Понеділок, 29.04.2024, 16:56

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Як самостійно торгувати на форекс
Як почати?

Тут навряд чи можна щось придумати нове, крім самоосвіти. Найкорисніше, на мій погляд, - це читання коментарів та блогів фахівців, слідами конкретних новин і ситуацій та реакції ринку на них. Читання книг корисно, але повинно проходити на тлі, як допоміжний матеріал, що розширює базу знань майбутнього трейдера. Так людина буде завжди розуміти, що важливо, а що ні, як реагує ринок і до чого це його веде. Заодно від такої розвідки боєм відразу стане видно, чиї поради хороші, а хто просто майстер міркувань про минуле.

Ще краще, якщо ваш гуру – сам практикуючий трейдер, який не соромиться говорити про конкретних рівнях відкриття і закриття угод. Але це вже рідкість. Як правило, всі воліють давати поради, або вести торгівлю без розголошення конкретних стратегій. Але це вже минуле століття, все більше відкритість вітається. У тому числі цьому допомагають різні сигнальні сервіси, де є можливість копіювати реальну торговельну активність іншої людини.

І все ж це не позбавляє вас від необхідності для початку вивчити весь рутинний процес торгівлі і всі нюанси, перед тим, як ставити на кін реальні гроші.

Варто читати книги? Книги дають більш фундаментальні знання, але часто буде залишатися проблема застосування їх у конкретних ситуаціях. До того ж, зараз легко знайти те чи інше визначення за допомогою пошукових систем. Так що моя перша порада – знайти гідного вчителя» (це можуть бути блоги, аналітика від компаній форекс-брокерів або навіть інвест-банків).

Далі, намагаємося зрозуміти, що радить професіонал, на які фактори (технічні чи фундаментальні) звертає увагу і на яку перспективу мітить. Якщо вам підходить його стиль, пробуйте торгувати на демонстраційному рахунку відповідно до його рекомендацій. На цьому етапі ви не ризикуєте грошима.

З якої суми?

Ця порада найбільш часто можна почути при інвестиціях в акціями, але щодо високомаржинальних торгівлі на форекс його актуальність висока як ніколи: визначте для себе суму, яку ви можете втратити без загрози фінансового благополуччя своєї сім'ї. Тому що насправді тут ви можете втратити все. А з іншого боку, високі рівні кредитного плеча дозволяють формувати досить значні ордера порівняно з тим капіталом, який ви маєте. Зараз у форекс-брокерів плече може досягати 1:1000, часто поширене 1:500, а класикою вважається 1:100. Форекс менш волатильний, ніж ринок акцій, тому тут і плече вище, ніж можна отримати по ф'ючерсах (1:15) або за ліквідним акціям (1:2).

Не спокушайтеся тим, що на демо-рахунку ви можете встановити яку завгодно велику суму. При торгівлі, важливим є можливість просідання рахунку. Це коли ви можете «пересидіти» збитки по угоді або цілу серію невдалих угод. Часті ситуації, коли трейдер отримує маржин-кілок, а потім ринок розгортається в його бік. Володіючи великим депо на демо і маленьким в реалі, ви залишитеся в грі в першому випадку і отримаєте маржин-кількість у другому, що найприкріше, погодьтеся.

Якщо говорити про реальні цифри, то для стандартного форекса (я не кажу про микрофорексе, де лоти в 10 разів менше), це повинні бути не менше тисячі доларів (по крайней мере, не менше одного), але при цьому торгівля повинна вестися або дуже короткочасна, або ж мінімальними обсягами, так як форекс – це високомаржінальний ринок, де осідання можуть бути великі.

Як вибрати брокера?

В першу чергу вибирайте надійність і грунтовність. Адже ця компанія буде зберігати ваші гроші і виконувати ваші заявки. Раніше компанії, що надавали вихід на форекс, по суті були дилерами, а не брокерами для своїх клієнтів. Тобто займали другу сторону за угодою і грали проти своїх же клієнтів. В основному, це стосувалося навіть тоді дрібних компаній, великі цим не грішили, внаслідок вимог регулювання.

Ця модель бізнесу все ще існує, але поступово відходить у минуле по мірі розвитку галузі та становлення її. Називалася маркет-мейкерская вона модель. Агентська модель являє собою більш прийнятний варіант для клієнтів, які не хочуть нести гроші в «кухні». За агентської моделі, компанія отримує котирування від провідних світових прайм-брокерів і перенаправляє їх своїм клієнтам. Ті в свою чергу збирають котирування і заявки з безлічі банків.

Виходить, що завданням форекс-брокера є надання трейдеру зручного торгового терміналу і вибір відповідного прайм-брокера. І, звичайно ж, справляння скромних, а не грабіжницьких комісійних.

Зараз в Росії все більше можливостей відкрити рахунок в іноземній компанії, регульованою дуже строгими юрисдикціями ЄС чи Британії, де дуже строго відстежується надання клієнту кращих котирувань бід і аск і розглядається питання про захист інтересів клієнта та його капіталу. Як зрозуміти, наскільки надійна компанія?

Дивіться на те, де вона зареєстрована і в яких юрисдикціях уповноважена працювати. У Британії ФВА досить вимогливо підходить до видачі ліцензії. У віддалених куточках нашої планети з цим поки простіше.

Чи можна навчитися самому?

Звичайно, без самоосвіти нікуди. Причому я раджу починати саме з самостійного вивчення. Тільки так можна буде зрозуміти про те, що говорить вам той або інший лектор на платних курсах або в розумній книзі. Грубо кажучи, вам скільки завгодно можуть говорити про те, що потрібно купувати дешево, а продавати дорого, але ви повинні самі для себе сформувати розуміння того як ви визначаєте, де «дешево» і «дорого».

І тоді, коли вам буде відома термінологія, принцип дії, ви зможете максимально ефективно слухати інших людей, пробувати їх ідеї і підходи. Головне, не давайте їм забивати собі мізки. Ви завжди повинні розуміти, як формується той чи інший сигнал.

І навіть більше того, ви самі повинні думати в цьому напрямку, а конкретний сигнал, про який говорить той чи інший співрозмовник або стратегія повинні лише посилювати вашу впевненість у правильності обраної стратегії.

Як не втратити?

Будьте обережні і вірте тільки собі. Взагалі кажучи, без збитків не обійтися, так що максимально постарайтеся, щоб цей збиток був віртуальним, а не реальним. Ризикуйте реальними грошима, тільки діставши кілька місяців досвіду активної торгівлі на демонстраційному рахунку.

Якщо ви дивитеся на ринок від випадку до випадку, то краще зовсім не братися за живу торгівлю, маючи за плечима позитивний досвід торгівлі менше року. Крім цього, читаючи чужі огляди і рекомендації, вам необхідно обростати власними спостереженнями. Щоб вони були неупередженими, ведіть щоденник трейдера.

У підсумку ви повинні прийти для себе, визначення власного стилю торгівлі та основних параметрів угод. Так як ні один, навіть самий успішний трейдер, не зможе давати рекомендації виключно під вас. Майте достатньо коштів на рахунку, щоб уникнути маржин-кола. Будьте відкриті для нових ідей торгівлі і постійно шукайте їх. І ще одна порада тут – не міняйте стоп-лосс в бік більшого збитку.

Нехай це буде початковий рівень, вивірений за допомогою вашої торговельної системи. Так ви ризикуєте програти бій, але продовжити війну і взяти реванш пізніше.

Які інструменти торгівлі вибрати?

Вам слід орієнтуватися на свій власний стиль торгівлі. Нафта зажадає від вас крім спостережень за коливаннями попиту і пропозиції стати експертом в геополітиці. Багато люблять євро/долар за те, що це найпопулярніша пара, і всі новинні стрічки рясніють інформацією з єврозони і США.

Мені, наприклад, ця пара здається підходящої для довгострокового фундаментального аналізу, цілком нормально працює на коротких часових інтервалах по техніці (на 15-хвилинках), але зовсім непотрібною для прогнозування в середньостроковій перспективі. По ній дуже часті помилкові пробої попередніх екстремумів. Мені подобається, як відпрацьовує звичайний стандартний індикатор RSI на чотиригодинних свічках в парі (а це позиційна торгівля з однією-двома угодами в тиждень), але до євро/долара ті ж правила складно застосувати.

Складно застосувати і до випадків підвищеної волатильності, викликаної зовнішніми факторами, будь то інтервенції (як словесні, так і фізичні) або кризи компаній, секторів, всієї фінансової системи. Визначтеся до трейдерам якого типу ви належите і шукайте свій інструмент.

Звертайте Також увагу на волатильність. Є рухливі пари фунт/ієна, австралійський долар/ієна, євро/долар, а є майже «дохлі», як євро/франк більшу частину часу. І, якщо такі дохляки оживають, то мало не здасться. Є кроси, як правило, це валюти одного регіону, які коливаються в межах діапазону в довгостроковій перспективі. До таких я відношу пара EUR/фунт стерлінгів, австралійський долар/новозеландський долар, а також багатьох кроси європейських валют до євро.

Потрудіться скласти свої спостереження, навіть якщо вони відрізняються від висновків колег і друзів.

Категорія: Форекс | Додав: 03.09.2016
Переглядів: 306 | Рейтинг: 0.0/0