Неділя, 28.04.2024, 01:49

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/12513170.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Як торгувати від рівнів підтримки і опору
Цінові рівні залишаються одними з найбільш затребуваних інструментів, що використовуються трейдерами на фінансових ринках. Існують різні теорії і методики з нанесення рівневої розмітки на графік, наприклад, можна згадати про Мюррея і його спосіб разлиновки.

Далі я розповім, що собою являють рівні підтримки і опору, де можна вчитися торгівлі з їх застосуванням і наведу приклади стратегій, що використовують дані інструменти.

Розмічати рівні на графіку можна самостійно, використовуючи одну із різних методик визначення положення цінових рубежів. Крім ручної розмітки є ще варіант скористатися спеціальним індикатором, здатним в автоматичному режимі, застосовуючи закладені в код умови і правила, розподілити за графіком шукані підтримки і опору.

Строгих визначень підтримки і опору на ціновому графіку немає, так що доведеться "вигадати" свої:

Підтримка - рівень, що знаходиться нижче поточного ринкового значення ціни, освічена однією або кількома значущими локальними мінімумами.
Опір - рівень, що знаходиться вище поточного ринкового значення ціни, освічена однією або кількома значущими локальними максимумами.

Способи визначення підтримки і опору на графіку


Для нанесення розмітки на графік деякі трейдери використовують спеціальні індикатори, про які я вже говорив вище. В цьому випадку всі питання, пов'язані з пошуком рівнів підтримки і опору, відпадають самі собою. Подивіться, як може виглядати графік при роботі одного з таких індикаторів:

Індикатор цінових рівнів

Даний алгоритм, що працює в терміналах MetaTrader 4, доступний для вільного скачування:

Тепер переходимо до принципів побудови рівнів підтримки і опору на Форекс без використання допоміжних програм. Для чого це потрібно, чи не простіше скористатися одним з індикаторів? По-перше, існують різні методики разлиновки графіка, які ще просто не автоматизовані, по-друге, автоматичні системи визначення цінових рубежів іноді допускають помилки, в силу простоти своїх алгоритмів. У таких ситуаціях трейдер може легко помітити, що індикатор розміщує рівень на місці, де його явно немає.

Спочатку на графіку визначаються найбільш значущі локальні максимуми і мінімуми:

Займаємося розміткою графіка

Їх пошук часто суб'єктивний, але це екстремуми, після формування яких ціна швидко повертається на колишні рубежі. Такі локальні максимуми і мінімуми часто виглядають "гострими", біля них, як правило, не відбувається "тупцювання" ціни, як ось тут:

Як виглядає рівень опору

Кожен знайдений на ринку ціновий рубіж поступово йде все глибше в історію, а значить, він втрачає значимість. На його зміну приходять інші рівні, більш актуальні, що враховуються "ринком". Питання оцінки актуальності цінових рівнів дуже цікавий і використовується в роботі досвідченими трейдерами, але докладно про нього розповідати зараз не буду, оскільки даний матеріал розглядається на курсі навчання у Горцева Володимира.

Звичайно ж, бувають ситуації, коли наявність цінового рівня на ринку неоднозначно. У цьому випадку одні спекулянти скажуть, що потрібно розміщувати, наприклад, рівень підтримки, а інші будуть наполягати на тому, що ніякого значущого цінового кордону тут немає.

Як оцінити цінові рівні

Така особливість будь-якого суб'єктивного способу аналізу ринку, з цим доводиться або змиритися, або створювати власні правила, що дозволяють однозначно визначати підтримки і опору. Це вже не просто візуальна оцінка ситуації, а визначення наявності рівнів за допомогою обраних правил (системний підхід).


Спосіб знаходження рівнів і стратегії торгівлі


Далеко не у кожного починаючого трейдера відразу добре виходить визначати рівні підтримки і опору на Форекс-графіку. На допомогу може прийти стандартний індикатор ZigZag, наявний в популярному терміналі MetaTrader 4. З його допомогою дуже легко знаходити локальні максимуми і мінімуми, що полегшує завдання трейдера по визначенню рівнів:

Способи визначення підтримки і опору

У налаштуваннях програми можна задавати чутливість індикатора, що допоможе підібрати оптимальні для себе змінні, при яких алгоритм буде знаходити дійсно значущі, з нашої точки зору, рівні. Подивіться на одну і ту ж ринкову ситуацію, але з різними настройками ZigZag:

Дослідження цінових рівнів

Як використовують торгівлю за рівнями

Існують і інші способи визначати, сформувався на графіку локальний максимум/мінімум. Наприклад, за певну кількість свічок Х ціна повинна спуститися (для прикладу рівня опору) на відстань Y пунктів.

Як торгувати за підтримки і опору

Якщо ж ціна за відведений час не йшла на задану відстань вниз, то трейдер вважає, що рівень ще не сформований. Не рідко буває, що перші ознаки формування, наприклад, опору є помилковими і ціна незабаром знову починає рости, ще навіть не встигнувши толком знизитися. Тут же можна згадати про ретесте рівнів, про що було розказано в одній з попередніх публікацій.


На сьогоднішній день існує величезна кількість стратегій, які використовують у торгівлі рівні підтримки і опору. Це пов'язано від частини з великою кількістю способів визначення значущих рубежів. Якщо Ви тільки починаєте цікавитися цією тематикою в трейдингу, то рекомендую звернути увагу на ось ці дві стратегії:

Пробійна стратегія
Хвилинна стратегія

Торгівля від рівнів підтримки і опору залишається дуже перспективною, адже ринок влаштований так, що нікуди не дітися від зміни тенденцій. Перевага на ринку то переходить до продавців, то повертається до покупцям, а такі коливання неминуче формують цінові рівні. Ця тематика дуже обширна і заслуговує уважного вивчення з боку трейдерів.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 634 | Рейтинг: 0.0/0