Неділя, 28.04.2024, 02:45

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Коефіцієнт Шарпа для швидкої оцінки ефективності торгівлі
Коефіцієнт Шарпа дозволяє оцінити ефективність Форекс стратегії, інвестиційного портфеля, роботи керуючого. Особливість такого коефіцієнта полягає в тому, що порівняння відбувається не з якимось стороннім еталоном, а з коливаннями дохідності самого досліджуваного активу, наприклад, портфеля за вибраний період часу.

Далі ми будемо докладно розбиратися в тонкощах оцінки ефективності торгівлі з допомогою коефіцієнта Шарпа, скажемо декілька слів про автора цього показника, а так само розглянемо на конкретних прикладах, які бувають значення на практиці. Якщо ж хочеться швидко зрозуміти, як використовувати даний показник, то прийміть до уваги наступну інформацію:

коефіцієнт Шарпа обов'язково повинен бути позитивним, а якщо його значення знаходиться близько одиниці, то це буде взагалі чудово. Рідко, коли показник досягає 2, але якщо зустрінеться такий варіант, знайте, знайденої торгівлі прибуток зростає дуже впевнено на тлі ризиків.

Іншими словами, чим більше коефіцієнт Вільяма Шарпа, тим краще. Наприклад, у радника Loker значення більше одиниці.

Показник Шарпа торгівлі радника Локер

Вільям Шарп отримав Нобелівську премію в 1990 році за внесок у теорію формування ціни фінансових ринків. Думаю, що це вже показник певного професійного рівня пана Вільяма, адже особисто у мене такої нагороди немає, та й мало в кого з наших читачів теж.

Пан Вільям встиг попрацювати і у "РЕНД корпорейшн", де займалися теоріями ігор. Зрозуміло, що мова йде не про баскетбол або нардах, а про процеси, багато в чому спираються на ймовірність, числа, що було цікаво з математичної, так і фінансової точок зору.

Досі теорія американського вченого Шарпа розглядається, як основа теорії цін на фінансових ринках. Внесок пана Вільяма складно переоцінити, а його коефіцієнтом користуються донині, причому, в різних сферах діяльності фінансового світу.

Формула коефіцієнта Шарпа

Така формула, за якою розраховується коефіцієнт Ш. Її можна побачити в сервісах моніторингів, у звітах деяких торгових терміналах, в аналітичних оглядах і так далі. Розраховувати її самостійно це не просто справа, але цілком під силу, навіть якщо з різного роду формулами не дружите.

Знадобиться знати показник волатильності активу (стратегії, портфеля і так далі), так як саме він і знаходиться в знаменнику формули. Ще можна сказати, що весь знаменник це коливання дохідності активу, а чисельник це і є прибутковість активу, отчищенная від гарантованого прибутку.

Що таке гарантована прибутковість? Якщо б мова йшла про інвестиційному портфелі, а в його складі був би внесок у банк під фіксований річний процент, то це стало б відмінним прикладом. Якщо ж ми оцінюємо торговельну систему на фінансовому ринку, наприклад, Форекс, то тут ніякої гарантованої прибутковості, звичайно ж, немає.

Наведемо приклад розрахунку коефіцієнта Шарпа для інвестиційного портфеля. Відразу зауважимо, що приклад для обчислення показника Ш. для торговельної системи буде ще простіше. Нехай у нас за цілком певний час (квартал) дохідність портфеля склала 25%. З цього прибутку 3% припали на гарантований дохід, наприклад, внесок у банк. Стандартне відхилення (волатильність) за квартал у нас склало 11%.

(25-3)/11 = 2

Що це взагалі означає для нас? Це означає, що на кожну умовну одиницю ризику ми отримали 2 одиниці доходу без урахування гарантованої (безризикової) прибутку.

Приклади коефіцієнта Шарпа на Форекс


Тепер подивимося на кілька показників коефіцієнта в реальній торгівлі на валютному ринку. Успіхи радника Локер вже демонструвалися у верхній частині статті, а зараз покажу кілька графіків прибутковості і відповідні їм значення Ш. Всі дані ми беремо з моніторингів реальних рахунків наших колег, які демонструють свою роботу з допомогою сервісу myfxbook.

Привем торгівлі управляючого трейдера 1

Значення Шрапа на Форекс

Тепер подивимося на ще один варіант, де навіть візуально видно, що прибуток зростає з великими ризиками, ніж в попередньому випадку.


Робота керуючого на Форекс 2

Значення показника Шарпа на Форекс

Напевно, ви вже помітили, що в першому випадку і крива лінія графіка прибутковості виглядає краще, і коефіцієнт Шарпа значно більше, і профіт-фатор теж вище, ніж у другому варіанті. Вся ця інформація дуже важлива і для інвесторів, охочих оцінити роботу декількох керуючих, і для трейдера, який аналізує власну торгівлю, бажаючи її поліпшити.

Навіть значення показника Ш., які близькі до одиниці, заслуговують пильної уваги, а вже якщо ми бачимо число, більше одиниці, то це вже дуже цікаво.

Коефіцієнт Шарпа не варто використовувати в якості єдиного варіанту оцінки торгівлі. Правильніше було б враховувати цю величину в сукупності з іншими показниками, як профіт-фактор, кількість здійснених угод, середні величини прибутку і збитку і так далі. Саме комплексний аналіз активу дозволить ефективно інвестувати свої кошти або вибирати найкращі торгові системи.

Категорія: Форекс | Додав: 22.07.2016
Переглядів: 713 | Рейтинг: 0.0/0