П`ятниця, 26.04.2024, 23:10

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Торгові платформи
Ринок Форекс – висококонкурентне середовище, і це повною мірою відбивається на великій кількості програм, застосовуваних для торгівлі. Для новачка буде зовсім непросто пристати в цьому морі до потрібного березі. 

Тому спробуємо вибудувати їх коротку класифікацію. 
Всі торгові термінали, за винятком вузькоспеціалізованих, з'єднуються з інформаційними серверами через інтернет. При цьому існують програми:
• Встановлюються на комп'ютер користувача. В цьому випадку Вам буде потрібно завантажити програмне забезпечення, встановіть його на свій комп'ютер і налаштувати для застосування (не хвилюйтеся, процес налаштування, як правило, автоматичний і інтуїтивно зрозумілий). 

• Використовують Web-інтерфейс. Вам не потрібно нічого завантажувати, Ви зможете контролювати свій рахунок і укладати угоди з допомогою звичайного браузера, через захищене з'єднання з торговим сервером.

• Встановлюються на мобільні пристрої – смартфони, планшети і т. п. Тут теж програму слід встановити, але вона буде адаптована під можливості мобільного пристрою, часто набагато скромніші, ніж у персонального комп'ютера. Хоча і тут ситуація швидко змінюється в кращу сторону. 

Примітка: за допомогою мобільних пристроїв Ви, швидше за все, зможете користуватися доступом до торгівлі через Web-інтерфейс. 

Крім цього, є платформи: 

• здатні вести торгівлю автоматично, без участі трейдера за його торговим налаштувань і алгоритмам.

• платформи, позбавлені такої можливості. 

Є і відмінності по можливості вбудовування власних індикаторів, торгових радників і стратегій. 

• Програми, де таке вбудовування дозволено і вітається. 

• Програми, що функціонують лише в межах встановленого набору торгових інструментів. 

Можна також поділяти платформи за кількістю одночасно керованих торгових рахунків: 

• Один керований рахунок. 

• Пул одночасно керованих рахунків. 

Платформи можуть працювати: 

• З торговим сервером одного з дилінгових центрів.

• З мережею ECN (Електронна комунікаційна мережа) – автоматичної торгової системою, що об'єднує в єдине ціле основних гравців фінансового ринку (банки та ін), які і формують усередині мережі попит і пропозицію. Тут трейдери на 100% захищені від зловживань з боку дилінгових центрів. 

Відмінності щодо можливостей хеджування: 

• Зустрічні відкриті позиції в одній парі залишаються у будь-якому випадку залишаються відкритими і незалежними (локірованіе, або локінг - locking).

• Більша з зустрічних позицій повністю поглинає свого «антипода», в торгівлі залишається тільки різниця між ними (неттінг – netting). 

Що ж насправді важливо для користувача торгового терміналу? 

• Зручність та «інтуїція» використання. 

• Універсальність. 

• Функціональність. 

• Конфіденційність. 

• Стійкість і надійність. 

• Оперативність (швидкість і чіткість виконання торговельних наказів). 

Тепер через обмеженість рамками даної статті коротко зупинимося на конкретних прикладах популярних торгових терміналів.

Важко не погодитися з тим твердженням, що найпоширенішою платформою для торгівлі на Форекс сьогодні служить Metatrader 4 компанії MetaQuotes. Деякі автори навіть ділять весь спектр форекс-програм на Metatrader і не-Metatrader.

Metatrader 4 – інтуїтивно зрозуміла універсальна програма з широким набором видів торгових наказів, торгових інструментів, видів графічного представлення таймфрейм. Вигідно відрізняється швидкістю і стабільністю роботи. Дуже поширена, вичерпно описано в спеціальній літературі. Існує і у версії для мобільних пристроїв. Є також версії, придатні для керування множинними рахунками. Зауважимо, що програма мультимовних, є цілодобова технічна підтримка. Російський інтерфейс реалізований бездоганно, адже програма створюється нашими співвітчизниками.

Але, мабуть, головний козир цієї програми – це «відкритість» її інтерфейсу для вбудованих «розширень». Програма володіє чудово реалізованим вбудованим мовою програмування MQL, завдяки якому на її базі можливе використання авторських і нестандартних технічних індикаторів і торгових радників. До речі, можливо функціонування цих радників в автоматичному режимі, без втручання трейдера. Вдала реалізація цієї можливості програмі дозволила накопичити величезний «багаж» подібних додаткових можливостей.Реалізовані у вигляді mql-модулів індикатори і стратегії в безлічі представлені на спеціалізованих сайтах, причому левова їх частка абсолютно безкоштовна. Тут є і оборотна сторона – їх настільки багато, що розбираючись в них, можна і «потонути». Дуже значна частка представлених на ринку дилінгових центрів, в першу чергу, запропонує своїм клієнтам саме Metatrader, вже повністю настроєний під з'єднання зі своїм торговим сервером. Програма до того ж безпосередньо отримує повідомлення про майбутні «ринкових події».

Metatrader, до речі, вже оновився до п'ятої версії, яка ввібрала в себе кращі риси 4-ки. До того ж нова версія годиться не тільки для роботи на Форекс, але також на фондових біржах та CFD. У ній ще більше варіантів відкладених торгових наказів, покращено графічне подання, з'явилося спеціальне доповнення «Market Watch», що дозволяє графічно відображати події на ринку. Але із-за несумісності версій вбудованого мови MQL можливі проблеми з функціонуванням раніше написаних під 4-ку програмних модулів розширення.Ще з програми була вилучена можливості одночасного відкриття противонаправленных ордерів (locking) – тепер відкриті ордера взаємно поглинаються (netting). Тому поширення нової версії якоюсь мірою стримується, в тому числі і через дуже вдало виконаної реалізації попередньої, 4-ой її версії.

Однією з вдалих програм, що працює на бази ECN, є платформа Currenex. Робота допомогою ECN вважається більш прозорою і вигідною для трейдера, адже в цьому випадку відсутній його залежність від «спотворення» дилінговим центром поточних котирувань на свою користь, адже в ECN попит і пропозиція формуються одночасно і безпосередньо учасниками цієї мережі. Це краще підходить для роботи з великими обсягами за рахунок мінімізації торговельних витрат.

Існує ще безліч програм-терміналів, і всі їх описати неможливо. Велика частина з них – це програми, написані на замовлення та за участю брокерських компаній. Серед них є вельми і вельми гідні зразки. 

Але це вже завдання Вашого брокера – переконати Вас користуватися його програмою. Якщо брокер надасть переконливі для Вас аргументи, ніщо не заважає Вам «спробувати на смак » подібні програми. 

У будь-якому випадку для успішної роботи на форекс технічними і програмними засобами Ви будете забезпечені вичерпно.

Категорія: Форекс | Додав: 15.07.2016
Переглядів: 438 | Рейтинг: 0.0/0