Понеділок, 29.04.2024, 12:28

Форекс


Меню сайту
/_pu/1/58551443.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Тест стратегії Market Way
Будь-яка торгова стратегія форекс, перш ніж застосовуватися на реальному рахунку, повинна неодноразово тестуватися в різних тестерах на історії. Подібними тестами ми як трейдери намагаємося знайти сильні та слабкі сторони тактики, зрозуміти перспективність торгівлі по стратегії ну і звичайно її прибутковість. 

Однак вибравши і протестувавши певну тактику, ви практично завжди бачите протилежний результат при торгівлі на реальному рахунку і на це звичайно є ряд об'єктивних причин.

Перша і основна причина полягає в психологічному впливі, а друга невідповідність ринкових умов на реальному і демонстративному рахунку. 

Саме тому наша команда проводить тестування тільки на реальних рахунках і в ручному режимі, щоб зрозуміти і відчути всі вади стратегії.

 

На цей раз ми вирішили поділитися результатами тестування стратегії Market Way, в основі якої лежить досить складний з технічної точки зору індикатор.

Чому Market Way?

Як ми вже говорили, Market Way є вкрай складним інструментом технічного аналізу. По своїй суті Market Way є осцилятором, однак на відміну від звичних нам інструментів він відображає окремо силу биків і ведмедів і чітко показує момент ослаблення покупців або продавців. 

Крім банального вимірювання сили інструмент відображає поточну тенденцію у вигляді ковзного середнього, що дозволяє чітко визначити поточний тренд. 

Таким чином, Market Way є складним системним індикатором, який може чітко виконувати функцію торгової тактики без будь-яких доповнень.

Раніше ми проводили тестування зі складним індикатором «Ultra wizard» і отримали дуже хороші результати. Саме тому ми вирішили провести подібний експеримент з Market Way.

Правила стратегії

Стратегія Market Way можна застосовуватися на будь-якому тайм фреймі, проте домінуючими залишаються старші через відсутність зайвого ринкового шуму. Отже, давайте перейдемо до конкретики. 

Сигнал на покупку:

1) Центральна червона лінія знаходиться над рівнем 0, що говорить про висхідному ринку.
2) Світло-зелена лінія биків знаходиться над темно-зеленим лінією (ковзної середньої) або перетинає її знизу вгору.
3) Темно-рожева лінія ведмедів знаходиться над темно-синьою лінією (ковзної середньої) або перетинає її знизу вгору.

Стоп наказ слід встановлювати або на мінімумі попередньої сигнальної свічки або на локальних мінімуми і максимуми. Як правило, перевага віддається встановленню на мінімумі сигнальної свічки після її закриття. Профіт встановлюємо рівний стоп наказом Приклад:

Сигнал на продаж:

1) Центральна червона лінія знаходиться під рівнем 0, що говорить про низхідному ринку.
2) Світло-зелена лінія биків знаходиться під темно-зеленим лінією (ковзної середньої) або перетинає її зверху вниз.
3) Темно-рожева лінія ведмедів знаходиться під темно-синьою лінією (ковзної середньої) або перетинає її зверху вниз.

Умови тесту. Результати

Тестування стратегії Market Way проводилося на годинному графіку. Оскільки сигнали були вкрай рідкісними, ми вирішили задіяти дев'ять різних валютних пар і моніторити ситуацію по всім їм. Протягом тижня нами було закрито рівно 20 угод, а в середньому ми тримали відкритими одночасно по 3-4 угоди. Оскільки прибуток не дуже великі, а в межах 25-30 пунктів угоди закривалися всередині дня. 

Мультивалютна торгівля на форекс не дозволяє відкривати позиції в залежності від відсотка ризику, тому ми всім ордерами привласнювали статичний лот у розмірі 0.1. Результат тестування стратегії за тиждень дивимося нижче:

Як ви можете бачити вище тиждень тестування виявилася позитивною і ми заробили 11,5 відсотків від загального капіталу. Варто відзначити, що просадка була на досить високому рівні і склала майже 16 відсотків. Якщо говорити про прибутковість, то рівно 60 відсотків угод були закриті за профіту і лише 40 стоп наказу. Якщо говорити про показник прибутковості профіт фактор, то він не сильно високий і складає всього 1.45.

В ході тестування ми помітили одну сильну закономірність, а саме серійність збитків і профітів. Так, в перший же день торгівлі ми отримали рівно п'ять виграшних угод поспіль, а в середу рівно п'ять програшних. Таким чином, можна припустити, що для застосування стратегії трейдер повинен володіти витримкою, оскільки п'ять лосів поспіль даються вкрай складно для будь-якого трейдера. Щоб побачити ефективність стратегії по валютних парах дивимося картинку нижче:

На графіку вище чітко видно, що найбільш ефективними валютними парами виявилися EUR/GBP, GBP/USD, USD/JPY. Найбільш збитковими валютними парами виявилися EUR/USD, EUR/AUD, GBP/CHF. Також варто відзначити, що загальна картина збитків склалася через одиничних ордерів, у яких стоп наказ був досить великим і розміщувався у локальних мінімумів і максимумів. 

Щоб не отримувати такі великі збитки слід ставити стоп у мінімумів сигнальної свічки.

На закінчення можна зробити висновки, що стратегія Market Way є прибутковим інструментом, оскільки за такий короткий проміжок тесту нами був отриманий профіт у 11 відсотків. 

Проте варто уточнити той момент, що по стратегії ви можете в один день отримати до п'яти збиткових позицій поспіль і до п'яти профітів поспіль і це є норма для даної тактики. Тому якщо ви психологічно стійкий людина можемо сміливо рекомендувати тактику для застосування на реальному рахунку. 

Категорія: Форекс | Додав: 24.12.2017
Переглядів: 304 | Рейтинг: 0.0/0