Понеділок, 06.05.2024, 01:29

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/00580133.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Як ставитися до втрат
«І будеш твердий удачі і нещастя, яким, по суті, одна ціна» - ще в 1910 році написав англійський поет Редьярд Кіплінг у своїй віршованій оді вікторіанською стоицизму під назвою «Якщо». Ці слова викарбувані над входом у Всеанглійський клубу лаун-тенісу і крокету, призначеним для гравців. Саме ці рядки – то останнє, що бачать тенісисти, яким належить битися за звання чемпіона Вімблдонського турніру. Форекс-трейдерів також не завадило б наклеїти на свої монітори стікери з цим мудрим висловом.

Адже якщо Ви форекс-трейдер, то втрати для Вас - невід'ємна частина процесу. Найбільш невдалі угоди будуть з лишком скомпенсовані виграшами, інакше Ви просто не зможете залишатися успішним трейдером. Але те, як Ви справляєтеся з наступними один за одним невдачами (коли таке, зрештою, відбувається) і визначає Вашу досвідченість в якості трейдера. Коли одна невдача змінюється іншою, Ви не повинні впадати в зневіру і апатію. Ніякого обжерливості, ніяких нічних запоїв! Неможливо уникати гри і при цьому сподіватися, що ці втрати «розсмокчуться» самі по собі.Саме в такі моменти Вам дійсно необхідно згадати згадані слова Кіплінга.

Які відповідні кроки повинен зробити форекс-трейдер перед обличчям такої затяжної серії торгових невдач? Є два аспекти, на яких слід зосередитися – Ваша торговельна система і Ваша власна реакція на період поразок.

Почніть зі своєї системи. Якщо Ви торгуєте без чіткої стратегії, то просто буде неможливо виділити якусь конкретну операцію і визначити, що ж у ній пішло не так, як слід. Якщо Вам необхідно скоригувати свою систему, то краще почніть з «паперової» торгівлі або використання програмного забезпечення, яке дозволяє тестувати так звані «історичні» дані, тобто діаграми вже залишилися в минулому тимчасових періодів . Це не зможе замінити Вам реальну форекс-торгівлю, але сприятиме розвитку Ваших аналітичних навичок і торгових методик.

Швидше за все, у Вас вже є власна торгова система. Значить, настав час, щоб заглянути під капот» і перевірити всі її компоненти, іншими словами, провести її «технічне обслуговування». Визначте, наскільки якісні отримані Вами дані. Можливо, слід прискорити доступ до ринкових котирувань і оновити програмне забезпечення? Якщо все в порядку, а у Вашій торгівлі як і раніше трапляються провальні серії угод, то варто впритул зайнятися пошуками корінних недоліків Вашої торговельної системи.

Після того, як Ви внесете всі необхідні корективи, слід влаштувати самоперевірку власних емоцій в реальних умовах. Як Ви були порушені подією у Вас спадом ділової активності? Хотілося б сподіватися, що Ви все ж зберегли оптимізм, і будете ставитися до майбутніх втрат, як до неминучого атрибуту процесу активної торгівлі.

Знову перегляньте поставлені перед собою в якості трейдера мети. Якщо вони реалістичні, то вони неодмінно повинні враховувати можливі втрати. Якщо ж втрати дуже великі, Вам, можливо, знадобиться диверсифікувати свої вкладення або торгувати менш ризикованими активами. Нікому не подобається програвати, але щоб стати трейдером, слід навчитися долати невдачі. Тільки коли Ви зможете виважено і стримано ставитися до своїх тріумфів, і до власних невдач, лише тоді Ви відчуєте, що знайшли свою «точку опори» в якості трейдера.

Категорія: Форекс | Додав: 16.07.2016
Переглядів: 387 | Рейтинг: 0.0/0