Неділя, 28.04.2024, 22:29

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/54205977.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатори для побудови цінових рівнів на графіку
До числа базових понять, необхідних для торгівлі на Форекс, відносяться цінові рівні. Навіть новачки знають, що поблизу даного типу рубежів ціна веде себе особливим чином, що дозволяє прийняти рішення про відкриття торговельної позиції. Тому більшість трейдерів наносять на графік цінові рівні, виділяючи найбільш важливі з них.

Рівні представляють собою не що інше, як лінії підтримки і опору, між якими рухається ціна. Вона відскакує від кордону, то стрімко його пробиває. Визначити рівні на графіку не складно, найчастіше ціна як би «впирається» в якусь кордон і потім спрямовується в зворотному напрямку.

Для торгівлі важливо не просто визначати рівні, а виділяти найбільш значущі з них. Зробити це можна, наприклад, звернувшись до більш старшому таймфрейм, сигнали на якому позбавлені ринкового шуму, присутнього на молодших.

Такі рівні будуть значущими і при наближенні до них ціни, трейдеру варто задуматися про відкриття позиції в ту чи іншу сторону, залежно від ситуації, що складається.

Індикатори цінових рівнів


Багато трейдери воліють більш сучасні методи визначення рівнів підтримки і опору. На ринку широко використовуються індикатори цінових рівнів, які у великій кількості пропонуються розробниками. З їх допомогою можна легко визначити рівні на будь-якому таймфрейме, що дозволяє вести як внутрішньоденну, так середньострокову і довгострокову торгівлю.

Пошук цінових рівнів різного масштабу

Потрібно сказати, що індикаторів цінових рівнів на Форекс досить багато і більшість з них не вбудовані в торговий термінал, їх слід завантажувати і встановлювати самостійно. У цій статті ми поговоримо про три найбільш популярних індикаторів, що відображають цінові рівні на графіку.

Рівні по iPulsar


У своїй роботі iPulsar (повний огляд індикатора) використовує історію поведінки ціни поблизу цінового рівня. Чим частіше ціна тестувала рівень, тим більш значущим він є. Цей індикатор дозволяє не просто визначати рубежі, але і виділяти найбільш значущі з них. Зробити це можна, встановивши у налаштуваннях алгоритму фільтр значущості сигналу і фільтр значущості рівня.

Індикатор відображається внизу екрану і являє собою вертикальні лінії, розташовані в місці пробиття рівня свічкою або баром. Горизонтальні рівні підтримки і опору на графіку потрібно малювати самостійно, грунтуючись на показаннях індикатора.

Сила рівнів - оцінка індикатора

Основні параметри iPulsar:

Scale – одиниці вимірювання часу для розрахунку рівня.
ScaleDigits – кількість знаків після коми на осі ординат.
LevelFilter – мінімальна значущість рівня.
SignalFilter – мінімальна значущість сигналу.
SetSignalFilter – включення/відключення фільтрування сигналу.


X-lines і розмітка цінових рівнів


На відміну від iPulsar, цей алгоритм самостійно креслить рівні на графіку ціни. Для виділення найбільш значущих примірників слід встановити параметр значущості рівня, вибрати період для аналізу і задати колір, у який буде пофарбована горизонтальна лінія на графіку.

Певну складність при використанні індикатора X-lines (огляд алгоритму) створює той факт, що параметри алгоритму потрібно перераховувати при переході на інший таймфрейм.

Цінові рівні - відображення індикатора

Основні налаштування X-lines:

Positional Power – фільтр значущості рівнів.
Level – колір горизонтальної лінії на графіку.
Period of analysis – часовий період історичних даних, використовуваних для аналізу.

Індикатор Average Daily Range (ADR)


Даний індикатор цінових рівнів (повне опис ADR) оцінює середню волатильність за виділений період. ADR розраховує внутрішньоденні, денні і тижневі рівні, а результати обчислень виводяться в окремому вікні на екрані. Однак, як показує практика, найбільше довіряти індикатору можна на таймфрейме H1. Чому при переході на інші тимчасові інтервали, розташування цінових рівнів може змінюватися, хоча такого бути не повинно.

Індикатор для пошуку цінових рівнів

Рекомендую звернути увагу на цю пару індикаторів:

Рівні Мюррея
Опціонні рівні

Параметри ADR:

Day X – період історичних даних в днях, аналізованих індикатором.
Corner – місце, де буде розташовуватися інформаційне табло на екрані.
Daily High Low Lines – приховування/відображення меж історичного денного діапазону.
Weekly Lines – приховування/відображення історичного діапазону з 100 свічок (хоча розробники вказують його як межі тижневого діапазону).
Mini ADR – режим компактного розташування інформаційного табло на екрані.


Який індикатор цінових рівнів вибрати


Всі індикатори цінових рівнів, в принципі, виконують одні і ті ж функції, однак алгоритми визначення рівнів у них різні. Визначитися з тим, який примірник вибрати можна тільки після самостійного тестування кожного з них. Слід зазначити, що з представлених індикаторів цінових рівнів самим простим у налаштуваннях є X-lines, що досить привабливо для новачків.

Налаштувати ADR також не складно, однак в коді індикатора є невелика помилка, в результаті якої він неправильно розраховує тижневі рівні. Дещо складніше розібратися з iPulsar, але, зробивши це, трейдер отримає в розпорядження ефективний індикатор для визначення важливих рівнів підтримки і опору. Якщо жоден із запропонованих варіантів не влаштовує трейдера, можна пошукати інші індикатори цінових рівнів, адже їх створено велику кількість.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 480 | Рейтинг: 0.0/0