Четвер, 02.05.2024, 04:30

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/68122497.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індекс Доу-Джонса та його кореляція з ринком Форекс
Індекс Доу-Джонса – найвідоміший у світі фондовий індекс. Але ось яка його зв'язок з цікавлять нас ринком Форекс? Чи є сенс витрачати на знайомство з цим показником свій час і зусилля, якщо область Ваших інтересів обмежується лише валютно-обмінними операціями.

Саме в цьому й суть - динаміка фондового ринку надає на ринок валюти пряме і досить помітний вплив. Адже індекс Доу-Джонса і інші йому подібні наочно відображають картину стану найбільших світових економік. Припустимо, що економіка США «показує» активне зростання, відповідно, інвестори, місцеві і іноземні, охоче купують акції американських фірм і компаній, що, крім безпосереднього зростання цін на ці акції, викличе і зростання курсу національної валюти США – долара, адже акції американських компаній купуються саме за долари.

Звичайно, на ринку Форекс вистачає і власних «мотиваторів» руху цін, про яких ми вже багато говорили, але якщо утворюється тимчасовий інформаційний вакуум, то курси валют починають рухатися в унісон з індексами фондових ринків. Як правило, якщо зростають національні індекси зростають і курси національних валют. Це вагома й очевидна причина підвищеної уваги валютних трейдерів до індексів фондового ринку.

В рамках даної статті ми познайомимося лише з одним з них, першим у світі фондовим індексом, що дістав свою назву від імені його творця. Індекс був запропонований Чарльзом Генрі Доу, одним із засновників «Wall Street Journal», фінансово-економічного видання, авторитет якого непорушний у фінансовому світі і досі. Днз протягом довгого часу вивчав «закони» та практику роботи фондового ринку, або іншими словами, ринку акцій.Можна сказати, що саме дослідження Генрі Доу заклали основи для розвитку «технічного аналізу», дисципліни, яка активно використовується і для аналізу цінових графіків і на ринку Форекс.

Доу поставив перед собою завдання винайти якийсь універсальний «барометр» для визначення «погоди» на фондовому ринку. В результаті їм було створено комплексний індекс, який надає інформацію про ринку в кількісному вираженні. Виконане завдання вирішила проблему коректної оцінки стану ринку в цілому: адже зрозуміло, що в кожен конкретний момент вартість акцій одних компаній зростає, інших – знижується, третіх – не змінюється.

Методика, придумана Доу, була проста, як і все геніальне – він запропонував враховувати середню ціну закриття акцій відразу 11-і компаній. Індекс «побачив світ» 3 липня 1884 року. Зміна середньої ціни акцій відразу безлічі компаній дозволяє відстежувати загальну тенденцію на ринку.

Насправді перший варіант індексу страждав багатьма дитячими хворобами. Адже враховувалася ціна акцій лише одинадцяти компаній. До того ж практично всі ці компанії були пов'язані із залізничними перевезеннями, що робило характер індексу досить однобоким, він навіть отримав назву «залізничний індекс». Тим не менш саме так був закладений «наріжний камінь» кількісного вимірювання загальної динаміки ринку.

Пізніше, в 1896 році, Генрі Доу, який добре розумів недоліки свого дітища, створив новий індекс – промисловий. Цей індекс обчислювався на базі акцій дванадцяти компаній промислового сектора і отримав абревіатуру DJIA (Dow Jones Industrial Average). (Тут Jones – прізвище іншої людини, соратника і компаньйона Доу по видавництву, Едварда Джонса).

Надалі методика розрахунків була вдосконалена - число враховуються компаній збільшилася до 30, і, таким чином, індекс став точніше. Була змінена і сама формула розрахунку, це зміна дозволило відкинути вплив таких процесів, як, скажімо, «дроблення» акцій (коли компанія зменшує номінал своїх акцій з одночасним збільшенням їх кількості). Саме цей вдосконалений індекс і використовується до цих пір. 

Сімейство індексів Доу-Джонса 

Крім безпосередньо DJIA, за оновлення і публікацію якого відповідає Нью-йоркська фондова біржа, були введені галузеві індекси, наприклад, транспортний індекс Доу-Джонса (спадкоємець описаного вище «залізничного індексу») розраховується за цінами на акції 20 компаній транспортного сектора - залізничних, автомобільних і авіакомпаній. 

Ще один з них, комунальний індекс Доу-Джонса, враховує рух цін на акції 15 компаній, що працюють в сфері електро - і газопостачання комунального господарства США.

Є до того ж і складовий індекс Доу-Джонса, що розраховується за цінами акцій відразу всіх компаній, вже врахованих у трьох інших індексах. Але все ж найбільш популярним з них є саме DJIA. 

Зрозуміло, що ці індекси відображають реальну картину стану економіки США, яка має безпосередній вплив на курс американського долара, і тому вони входять в «зону інтересів» валютних трейдерів.

Категорія: Форекс | Додав: 16.07.2016
Переглядів: 561 | Рейтинг: 0.0/0