Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Профіль на ринку Форекс індикатор для МТ4
Відомо, що трейдери фінансових ринків використовують різні підходи до непростої справи прогнозування ринків. Ідеологи технічного і свічкового аналізів шукають певні моделі, що пояснюють поточні тенденції і сигнали до розворотів. Вони переконані в тому, що сам графік несе всю необхідну інформацію для успішного прогнозування руху ціни.
Шанувальники фундаментального підходу стежать за безліччю економічних показників, вважають, що лише ця інформація корисна для розуміння справжніх намірів ключових учасників ринку.
Створено величезну кількість індикаторів, знайдено безліч патернів та інших інструментів, з перемінним успіхом застосовуються більшістю трейдерів, проте ці методи не позбавлені недоліків, що й не приховується. Індикатори можуть змінювати свої і без того неоднозначні показники, ціна часом не помічає фундаментальних даних, а свічкові моделі дають помилкові сигнали.
У спробах відшукати надійний і об'єктивний ринковий показник багато трейдерів зупиняють свій вибір на профілі ринку, з яким ми сьогодні і спробуємо розібратися детальніше.
Суть профілю ринку
Цей різновид аналізу була розроблена кілька десятків років тому трейдерами з Чиказької товарної біржі. Судячи по завіреннях практиків, методика цілком універсальна і дозволяє з успіхом прогнозувати руху цін сьогоднішнього валютного ринку. В її основі лежить поняття нормального розподілу з теорії ймовірностей.
Суть в тому, що 68% спостережуваних явищ знаходяться в діапазоні при відхиленні плюс-мінус один від якогось середнього значення, прийнятого на контроль. При діапазоні плюс-мінус два відхилення під ці значення потрапляють вже 95% даних, а 99% при відхиленні плюс-мінус 3 значення. Відомо, що закон нормального розподілу застосуємо для будь-яких типів даних і послідовність ринкових котирувань не виняток.
Тепер наша увага зосереджена на діапазоні ціни, який сформований з відхиленням плюс-мінус одне значення. Цей діапазон називають зоною цінності. Крім того, виявляють і якесь середнє контрольне значення ціни для орієнтиру, а на інші цінові впусти можна не звертати уваги.
Профіль ринку дає нам розуміння поточних тенденцій, дозволяє судити про цілях найбільших учасників ринку. Для цього необхідно мати інформацію про обсяги торгівлі. Відповідно, даний метод аналізу показує найкращі результати на ринку ф'ючерсів, де ця інформація, на відміну від Форекс, загальнодоступна.
Однак рух валютних пар на Форекс і ф'ючерсів фондового ринку майже ідентично, а значить, профіль ринку добре послужить і в торгівлі валютами на спот-ринку. У тих випадках, коли ціна виходить із зони і це супроводжується падінням обсягів, трейдери роблять висновок, що провідні учасники ринку не зацікавлені в цьому русі й ціна, швидше за все, повернеться в діапазон. Якщо ж ми навпаки, спостерігаємо зростання обсягів, то це сигнал до продовження зародження тренду.
Індикатор для побудови профілю ринку
Для відображення профілю ринку існує чимала кількість індикаторів, але їх відмінності не принципові, адже всі вони працюють за одним і тим же алгоритмом. Традиційно, аналіз з допомогою такого індикатора проводять на 30 хвилинному тайм фреймі (ТФ=М30). В якості індикатора профілю на ринку Форекс візьмемо riv_ay-TPOChart:
Після того, як на графік буде додано індикатор, ми побачимо виділене кольором зону цінності. Профіль ринку будується індикатором на основі перших двох свічок кожної торгової сесії. Кожній букві відповідають часові інтервали в 30 хвилин. Якщо уявити криву за цим буквеним позначенням, то в результаті ми будемо мати криву нормального розподілу.
Індикатор здатний знаходити позначки, в районі яких ціна перебувала найбільша кількість часу. Він автоматично встановить лінію на цьому рівні, називається точкою контролю. Алгоритм встановить лише одну лінію, в той час як на графіку їх цілком може виявитися більше. У таких випадках говорять про кривої нормального розподілу з «горбами».
Широкий спектр налаштувань даного індикатора дозволяє регулювати такі параметри:
♦ LookBack. Тут вказується кількість днів, виходячи з якого алгоритм буде будувати ринковий профіль.
♦ ShiftBrokerofGMT. Можна відзначити зрушення термінального часу щодо значень за Гринвічем.
♦ ShowPriceProfile. Візуалізація цінового профілю (при значенні true - показує, при false - не показує).
♦ ShowFromStartPeriod. Тут ми можемо вказати номер свічки, з якої почнеться побудова профілю (рекомендується залишити цей параметр за замовчуванням).
♦ ModeLetter і ModePseudoLetter. Ми можемо вибрати, яким чином індикатор буде показувати профіль ринку (літерами або квадратиками).
♦ ShowColorBySession. Якщо це вимкнути, то не побачимо кольорову підсвітку торгових сесій.
♦ ShowProfileInfo. Якщо активувати цей параметр, то побачимо кордону профілю і його довжину.
♦ ShowPoc_AsLineSupRes. Дає можливість побудови лінії виходячи з контрольної ціни.
♦ ShowPocInfo. Суть цього параметра в тому, щоб відображати дані, виходячи з контрольних точок.
♦ ShowCurrentTVPO. Функція дає можливість візуалізації даних за обсягами на існуючих рівнях.
♦ ShowVAHL_Lines. Параметр для відображення ліній по граничним рівням зони цінності.
♦ UseVaHL_AsLineSupRes. Проводить за цим кордонів рівні підтримки і опору.
♦ ShowOHLCbar. Якщо активувати цей параметр, то зліва будемо спостерігати денну свічку попереднього дня.
♦ ShowIB/ShowDIB. Показує початковий баланс або ж його твір на 2.
Ще присутня велика кількість налаштувань для зміни колірних рішень, що дозволяють представити свідчення алгоритму в зручній формі на ціновому графіку.
Як користуватися індикатором профілю ринку
Свідчення цього інструменту лякають новачків, які бачать безліч незрозумілих їм символів і позначень. Не дарма індикатор поширюється разом з інструкцією.
В першу чергу трейдер повинен звернути увагу на кількість літер у рядках. Чим їх більше, тим більш тривалий час ціна знаходилася на цьому значенні. Якщо ми спостерігаємо в рядку не більше пари букв, то робимо висновок, що ціна преодалела цей рівень досить швидко, не зіткнувшись зі значним опором.
Кажуть, що такі явища властиві відновлення попереднього тренду. Однак у більшості випадків ціна повертається назад, як і при стрибку, що говорить про незацікавленість великих учасників ринку в подібних імпульсних рухах.
Профіль ринку дозволяє судити про те, наскільки сильні в поточній ситуації бичачі і ведмежі настрої. При наявності явного тренда ми не побачимо перетинів сірих областей. Крім того, профіль буде досить вузьким, так як у ринку немає сил, здатних переламати або хоча б згладити тенденцію. У разі флета ми побачимо широкий профіль і криву розподілу, за формою дуже схожу з ідеальною.
Рекомендую переглянути ще ось ці два огляду:
• Віяло Ганна
• Торгівля при дивергенції
Сигнали індикатора профілю ринку
Розглянемо умови, при яких формується торговий сигнал при використанні riv_ay-TPOChart.
• Знаходимо зони VAH і VAL попередньої торгової сесії. Взяти під увагу слід ціну відкриття поточного дня. Якщо вона нижче рівня Val то продаємо, якщо вище, то купуємо.
• Якщо на графіку не яскраво виражений спадний тренд, здійснюємо угоди на продаж при відбої від рівня VAH.
• При наявності яскраво вираженого тренда здійснюємо угоди в бік тенденції при відбої від Ріс або VAL.
• Якщо під час двох сесій зони цінності не мають значних відмінностей, констатуємо слабкий тренд. Укладаємо угоди на третій день в тих випадках, коли ціна знаходиться між значеннями Ріс і VAL першого дня. Відкриваємо позиції від VAH.
Профіль ринку успішно застосовують і з іншими інструментами, найчастіше зі ковзної середньої і рівнями Фібоначчі.
Одним з головних плюсів цього інструменту називають однозначність його показань. Трейдеру не доводиться щось вигадувати і додумувати від себе, свідчення дають ясність ринкової картини кожного дня, з якої торговець може зробити логічні висновки. Недоліком називають той факт, що сам по собі інструмент не є панацеєю для визначення ринкових стадій. Його слід поєднувати з іншими індикаторами, добре знайомими трейдеру.
|
Категорія: Форекс | Додав: 20.07.2016
|
Переглядів: 680
| Рейтинг: 0.0/0 |
|