Неділя, 28.04.2024, 01:03

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/70080827.jpg
/_pu/3/67917245.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Опис market facilitation index. Форекс індикатор MFI.
Вперше індикатор Market Facilitation Index був описаний Біллом Вільямсом у книзі "Торговий хаос". В даній праці представлена теорія поєднання обсягу і руху ціни, щоб в повній мірі мати розуміння поточних умов ринку і приймати найбільш правильні рішення.

MFI (індекс полегшення ринку), вловлює цінові коливання кожного тика, відображаючи інформацію у вигляді гістограми різних кольорів. Даний індикатор розраховується за особливою формулою:

BW MFI = (High-Low)/Volume. Дві великі літери у назві індикатора є ініціалами Білла Вільямса.

По своїй суті він дозволяє об'єктивно оцінити продуктивність ринку, знайти підтвердження сили або слабкості. Що таке продуктивність? Продуктивний ринок, в першу чергу, характеризується високим рівнем ліквідності, де більшість учасників ринку приймає участь у торгівлі, здійснюючи постійні покупки і продажу певного активу.

За умов активних дій з боку учасників, ринок буде найбільш ефективним, але якщо їх загальна кількість знизиться або вони не будуть відчувати інтерес до подальших дій, то відбудеться зниження загальної продуктивності.

Інтерпретація даних індикатора Market Facilitation Index

Даний інструмент технічного аналізу можна застосовувати на будь-яких активи та часових проміжках. Він дає досить точні сигнали на всіх таймфреймах, починаючи з п'ятихвилинного і закінчуючи місячним. Найчастіше, даний інструмент йде в представленому вигляді на будь-яких сучасних платформах, наприклад, в Metatrader 4 його можна знайти в розділі розробок Білла Вільямса.
 
market facilitation index для ринку Forex

На графіку ціни даний індикатор представлений у вигляді гістограми різної величини і кольору.
 
Як виглядає індикатор market facilitation index

Принцип роботи Market Facilitation Index досить простий. Розглядаючи показання індикатора, ми не враховуємо абсолютні показники, тобто, розмір стовпчика гістограми нам не так важливий. Все, що нам необхідно це відслідковувати динаміку зміни ціни і співвідносити з показаннями індикатора. Для спрощеної візуалізації стовпчики гістограми мають різну кольорову гаму, а в налаштуваннях інструменту Ви зможете задати необхідні для себе кольору.

Торгові сигнали від Market Facilitation Index

Автор виділив чотири концептуальні комбінації, що відображають взаємодію MFI і ринкового обсягу, які виражаються в різній кольоровій гаммі ( 4 кольори):
 
Налаштовуємо індикатор MFI

Зелена гістограма означає, що на ринку розвивається стрімке тренд. Найкращий варіант для інвестора – шукати потенційні точки входу тільки в бік домінуючої тенденції для максимізації свого прибутку. Позиції проти тренда можуть принести значні збитки, відповідно, таких правочинів краще уникати. Поява зеленого стовпчика гістограми вказує нам на три важливих моменти:

• на ринку з'явилася велика кількість учасників;
• більшість учасників відкриває позиції у бік домінуючого тренду;
• поточна тенденція ринку набирає обертів.

Синя гістограма вказує нам на рух, який через невизначених причин не підтримується з боку об'єму. Це означає той факт, що в даний момент на ринку діє обмежена група інвесторів, яка намагається маніпулювати ринком у своїх цілях, але більша частина учасників не зацікавлена у подальшому русі ціни.

Рожевий колір гістограми найчастіше з'являється в кінці затяжного тренда. У даному випадку обсяг починає планомірно зростати з приходом нових учасників ринку, але ціна не прагне розпочати "ралі". Замість цього, вона консолідується у вузькому діапазоні, і ринок входить у фазу нагромадження (акумуляції). В даному випадку ми отримаємо два можливих результати: ціна після невеликої перерви продовжить рух в тому ж напрямку чи відбудеться повноцінний розворот тренда.

Практичне застосування MFI

Market facilitation index на Форекс застосовується великою кількістю інвесторів і входить до складу різних торговельних систем, будучи основним джерелом сигналу для входу в позицію або додатковим фільтром. Давайте на практиці розглянемо кілька прикладів використання даного індикатора.
 
MFI - показання індикатора на Форекс

Рекомендую ще звернути увагу на ці два індикатори:

• TDI
• Rubicon

На малюнку ми спостерігаємо наступну картину. Спочатку ми бачимо явне висхідний руху, але в подальшому спостерігається поява гістограми синього кольору біля важливого цінового рівня. Як підсумок, ціна починає стрімке зниження, чому так сталося?

Це пов'язано з тим, що ціна підійшла до рівня і покупці припинили активну торгівлю, вважаючи, що інвестувати в продовження тренда нерентабельно. На рівні були активовані ордера продавців, і пропозиція виявилася сильніше попиту, таким чином, ціна пішла в протилежному напрямку.

Про підтримки і опору було сказано не випадково, ми повинні розглядати показання індикатора поблизу важливих цінових рівнів. Таким чином, ми зможемо створити найбільш об'єктивну картину ринку і знайти найбільш ймовірні точки входу!

Безумовно, даний індикатор технічного аналізу заслуговує на увагу, завдяки своїй простоті і точності. Його часто використовують в якості доповнення до торгової системі, відфільтровуючи "слабкі" точки входу. Незважаючи на його простоту, початківцям необхідно деякий час поспостерігати за індикатором MFI, щоб насправді зрозуміти його філософію і принцип дії.

Не варто відкривати торгові позиції, грунтуючись виключно на свідченнях даного інструменту. Ви повинні оцінити контекст ринку і знайти найбільш ймовірні точки входу, а для цього можна об'єднувати декілька індикаторів і мати чіткий алгоритм дії.

Категорія: Форекс | Додав: 07.08.2016
Переглядів: 1239 | Рейтинг: 0.0/0