П`ятниця, 26.04.2024, 14:11

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Побудова рівнів за Price Action і способи їх застосування в торгівлі
На сьогоднішній день існують сотні торгових стратегій, алгоритми які використовують в роботі рівні підтримки і опору. Це можуть бути фібо-сітки, розмітки Мюррея або Ганна, а може бути навіть опціонні планки, але найбільш надійними з них по праву вважаються рівні Price Action.

Перш ніж розглядати алгоритм нанесення відповідної розмітки на графік, розберемося, що ж таке рівні на Форекс, і чому трейдери приділяють їм особливу увагу.

З графічної точки зору під даним терміном розуміється горизонтальна лінія, побудована за якою-небудь важливою котируванні, а ось як визначається ступінь цієї значущості – зовсім інше питання, адже можливі наступні варіанти:

Алгоритми, що описують рух ціни математичними формулами, покажуть трейдеру якісь абстрактні величини, отримані в результаті перетворень (в якості прикладу можна навести розмітку Мюррея).
Аналіз опціонних планок надасть інформацію по оцінках, на дотик яких розраховують учасники термінового ринку.

Області підтримок і опорів, побудовані вручну, дозволяють оцінити дисбаланс між попитом і пропозицією в поточний момент часу. Даний тип аналізу якраз і отримав назву «рівні Price Action».

Будуємо руками рівні за Price Action

Зв'язок Price Action і цінових рівнів


В одному з попередніх оглядів, присвячених методиці PA, я вже зазначав, що прихильники такого підходу роблять висновки про доцільність укладання угоди, виходячи з динаміки котирувань і обсягів. Неважко здогадатися, що при побудові відповідних рівнів трейдери ретельно аналізують поведінку ціни, зокрема:

вважають, скільки разів графік досягав певної котирування;
аналізують характер пробоїв рівнів;
співставляють величину тел свічок і їх тіні.

Перераховувати подібні фактори можна дуже довго, так як рівні Price Action не мають суворих критеріїв в побудові, і кожен трейдер відзначає для себе кілька найбільш зрозумілих і зручних прийомів.

Фактично, Price Action – це бездонна бочка знань, з якої кожний спекулянт може дістати щось корисне, достатньо лише поспостерігати пару місяців за динамікою ціни.

Побудова рівнів за Price Action


Тим не менш, за останні 10 років виробився набір базових правил, дотримуючись яких, можна виявляти досить сильні підтримки і опору, не вдаючись до додаткових фільтрів, але про все по порядку.

Перше, що слід прийняти до уваги, так це роль таймфрейма (що це таке) – чим він старше, тим сильніше буде рівень Price Action, наприклад, планки на чотиригодинному графіку будуть за визначенням важливіше розмітки на часовіке.

Друге правило – роль рівня буде ставати важливіше по мірі того, як у нього починають вірити спекулянти, при цьому звертаю увагу, я не кажу про його силу, а роблю акцент саме на роль, так як це різні речі.

Тестування рівня на Форекс

Справа в тому, що на очевидних планках (на яких за визначенням висока ліквідність) простіше аналізувати пробої/отбои, так як вони відпрацьовуються немов за підручником. Що стосується їх сили, то тут не все так однозначно, адже коли багато трейдерів думають однаково (наприклад, купують актив на очевидної підтримки), ринок часто починає йти в протилежний бік через що виник дисбаланс.

Підтримка за методом Price Action

Третє правило – будь-який рівень Price Action має термін придатності, якщо можна так висловитися, тому в межах поточного таймфрейма не слід шукати занадто старі опорні точки. Якщо необхідно побудувати більш точну розмітку, краще скористатися правилом №1, тоді і сміття на графіку буде менше.

І останній критерій – при пошуку опорних екстремумів до уваги слід брати саме ціни закриття свічок, а не їх High/Low.

Price action - як будуються рівні

Це не означає, що максимуми і мінімуми барів нам взагалі не знадобляться, навпаки, вони грають важливу роль в процесі пошуку помилкових пробоїв, які завжди підсилюють будь-який рівень. Щоб краще стало зрозуміло, про що йде мова, розглянемо приклад.

Підтвердження цінового рівня

Як можна помітити, перш ніж відбитися від розміченого за Price Action рівня, ціна кілька разів його протестувала, залишивши при цьому кілька довгих тіней – це явна ознака того, що у продавців не вистачає сил зламати підтримку. Навпаки, за кожною хвилею розпродажів слід не менш сильна хвиля покупок, тобто учасники ринку розглядають сам факт торкання цієї планки в якості непоганого шансу для вигідного вкладення капіталу.


Сильний рівень по Price Action


Другий тип пробоїв відрізняється за формою, але за своїм змістом трактується точно також, виглядає він наступним чином:

Приклад неправдивого пробою рівня

Тут ми бачимо спробу закритися за рівнем, що створює ілюзію його пробиття, але наступна свічка все розставляє по своїх місцях – ціна знову повертається в попередній діапазон.

З точки зору Price Action, рівні подібного типу є найсильнішими, так як свідчать не просто про слабкість боку, вжила спробу пробити якусь позначку, вони свідчать про готовність протилежної сили йти в агресивне «контрнаступ».


І останнє, що слід врахувати в процесі використання рівнів Price Action, так це ключові області, тобто конструкції, що складаються з двох рівнів, всередині яких допускається деяке коливання ціни.

Як виглядає цінова область

Вони відіграють важливу роль, так як перед формуванням імпульсу сильні гравці часто набирають позицію в деякому діапазоні, а не на фіксованому рівні, тому і аналіз подібних ситуацій дає більш точні результати.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 489 | Рейтинг: 0.0/0