П`ятниця, 03.05.2024, 10:12

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Schaff Trend Cycle - осцилятор без перерисовок
Незважаючи на те, що технічний індикатор Schaff Trend Cycle не входить в стандартний комплект терміналу MetaTrader, на західних ринках він є досить популярним алгоритмом, так як дозволяє більш точно оцінити динаміку лінії MACD – важливої функції, що застосовується у багатьох торгівельних стратегіях.

Розробив даний алгоритм Дуг Шафф, досить відомий західний аналітик і трейдер, керуючий своєю власною консалтинговою фірмою FX Strategy (http://www.fx-strategy.com/index.html), що спеціалізується на розробці торгових систем і роботів для Форекс.

Слід зазначити, що Дуг застосовував Schaff Trend ще в 90-ті роки минулого століття, але в вільний доступ вирішив викласти алгоритм набагато пізніше, можливо, з причини перегляду своїх стратегій через криз. Не виключено, що Дуг просто хотів привернути нових клієнтів, в будь-якому випадку, даний індикатор здатний принести користь і сьогодні, якщо дотримуватися певні правила.

Принцип роботи та опис Schaff Trend Cycle

Як я вже зазначав, за основу цього алгоритму було взято звичний багатьом читачам MACD, вимірює відстань між двома ковзними середніми. Але це лише вершина айсберга, так як крім згаданого осцилятора у формулі використовуються елементи стохастика і навіть циклічні перетворення.

Розмітка індикатора Schaff Trend Cycle

Таку незвичайну комбінацію розробник вибрав виходячи з наступного припущення:

якщо лінія MACD часто генерує запізнілі сигнали;
стохастик, як правило, реагує на розворот тренда раніше часу;
поєднання двох цих функцій дозволить усунути перераховані недоліки і створити щось середнє.

Слід зазначити, що реалізувати цю ідею в Schaff Trend так і не вдалося, але зате вийшов абсолютно новий осцилятор, за допомогою якого можна визначати тренди і точки входу в позицію.

Щоб налаштувати STC, користувачеві дозволяється коригувати наступні змінні:

MAShort – це період розрахунку молодшої ковзної середньої в MACD, який завжди повинен бути менше параметра MALong;
MALong – це період старшої ковзної середньої MACD;
Cycle – тривалість циклу, вона ж період стохастичного осцилятора, побудованого на базі MACD;
CountBars – глибина історії, яка буде відображена на робочому вікні (на результат розрахунків не впливає).

Налаштування Schaff Trend Cycle

На мій погляд, значення Schaff Trend являють собою певний індекс сили тренда, тобто в даному випадку принцип роботи з ним буде аналогічний торгівлі з RSI з єдиною різницею – циклічний індикатор добре фільтрує ринковий шум.


Примирення Schaff Trend на Форекс


Основна стратегія побудована на використанні Schaff Trend в якості сигнального осцилятора. Як можна помітити, що його значення змінюються в діапазоні від 0 до 100 і часто «залипають» поблизу однієї з екстремальних меж, тому залишається лише визначити характеристики областей перекупленності і перепроданності (що це за області), після чого можна шукати сигнали на покупку і продаж.

Екстремальні зони індикатора-осцилятора

Як правило, угода на купівлю полягає в той момент, коли лінія Schaff Trend перетинає рівень 20 знизу вверх (вихід з перепроданості), а ордери на продаж відкриваються після того, як значення індикатора закриваються нижче 80 (вихід з перекупленності).

Також не зайвим буде нагадати, що дані рівні можна оптимізувати під конкретні торгівельні інструменти, адже на деяких активах флет і помилкові імпульси формуються досить часто.

Ще огляди двох цікавих осциляторів:

Осцилятори Чайкіна
Осцилятор CMI


І друга стратегія на базі Schaff Trend передбачає ідентифікацію тренда. Для вирішення цієї задачі трейдеру потрібно просто збільшити періоди розрахунку MACD.

Визначаємо тренд по Schaff Trend Cycle

Значення змінної Cycle в даному випадку можна навіть не міняти, так як стандартна величина непогано справляється з покладеними на себе функціями, а її збільшення неминуче призведе до запізнювання сигналів.


Таким чином, якщо поєднати на одному графіку два Schaff Trend з різними періодами, можна отримати повноцінну торговельну стратегію, яка буде самостійно визначати тенденцію і шукати точки для покупок і продажів, тобто розглянутий сьогодні індикатор є універсальним.

Крім цього, до переваг STC можна віднести відсутність перемальовування, простоту установки і загальнодоступність офіційного коду. Що стосується недоліків, то тут я можу відзначити виключно загальні мінуси, притаманні всім подібним осциляторам –запізнювання на старших таймфреймах і передчасні сигнали при роботі з невеликими періодами.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 385 | Рейтинг: 0.0/0