Середа, 08.05.2024, 20:07

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/06330793.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Ренко-графіки на Форекс. Опис ренко і індикатор для побудов
Хто саме і коли придумав ренко-графіки досі достеменно невідомо, але після того, як Стів Ніссон у своїй книзі «За межею японських свічок» розповів про даному методі подання ціни, популярність «цеглин» почала стрімко зростати.

Судячи з усього, перші ренко-графіки використовувалися японцями ще в 19 столітті, але з появою продуктивних комп'ютерів вони знайшли новий сенс, так як знайшли застосування як під внутрішньоденною торгівлі, так і при оцінці довгострокових тенденцій.

Хоча в даному випадку говорити про звичні тенденції, або іншими словами – про тимчасових рядах, буде не зовсім коректно, так як «цеглини» не враховують фактор часу і орієнтуються лише на кількість пройдених пунктів. Таким чином, за своєю суттю ренко-графіки схожі на Кагі, але відрізняються від останніх тим, що всі бари мають однаковий розмір.
 

Вище ми вже неодноразово згадували самий популярний будівельний матеріал, тому хотілося б відразу відповісти на питання, чому даний тип уявлення ціни називається «цеглою».

Насправді, все дуже просто - ренко-графік складається з прямокутників, тому японці його так і назвали, адже в дослівному перекладі з японської мови слово «renga» (від якого і відбулося «ренко») означає «цегла». На малюнку нижче представлений наочний приклад:
 
 

Переваги ренко-графіка в порівнянні з звичайними свічками



По-перше, «цеглини» дозволяють практично повністю усунути шум. На малюнку вище нами спеціально був зіставлений хвилинний графік і його похідна на renko. Навіть недосвідчений користувач помітить, що рух ціни в другому випадку стає набагато зрозуміліше. 

По-друге, ренко-графіки відкривають колосальні можливості для використання індикаторів. Як відомо, основним недолік будь-якого індика є «запізнювання», так як, формула враховує нові значення тільки після закриття свічки. Таким чином, якщо діапазон однієї свічки склав 5 пунктів, а наступного вже 15, виникає істотний лад, який не вийде вирішити ніякими маніпуляціями з типом цін.

У разі торгівлі на ренко-графіках дана проблема усувається автоматично, так як кожен «цегла» дорівнює попередньому, відповідно, всі вони по впливу на результат обчислень стають рівноцінними. На малюнку нижче зіставлений стохастик, побудований на звичайному п'ятихвилинному графіку, зі своїм аналогом на renko.
 

Можна помітити, що горезвісне запізнювання у другому випадку було зведено до мінімуму, в результаті чого самі сигнали генеруються набагато частіше, ніж при використанні звичайних свічок. До речі, ренко-графіки стають буквально незамінними при роботі з нелінійної регресією і ковзаючими середніми.

В-третіх за допомогою «цеглин» дуже легко скальпувати, так як не потрібно чекати закриття свічки і відкривати ордер можна відразу після формування протилежної бару. Таким чином, поки всі інші спекулянти не ризикують укладати угоди до закриття поточної свічки, трейдер, який торгує на ренко-графіках, або ловить кілька сигналів, або відкриває ордер набагато раніше своїх колег, не втрачаючи при цьому пункти на тінях.
 

Побудова ренко-графіків в МТ4



На жаль, розробники платформи MetaTrader не надали можливість будувати ренко-графіки автоматично, як це робиться в деяких сучасних біржових платформах, тому для торгівлі на «цеглинах» потрібно радник Renko Live Chart.

 

Встановлюється він як і всі інші роботи, тому краще відразу перейдемо до налаштування алгоритму. Щоб графік відображався коректно, потрібно виконати кілька простих дій:
 
  1. Відкриваємо хвилинний графік необхідної пари, звертаємо увагу – таймфрейм повинен бути строго M1;
  2. Встановлюємо на нього радник Renko Live Chart. В налаштуваннях для змінної RenkoBoxSize задаємо розмір цегли в пунктах, а для RenkoTimeFrame визначаємо будь-яке значення від 2 (за винятком 5, 15 і 30);
  3. Після того, як надійшла нова котирування і на графіку з'явився напис «RenkoLiveChart: Open Offline» необхідно відкрити згенерований автономний графік. Для цього заходимо в «Файл» і натискаємо «Відкрити автономно», після чого зі списку вибираємо графік валютної пари з кодом того таймфрейма, який був заданий у RenkoTimeFrame.
 

Різні «цеглини» – різні цілі



Як вже зазначалося вище, ренко-графіки можуть принести користь як скальперів, так і долгосрочникам, зокрема, скальпери рідко використовують «цеглини» більше 1-3 пунктів на чотиризначних котируваннях. Зрозуміло, багато що залежить від волатильності інструменту, але так як Форекс об'єктивно є одним з найбільш спокійних ринків, то згаданого діапазону для внутрішньоденною торгівлі стає більш ніж достатньо.

Якщо ж трейдер воліє ловити тривалі тренди, то розмір цегли має бути мінімум 20 пунктів, наприклад, на графіку нижче представлений приклад для пари EURUSD:
 

Можна помітити, що деякі сигнали будуть збитковими, тому необхідно застосовувати додаткові фільтри, хоча б той же стохастик, а так само не забувати про дотримання мані менеджменту.
 

Недоліки ренко-графіків



Як і будь-який метод, «цеглини» не можуть підійти абсолютно всім трейдерам, тому без мінусів не обійшлося. Зокрема, ренко-графіки не дозволять використовувати тикові обсяги. Це пов'язано як з непрацездатністю багатьох об'ємних індикаторів на renko, так і просто з недоцільністю їх використання.

 

Другий недолік також пов'язаний з обсягами, але на цей раз реальними. Справа в тому, що на ренко-графіках неможливо побачити консолідацію і імпульси, тому VSA не вдасться поєднувати з даним методом подання ціни.

І останній мінус є скоріше нашої причіпкою, але факт залишається фактом – щоб не пропустити сигнал, доведеться постійно стежити за ринком. Вже не вийде орієнтуватися на конкретний час закриття свічки, як це можна робити при використанні інших систем.

Категорія: Форекс | Додав: 12.12.2017
Переглядів: 770 | Рейтинг: 0.0/0