Неділя, 28.04.2024, 16:17

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Особливості Awesome Oscillator в торгівлі на Форекс
Awesome Oscillator – це один з найвідоміших у Світі індикаторів, авторство якого належить Біллу Вільямсу. Про даному алгоритмі чули навіть трейдери, не прочитали книг і заміток самого Білла. Подібна репутація говорить про багато що, тому в сьогоднішньому огляді розглянемо теоретичні основи роботи з AO, а також закріпимо отримані знання прикладами ринкових ситуацій.

У перекладі з англійської мови Awesome Oscillator перекладається як «Чудовий Осцилятор» (також зустрічаються варіанти – чудовий, чудовий і т. д.). Цю назву придумав сам Вільямс (в скромності йому не позичати), а серед трейдерів прижилася абревіатура AO, скорочена назва також зустрічається і в деяких торгових терміналах.

До речі про терміналах, даний осцилятор став класикою і входить у комплект будь-якої платформи, причому не важливо, на якій мові програмування вона написана, навіть на ресурсах Internet, призначених для побудови і аналізу графіків, AO входить в стандартний набір інструментів.

На наступному графіку представлений приклад розмітки Awesome Oscillator і формула його розрахунку:

З чого складається Awesome Oscillator

Як можна помітити, бари гістограми індикатора показують відстань між двома ковзними середніми, побудованими за 5 і 34 свічки за середніми цінами. Ось так все просто, фактично, логічна складова алгоритму побудована за таким же принципом, як і в MACD. Але, по-перше, середні (медіани) ціни порівняно з цінами закриття надають більш точну інформацію про реальному діапазоні торгів, а по-друге, класичний варіант індикатор Awesome Oscillator не передбачає певні настроювання.

На другому зауваженні хотілося б зупинитися детальніше, так як, напевно, у деяких читачів виникло питання – що хорошого у відсутності можливості задати параметри індикатора на свій розсуд. Справа тут в тому, що новачок при пошуку оптимальних налаштувань часто потрапляє в пастку, припускаючи, що він-то точно знайде «секретну» комбінацію параметрів, яка забезпечить сталий прибуток.

Індикатор MFI - ще один знаменитий індикатор Білла Вільямса.

На жаль (хоча скоріше до радості), всі вже давно протестовано (з моменту появи індикатора змінилося покоління трейдерів – для ринку це ціла епоха), і численні експерименти довели, що параметри, запропоновані Вільямсом, найкраще підходять для роботи.


Тим не менш, якщо все-таки дуже хочеться змінити параметри, можна внести поправки у вихідний код, але тоді доведеться відмовитися від досвіду, накопиченого трейдерами та аналітиками за десятиліття. Не варто забувати, що для стандартного AO існує список готових сигналів, які відпрацьовуються як окремо, так і в сукупності з іншими фільтрами.
 
Сигнали Awesome Oscillator


Перший типовий сигнал називається «бичаче Блюдце» (не плутати з свічковий фігурою). Формується він при поєднанні наступних умов:

Значення барів Awesome Oscillator позитивні (тобто MA(5) знаходиться вище MA(34));
Послідовність з двох червоних барів гістограми змінюється зеленим баром.

Awesome Oscillator на ціновому графіку

Відкривати довгу позицію слід на наступній свічці, так як до закриття сигнальної свічки розмітка може змінитися (дане явище відоме на сленгу як «оновлення»).

«Ведмеже блюдце» - це повна протилежність тільки що розглянутому сигналу:

Чудовий осцилятор Вільямса

Другий сигнал формується на перетині Awesome Oscillator нульової лінії, в даному випадку все елементарно – якщо бар індикатора закрився вище нуля – купуємо актив, якщо нижче нуля – продаємо:

Сигнали швидкого осцилятора

І третій сигнал відомий під назвою «Два піки». Багато його плутають зі схожою формацією – класичної дивергенцією, але слід запам'ятати, що патерн Вільямса враховує лише значення індикатора, а дивергенція являє собою розбіжність між динамікою індикатора і ціни.

Бичачий сигнал «Два піки» формується завжди нижче нульової лінії і описує ситуацію, коли новий мінімум на індикаторі вище попереднього мінімуму:

Торгівля на Форекс з Awesome Oscillator

В даному випадку Вільямс рекомендує придивитися до покупок, при цьому, якщо з'явиться ще один серійний мінімум, розташований вище попереднього (тобто третій у послідовності), сигнал стає сильнішою.

Аналогічно трактується ведмежий сигнал «Два піки», тільки тепер значення індикатора Awesome Oscillator знаходиться вище нуля, а кожен новий максимум розташовується нижче попереднього:

Показання осцилятора Вільямса

Перше, що відразу впадає в очі при вивченні Awesome Oscillator, так це помилкові сигнали. Боротися з ними оптимізацією таймфрейма марно, тому рекомендується поєднувати розглянутий індикатор з іншими методами та інструментами. Далеко ходити не потрібно, насправді, досить ознайомитися з усіма системами, які пропонує Білл у своїй книзі «Торговий Хаос».


І ще одне зауваження стосується фігури «Два піки». На жаль, вона не підходить на роль самодостатнього аналітичного методу і використовується, як правило, при вивченні хвильових структур. Мабуть, з усіх розглянутих сьогодні сигналів самим надійним є «Блюдце», так як воно показує відновлення тенденції після корекції, а на тренди, як відомо, заробити простіше всього.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 662 | Рейтинг: 0.0/0