Четвер, 16.05.2024, 02:12

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/35364742.jpg
/_pu/4/88873795.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Торговий план на Форекс
Будь-яку справу, що вимагає серйозного ставлення людини, обов'язково виконується поетапно. Спеціаліст заздалегідь складає план дій, прописуючи всі нюанси, з якими може зустрітися під час торгівлі. Так формується на валютному ринку торгова система, яка обов'язково містить всі необхідні умови для відкриття і закриття угод.

Торговий план – звід правил трейдера, яких він буде дотримуватися в будь-яких обставинах під час торгівлі. Будь-яке порушення своєї торгової системи, вважається серйозною помилкою для спекулянта. Торговий план має ряд позитивних особливостей:
  1. трейдер не розгубиться під час торгівлі
  2. можна на історії протестувати свій торговий план
  3. тримаючи план перед очима, людина не зіб'ється в діях
  4. складання плану дозволяє знайти слабкі місця системи, про які не підозрювали
  5. психологічно торгувати стає значно легше
Приклад торгового плану на Форекс

Розглянемо в якості прикладу простий варіант, який все ж не раджу без перевірки на демо – рахунку використовувати на реалі. 

Вибирається для торгівлі валютна пара з високим показником волатильності, наприклад, GBP/USD. Відкривається графік на ТФ м15 або вище, наприклад, н1. На графік додається індикатор EMA (експоненціальна середня лінія) з періодом 30. Потім прикріплюється ще одна EMA з періодом 100.
 
Приклад торгового плану на Форекс

При перетині EMA30 лінії EMA100 знизу вгору, відкриваємо угоду на купівлю (buy), якщо EMA30 перетнула колегу зверху вниз, то на продаж (sell). Тут же виставляються ордера Stop Loss і Take Profit. До речі, замість використання ордера Stop Loss, в якості обмежувача збитків може використовуватися зворотний торговий сигнал, тобто перетин ліній в протилежну сторону.

Take Profit береться в залежності від вибору валютної пари та обраного для роботи ТФ. Чим вище ТФ, тим більше в пунктах буде значення ордера. Наприклад, нехай Take Profit = 50 пунктів.

Перед нами вже з'явився нарис простенького торгового плану для торгівлі на Forex. Тут ми бачимо умови для відкриття операції, принцип закриття позиції з збитками, правила фіксації прибутку. За великим рахунком, можна було б вважати такий варіант вже готовим рішенням для трейдингу. Нагадаю, що даний приклад наведено тільки для ілюстрації формування торгового плану.

Плануємо торгівлю заздалегідь

Придумувати собі план дій потрібно до того моменту, як почнеться сам торгівля трейдера. Під час роботи на ринку не варто братися за таке заняття, так як будуть дуже заважати емоції. Перед тим, як використовувати нову систему на реальному рахунку, варто перевірити розробку на демо – рахунку, мало, що ми могли не врахувати у своєму творчому процесі.

Коли є перед очима всі правила, за якими збираємося укладати угоди, то працювати стає значно спокійніше. Не з'являється вже питання в голові, що ж тепер робити, як вчинити? Замість цього є абсолютно чіткі умови, при яких спекулянт укладе угоду, а так само однозначні правила, за яких обставин фіксувати результат.

Трейдерів, що працюють на Форекс з використанням торгового плану називають системними спекулянтами. Це люди, які не прагнуть приймати рішення по кожній конкретній угоді окремо, а дотримуються заздалегідь розроблені для торгівлі правила. Природно, що виконана торговцем робота може завершитися невдачею, коли, навіть діючи точно по своїй системі, людина все одно отримує збитки. 

Наскільки хороший той чи інший торговий план зможе сказати тільки його автор. Лише перевіривши в роботі свої напрацювання, спекулянт зможе зробити висновки щодо успішності свого продукту. 

Категорія: Форекс | Додав: 10.08.2016
Переглядів: 317 | Рейтинг: 0.0/0