Середа, 15.05.2024, 11:45

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/80248855.jpg
/_pu/2/87910677.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Що таке фундаментальний аналіз валютного ринку
Щоб успішно торгувати на валютному ринку, необхідно прийняти як аксіому той факт, що в основу будь-якої тенденції закладено безліч факторів. Вони створюють дисбаланс в попиті і пропозиції, виявити який дозволяє грамотно проведений фундаментальний аналіз (ФА) валютного ринку. Щоб відразу розставити крапки над «i» і усунути плутанину, перерахуємо методи, які не є фундаментальним аналізом.
 
  1. По-перше, це всі спроби читати ціну, від індикаторів до рівнів і хвиль, які в сукупності представляють собою технічний аналіз.
  2. По-друге, аналіз обсягів торгів на терміновому ринку, в тому числі і спроби розпізнати сильного покупця або продавця, також не мають відношення до "фундаменту", незважаючи на те, що оперують термінами "попит і пропозиція".
  3. По-третє, всі математичні та статистичні методики, наприклад регресійний аналіз, також можна віднести до ФА.

Таким чином, всі перераховані вище методи мають одну спільну рису – вони призначені для аналізу того, що вже трапилося на ринку (читай на графіку). Фундаментальний аналіз дозволяє спрогнозувати майбутню поведінку суб'єктів у довгостроковій перспективі, отже, може розпізнати справжнє початок і завершення тренда.

У загальному випадку, фундаментальний аналіз ринку Forex являє собою вивчення впливу факторів від геополітики, макроекономіки, а також монетарних методів центробанків на курс валюти. При цьому слід зауважити, виключно важлива динаміка показників або передісторія подій, але ні в якому разі не слід вважати одиничну новину елементом фундаментального аналізу. Так, це один з "пазлів" загальної картини, але не більше.

Під цією статтею Ви знайдете посилання на сторінки з методами фундаментального аналізу, книгами по ФА та іншу корисну інформацію про застосування "фундаменту".
 

Перш ніж починати докладно розбиратися з темою, відзначимо один цікавий і в деякій мірі кумедний факт – сьогодні багато починаючі трейдери дізнаються про фундаментальному аналізі не з книг, а з постійно виникаючих конфліктів на форумах і спільнотах між такими ж недосвідченими "технарями" і "фундаменталістами". Що сказати, витрати століття інформації.
 

Фундаментальний аналіз для трейдерів валютного ринку



Далі ми розглянемо основні показники та події, прийняті в увагу професіоналами.

Перші складності при спробах освоїти фундаментальний аналіз валютного ринку починаються в самому початку шляху. Для оцінки тенденції на будь валютній парі необхідно вивчити стан справ в економіці обох країн, при цьому не важливо яка з валют є котируваної, а яка базової. Наприклад, якщо трейдер або аналітик хоче зробити прогноз по EURUSD, то доведеться окремо для Єврозони і США проаналізувати динаміку декількох груп макроекономічних показників.

По-перше це рух капіталу та інвестицій, зокрема, показники платіжного і торгового балансу, які дозволяють оцінити попит на національну валюту з боку імпортерів.
 

По-друге, не менш важливі загальні показники, що характеризують стан справ у реальному секторі. До них відноситься вся статистика, яку публікують незалежні агентства, урядові організації, міністерства, а також міжнародні організації, наприклад, МВФ. Фактично, це дані по ВВП, будівництва, виробничому сектору, ринку праці, інвестиційного клімату в країні і так далі. Як правило, цю групу розбивають на декілька підрозділів, з якими можна ознайомитися у відповідній публікації.

В-третіх інфляцію та методи грошово-кредитної політики розумно об'єднати в одну групу, оскільки вони буквально пов'язані між собою, адже інфляція (або дефляція) змушує уряд приймати певні заходи, а з іншого боку, програми та рішення влади можуть переслідувати мету розігнати або стиснути "інфляційну спіраль".

Наступний блок факторів – привабливість фондового та боргового ринку для іноземних інвесторів. Відзначимо, що це один з найбільш складних критеріїв:
 
  • з одного боку, чим більше інвестицій іноземці вкладають в акції, тим вище попит на національну валюту;
  • з іншого боку, аналізувати лише динаміку фондових індексів - не коректно, адже вони можуть зростати за рахунок надлишкової грошової ліквідності.

Це яскравий приклад того, що один фактор, та навіть група факторів, як можемо спостерігати, самі по собі нічого не означають і для об'єктивного аналізу необхідно зіставити висновки з іншими фундаментальними показниками.

Раз мова зайшла про межриночний аналіз, то не можна не згадати про товарний ринок, який надає значний вплив як на сировинні валюти, так і на більш розвинених колег.

І остання за рахунком група (але не по значимості), яку слід взяти до уваги – це геополітика. Справа в тому, що якщо ситуація в певному регіоні починає виходити з під контролю, в умовах глобалізації економіки наслідки луною розносяться по всьому світу.


Додаткові матеріали:
  • Фундаментальний аналіз та його вплив на Форекс
  • Фактори фундаментального аналізу
  • Основи фундаментального аналізу
  • Методи фундаментального аналізу


Категорія: Форекс | Додав: 12.12.2017
Переглядів: 315 | Рейтинг: 0.0/0