Неділя, 28.04.2024, 14:34

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Свічковий аналіз в подробицях. Аналіз ринку по свічках
Свічковий аналіз являє собою повністю самодостатній метод вивчення цінового графіка, за допомогою якого можна не тільки оцінити силу продавців і покупців, але і спрогнозувати рух на найближче майбутнє.

В книгах і різних методичних посібниках свічковий аналіз часто ототожнюють з «граалем», видаючи його за єдино вірний спосіб прогнозування. Насправді, даний вид дослідження є рівноцінною альтернативою (але не заміною) іншим методам. Сьогодні я постараюся докладно розповісти про всі нюанси, які слід врахувати перед «зубрінням»базових свічкових патернів.

Почну, мабуть, з історичної довідки, так як свічковий аналіз з'явився не на «рівному місці». Перші цінові свічки придумав японець Мунехисом Хомма в 18 столітті, і використовувалися вони для відстеження цін на рис.

Примітно, що на заході паралельно був розроблений схожий метод подання цін – бари, які застосовувалися повсюдно до 80-х років 20 століття (якраз до того самого моменту, як західні інвестори і трейдери не перейняли у японців свічки).

Таким чином, трейдери не придумали нічого нового, свічковий аналіз – це ніщо інше, як вивчення динаміки ціни за певний інтервал. Якщо цю свічку «розгорнути» на молодшому таймфрейме, ми у всіх подробицях побачимо рух, укладену в рамках початкової свічки, не більше і не менше.
 

І все-таки свічки виявилися вельми корисним винаходом, так як усього в чотирьох цифрах (ціни відкриття, закриття, максимум і мінімум за період) вони відображають результат боротьби продавців і покупців на певному часовому інтервалі.
 

На чому базується свічковий аналіз на Форекс



Як я тільки що відзначив, будь-яка свічка показує результат боротьби між "биками і ведмедями", при цьому напрошується очевидний висновок – якщо ціна за розглянутий період виросла, значить, покупці виявилися сильнішими, а якщо ціна впала – пропозиція активу перевищила попит.

На свічковий графіку дана інформація представлена тілом свічки, діапазон якого дорівнює різниці між цінами відкриття і закриття періоду. Так як боротьба на ринку ніколи не проходить безслідно, практично завжди залишаються додаткові сліди, іменовані «тінями».
 

Зрозуміло, дане назва образне, так як на «плоскому» графіку діапазони за межами тіла свічки схожі на проекцію тіні, тому трейдери, як люди творчі, придумали слэнговые назви, наприклад, часто зустрічається термін «хвости».

Тіні і тіло свічки дозволяють трейдеру оцінити не тільки результат торгів за період, вони надають вичерпну інформацію про психологічних установках і інтересах ринкової юрби. У винятковому випадку свічка може навіть «видати» дії і маніпуляції крупного спекулянта.

 

Найвідоміші свічкові патерни



Прихильники свічкового аналізу роблять висновки після вивчення різних свічкових комбінацій, іменованих «патернами». Сам патерн може складатися з однієї або кількох свічок, при цьому самі надійні і часто зустрічаються моделі складаються або з однієї, або з трьох свічок.

Напевно, багато читачів бачили в аналітичних оглядах модель з свічкового аналізу під назвою «доджі» (огляд патерну). Це один з найпоширеніших патернів, у якого коротке тіло і є в наявності дві тіні, тобто візуально він схожий на хрест.
 

Його поява свідчить про нерішучість покупців і продавців, так як обидві сторони зробили спроби здолати суперників, але за підсумками дня баланс практично не змінився.

Ще одна «знаменитість» – це модель поглинання, яка буває двох типів – бичачої і ведмежою. Виглядає вона наступним чином:
 

На жаль, на Форекс вона формується рідко, так як гепи між свічками на цілодобовому ринку – велика рідкість.

І наступні дві фігури стали вже класикою свічкового аналізу, тому на них і зупинимося докладніше. Мова піде про «падаючу зірку» і «перевернутий молот». На графіку вони представлені такими свічками:
 

Як можна помітити, для перерахованих патернів характерна довга тінь, яка свідчить про невдалу спробу колишньої сили продовжити рух. Деякі трейдери трактують даний сигнал інакше, стверджуючи, що це перша спроба протилежного боку розгорнути тенденцію.

Ще дві корисні статті на тему:
  • Патерни на Форекс
  • Тикові обсяги
В принципі, обидві точки зору мають право на життя, так як в будь-якому випадку після появи такого сигналу на ринку починається ланцюгова реакція, але я дотримуюся першого варіанту, так як відкат може бути наслідком фіксингу прибутку, а не результатом агресивних продажів або покупок в спробі розгорнути тренд.

Аналогічним чином трактуються і всі інші патерни, при цьому слід враховувати, що найчастіше корисну інформацію можна дізнатися навіть із звичайних, нічим не примітних свічок. Наприклад, на наступному малюнку представлена динаміка ціни під сильним рівнем:
 


Очевидно, що продавці в даному випадку виявилися сильнішими, так як будь-яка спроба пробити рівень присікалася – про це свідчить велика кількість тіней, «відкинутих» за рівень. Крім цього, зі свічковим аналізом непогано поєднуються обсяги, які дозволяють точніше оцінити торгову активність.

Категорія: Форекс | Додав: 13.12.2017
Переглядів: 636 | Рейтинг: 0.0/0