П`ятниця, 03.05.2024, 17:28

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Опис індикатора Alligator Білла Вільямса
З моменту появи ринку Форекс минуло вже більше 40 років, і якщо врахувати той факт, що середній вік жителя нашої планети складає 29 років, можна уявити собі, скільки амбітних трейдерів за цей час приходило на валютний ринок, привносячи якісь свої напрацювання, системи та методики.

Велика частина подібних досліджень виявилася марною, але індикатор Alligator, без якого сьогодні вже неможливо уявити жоден торговий термінал, виявився винятком. Придумав його Білл Вільямс, людина, яка присвятила все своє життя трейдингу.

Alligator – це класичний технічний індикатор, за допомогою якого можна достовірно визначити в якому стані зараз знаходиться ринок – під флеті або в тренді.

Головна особливість цього інструменту полягає в універсальності і надійності. Так, він не приносить нечуваних грошей, але на відміну від багатьох інших індикаторів працює на будь валютній парі, так як побудований з урахуванням принципу «тренд твій друг».

У книзі Білла на цей рахунок є гарне зауваження: «успішна торгівля залежить від двох факторів – структури ринку і власних психологічних принципів роботи». Яка з цих двох складових постійна, а яка змінна, думаю не важко здогадатися.

Принципи побудови та розрахунок індикатора Alligator


Насамперед, розберемося з назвою, при чому тут взагалі представник роду крокодилів? На наступному графіку представлена розмітка Алігатора на Форекс:

Як виглядає індикатор Alligator

Він складається з трьох ліній, які в момент перетину стають схожі на розкрилася пащу алігатора, який поїдає ціну. Це порівняння придумав сам Вільямс, і слід зауважити, вдало придумав, так як дана модель запам'ятовується дуже легко.

Як і у цієї тварини, що мешкає у водах Міссісіпі, у індикатора Alligator є щелепи, зуби і губи:

З чого складається Alligator на Форекс

Щелепи – це проста згладжена ковзаюча середня (далі по тексту SMMA), розрахована за 13 свічок, значення якої зміщені вперед на 8 свічок. Під час висхідного тренда значення щелеп завжди знаходиться нижче всіх інших ліній, а в період вираженої ведмежою тенденції вона розташована вище зубів і губ.

Алігатор нахиляється на графіку

Зуби – це центральна SMMA Alligator, яка за методикою Вільямса будується за 8 свічок, після чого зсувається на 5 барів у майбутнє. Як відомо, саме зуби відповідають за захоплення видобутку, тому в даному випадку аналогія з світом тварин цілком доречна, адже перетин двох мовного часто розглядається як сигнал на розворот тренда.

Губи – це сама «швидка» з трьох ковзних середніх, розрахована за 5 свічок зі зрушенням, рівним трьом свічкам. Вона швидше всіх інших елементів реагує на цінові коливання.

Білл радить будувати Alligator за середніми цінами (Median Price), які розраховуються як середнє між максимумом і мінімумом свічки. У терміналі MetaTrader розробники передбачили можливість вибору типу цін при налаштуванні алгоритму, зокрема, непогані результати дає побудова алігатора за цінами відкриття свічок, так як в цьому випадку повністю усувається оновлення.

Ще два огляду індикаторів Білла Вільямса:

Awesome Oscillator
Gator Oscillator

Основні сигнали Alligator на Форекс


Основні сигнали свого індикатора Вільямс описав за допомогою все тих же «звіриних» порівнянь. Під трендом Білл розуміє ситуацію, коли всі три лінії перетинаються і вказують в одному напрямку, тобто можна говорити про те, що Alligator прокидається і починає пожирати все на своєму шляху.

Чим індикатор Alligator схожий на рептилію


Я звичайно не «мисливець за Алігаторами», але навіть дилетанту очевидно, що бенкет рептилії продовжується до тих пір, поки звір не прикриє зуби губами, далі він буде або пережовувати їжу, або відійде до сну. Якщо перенести цю аналогію на індикатор Вільямса, то отримаємо практично теж саме – зворотне перетин ліній губ, щелеп свідчить про загасання тенденції:

Сигнали по індикатору Алігатор

Подібне переплетення ліній свідчить про готовність ринку піти у флет, при цьому слід враховувати, що більшу частину часу ціна знаходиться саме в боковику, але адже і Alligator проводить багато часу на мілководді в очікуванні здобичі. Більш того, чим він довше чекає, тим голодніше стає, а значить, коли випаде вдалий випадок, кидок буде стрімкий і агресивний.

Теж саме відбувається і на ринку – чим довше ціна знаходиться під флеті, тим більше стає позиція великих учасників ринку (інакше кажучи, апетит), а це означає, що після виходу ціни з діапазонуволатильність на ринку також зросте. Таким чином, порівняння Вільямса знову працює.

Зрозуміло, індикатор Alligator не є панацеєю від усіх бід, адже він всього-навсього ідентифікує переважаючу тенденцію. Більш точні сигнали на покупку і продаж шукаються за допомогою інших індикаторів, які в комплекті з Алігатором утворюють спеціальні торговельні системи.


І в якості невеликого висновки з сьогоднішньої теми слід сказати кілька слів про плюси і мінуси Алігатора Вільямса. Як я вже зазначав, головна його перевага полягає в простоті і універсальності, зокрема, алгоритм не включає ніяких складних формул і працює на будь-яких активах.

Що стосується недоліків, то він всього один – це велика кількість помилкових сигналів на невеликих таймфеймах. Взагалі, якщо мова зайшла про таймфрейм, то слід враховувати, що індикатор Alligator, налаштований за рекомендаціями автора, найкраще працює на денних графіках.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 589 | Рейтинг: 0.0/0