Середа, 08.05.2024, 05:49

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/70017775.jpg
/_pu/4/02217313.jpg
/_pu/4/87041656.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Радник з перетином Moving Average
Стратегії на базі ковзних середніх ще жодного починаючого трейдера не залишали байдужим – одні новачки називають їх Граалем, а інші вважають містифікацією століття. Справа в тому, що подібні оцінки є наслідком неправильної налаштування параметрів індикаторів, тому сьогодні ми погоримо про радник, який працює на перетині Moving Average і ринкової ціни.

Спочатку розберемося, навіщо взагалі потрібен торговий робот. Я помітив, що початківці трейдери часто шукають автоматизовані стратегії для того, щоб повністю покласти на них всю відповідальність і розігнати свою сотню доларів в кілька разів.

Добре це чи погано, я судити не стану, все-таки роботи якраз і створюються для спрощення життя людини. Проблема лежить в іншій площині - якщо в тестері стратегій результати «прогону» чергового алгоритму виявляються не дуже хорошими, новачок використовує команду «Shift+Del, після чого знову витрачає багато часу на пошук альтернативи.

І так триває до тих пір, поки який-небудь радник не позбавить шукача легких шляхів від мук, слив рахунок. В результаті у амбітного трейдера не залишається ні знань, ні грошей.

Насправді, будь-робот з коректним алгоритмом (навіть «сливатор») вартий уваги, так як він є втіленням певної стратегії. Ось в цьому контексті і слід вивчати радник на перетині Moving Average, так як тільки він зможе відповісти на питання – чи варто працювати за цією системою, і якщо так, то з якими параметрами ковзних.

Радник з MT 4 - перетин Moving Average та поточної ціни


Найпростіша стратегія на базі ковзної середньої зводиться до торгівлі на її пробою, тобто якщо ціна закрилася вище MA – купуємо валютну пару, а якщо актуальна котирування знаходиться нижче «машки» - продаємо інструмент.

Радник з moving average MetaTrader 4

Даний принцип був закладений в радник Moving Average, що входить в стандартний набір терміналу MetaTrader. Незважаючи на те, що деякі трейдери стверджують про його непрацездатності на реальних рахунках, мовляв, він призначений виключно для тіста торгових ідей, у мене цей робот коректно відкриває угоди на всіх серверах, будь то реал, демо або цент.

У будь-якому випадку, навіть якщо він з якоїсь причини не працює, його можна використовувати для оптимізації параметрів ручної стратегії, але для цього необхідно розібратися з настройками:

Налаштовуємо індикатори радника

Lots – стандартна величина лота;
MaximumRisk – дана змінна відповідає за включення автоматичного маніменеджмента, зокрема, якщо «0», то радник на перетині Moving Average буде відкривати позиції обсягом «Lots», якщо ж встановити величину від 0,01 (1%) до 1 (100%), то робот розрахує позицію виходячи з величини депозиту, ризику і торгового плеча;
DecreaseFactor – коефіцієнт, на який радник розділить обсяг позиції в новій угоді, якщо за попереднім ордером був отриманий збиток, тобто це «антимартингейл»;
MovingPeriod – період розрахунку MA;
MovingShift – кількість барів, на які MA буде зміщена в майбутнє.

В принципі, все «впирається» в налаштування ковзної середньої, так як наше головне завдання полягає в підборі таких параметрів, при яких радник на перетині Moving Average стане генерувати як можна менше помилкових сигналів.

А ось питання маніменеджмента, який ставиться в главу кута при ручній торгівлі, в даному випадку вторинний, так як його вирішення залежить від максимальної серії збиткових ордерів, величини депозиту та інших параметрів.


Тест радника на перетині Moving Average


В процесі підбору періоду ковзної середньої не рекомендується займатися «подгоном», так як в цьому випадку тестер може показати непоганий результат, оптимізований для вибраного інтервалу, але варто змінитися деяким «ринковим змінним» (наприклад, зміниться волатильність на торгових сесіях під впливом геополітики), і вся тонка настройка піде прахом.

Замість цього слід робити прив'язку до об'єктивним і логічним інтервалів часу, наприклад, якщо торгівля передбачається на півгодинному графіку, то можна використовувати радника перетин Moving Average (24). В даному випадку ми робимо припущення, що середні ціни, сформовані за останні 12 годин, беруться до уваги учасниками торгів. На наступному малюнку представлено вікно налаштувань, які я використовував для подальших тестів:

Виставляємо параметри у радника по перетинанню moving average

Якщо ж на таймфрейме M30 розрахувати MA за 5 свічок, виникає закономірне питання – і що такого в інтервалі, рівному 2,5 години? Подібній критиці повинно піддаватися кожне рішення і судження, тобто спочатку шукаємо логічну складову, а тільки після цього підбираємо відповідну змінну.

Ефективний робот - ще один безкоштовний якісний радник.

За підсумками тестування робота на парі EURUSD за період з січня по серпень 2015 року графік балансу виглядає наступним чином:

Результат тестування робота по moving average

Вельми непогано для стандартного радника на перетині Moving Average, який перебуває у вільному доступі, особливо якщо взяти до уваги той факт, що європейська валюта за даний інтервал часу зазнала на собі всі можливі сценарії розвитку подій – стрімкий обвал, ріст і формування флета.

Радник Moving Average та його застосування на Форекс


До речі про флет, подібний стан ринку є найбільш небезпечним для систем, побудованих на ковзних середніх, так як в даному випадку сигнали на покупку часто надходять на локальній вершині, а угоди на продаж відкриваються практично на самому дні.

Для мінімізації негативних наслідків від «пилкоподібних» рухів програмісти додають в радники додаткові фільтри, у число яких можуть входити як інші стандартні індикатори, так і різні інструменти технічного аналізу.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 1036 | Рейтинг: 0.0/0