спостерігати у багатьох індикаторів групи осциляторів.
Особливості застосування індикатора William R
Точність сигналів індикатора безпосередньо залежить від установки періоду розрахунку. Розробник, встановивши період 14 барів, рекомендував користуватися цією настройкою на денному таймфрейме (D1) і вище. Вважається, що перехід на молодші таймфрейм робить якість сигналів нижчими.
Індикатор дає торгові сигнали з високим ступенем достовірності. Однак, як і у випадку з іншими технічними способами аналізу ринку, будь-який сигнал має підтверджуватися. Найкраще цей індикатор працює в парі з MACD досить точно визначає точки розвороту. Наявність однакових сигналів в обох індикаторів дає дуже хороший привід для входу в позицію.
Розташування кривої індикатора в зоні перекупленності або перепроданності не може однозначно трактуватися, як точка розвороту ринку. Слід дочекатися, коли графік ціни також розгорнеться в потрібну сторону, і тільки після цього відкривати угоду.
Індикатор придатний для роботи на ринку будь-якого стану, але вважається, що кращі сигнали він формує у флеті. Однак не слід забувати і приказку про те, що тренд – твій друг.
|
Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
|
Переглядів: 473
| Рейтинг: 0.0/0 |
|