П`ятниця, 29.03.2024, 16:18

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Патерн Дракон: графічна модель і стратегія торгівлі
Передбачувана цінова модель (патерн), відома під назвою «Дракон» - одна з досить поширених на фінансових ринках графічних моделей, що дає можливість набила руку в графічному аналізі трейдерам будувати і розвивати прибуткові та безпечні торгові стратегії.

Зміна трендів на ринку Форекс зазвичай відбувається з формуванням серії специфічних цінових рухів і з тестуванням поточних рівнів підтримки і опору.

Характеризує зміну тренда патерн «Дракон» можна зустріти практично на всіх часових інтервалах (рідше - на графіках денних і тижневих, частіше - на внутрішньоденних). В основі даної графічної моделі - розворотні точки, дають хороші сигнали для входу в ринок.
 

Графічна модель «Дракон»

Візуально цей патерн дуже схожий з патернами «подвійне дно/подвійна вершина» (аналогічно паттернам М і W «Дракон» може бути звичайним і перевернутим) і формується він, як правило, в районі цінових дн. Аналогічні і мети використання патернів - отримання сигналу до відкриття угоди з вдалим співвідношенням потенційного прибутку та рівня ризику.

Складові частини патерну в порядку їх формування:

• «голова»;
• «1-я лапа» (ліва);
• «горб»;
• «2-я лапа» (права);
• відстань, яку проходить ціна відкриття позиції до мети, називають «хвостом».
 

Формування патерну завжди починається з «голови»; «лапи» можуть відрізнятися один від одного на 5-10%. Лінія тренда проводиться через «голову» і «горб», який можна розглядати як коливальний максимум між «лапами дракона».

Сигнал для розвороту ринку дає сформована друга «лапа», підтвердженням розвороту можна вважати помітна зміна обсягу укладених угод.

Аналіз патерну варто продовжувати тільки в тому випадку, якщо лінія тренду добре візуалізується.

Після того як на графіку проявилися контури «Дракона», настає пробій сформованої лінії тренда (власне графічне підтвердження розвороту), який і є сигналом на відкриття торгової позиції.

Різновиди патерну:

• «бичача» модель - звичайний «Дракон», формує сигнал на покупку,
• «ведмежа» модель - перевернутий «Дракон», формує сигнал на продаж.
 

«Драконьи» стратегії торгівлі

Правила торгівлі для обох моделей «Дракона» дзеркальні, тому досить розглянути тільки звичайний патерн.

Класичний варіант торгівлі:

• Будуємо лінію «голова-плечі» (лінія тренда);
• В точці її пробою входимо в ринок;
• Для мінімізації ризику помилкового входу слід дочекатися повного закриття свічки вище означеної трендової лінії;
• Цільовий рівень угоди - максимум «голови»;
• Стоп-лосс - під рівнем «нижній лапи».

Більш раціональним вважається часткове закриття угоди по ходу торгівлі або проведення операції двома ордерами з перенесенням стоп-лосс слідом за новим тейк-профітом (рівень першої фіксації прибутку - максимум «горба»).

Важливо для реалізації стратегії: правильно сформований патерн «Дракон» може бути миттєво зруйнована на тлі виходу важливих для Форекса економічних новин (про їх появу можна своєчасно дізнатися тут).
 

Для підвищення надійності визначення ключових точок при торгівлі по паттерну бажано додати додаткові технічні індикатори, в ідеалі - осцилятори (RSI, MACD, Stochastic тощо).

Для реалізації стратегії рекомендується вибрати валютну пару з мінімальним спредом. Перевірити роботу патерну «Дракон» можна у глобального брокера Tickmill, де спреди починаються від 0,0 піпсов.

Альтернативним варіантом описаного вище алгоритму є поділ моделі «Дракон» на патерн «Подвійна вершина» і звичайну лінію тренда.

Категорія: Форекс | Додав: 20.07.2016
Переглядів: 1031 | Рейтинг: 0.0/0