Вівторок, 26.11.2024, 03:07

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/24487993.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Трохи про фундаментальному аналізі
Більшості зрозуміло, що формування ринку часто відбувається завдяки певним фундаментальним економічним факторам.На ці фактори, досить сильно впливають такі речі, як рівень стабільності політичної системи в країні, на яку, в свою чергу, впливають політичні лідери, протистояння між різними політичними силами, рівень розвиненості і участі в політичному процесі різних громадських організацій. Іншими словами, взаємопроникнення економіки і політики створює ринкові тренди і флуктуації, надає ринку або стабільність, або волатильність (мінливість).Важливість усвідомлення цього процесу першочергове для будь-якого активного учасника ринку, робилися як довготривалі стратегічні інвестиційні дії, так і короткострокові повсякденніторгові угоди.

Міжнародний валютний ринок служить яскравою ілюстрацією того. В повсякденній торговій практиці будь-трейдер просто зобов'язаний враховувати все різноманіття щодня і щогодини виникають «зовнішніх» факторів.

Спробуємо навести кілька ілюстрацій «на задану тему».У розвинених країнах, які, по суті, і є засновниками і головними учасниками ринку Форекс, постійно публікується досить об'єктивна і різнобічна економічна статистика, стають надбанням громадськості ключові економічні показники. Така інформація прямо чи опосередковано впливає на курсоутворення валютних парах. Зупинимося на декількох характерних прикладах. Щотижня, зазвичай по четвергах, в США публікують цифри щодо кількості зареєстрованих на біржі праці заявок від громадян на отримання допомоги по безробіттю (Initial Claims, Unemployment Claims).Якщо цей важливий статистичний показник помітно поліпшується, або виявляється краще, ніж спрогнозовано аналітиками, то, як правило, це надає істотну підтримку курсу американського долара. До речі, справляє помітний вплив на ринок і статистика з Китаю – щодо нового, але дуже великого і впливового гравця». Причому цей вплив може бути і непрямим, наприклад, дані щодо зміни обсягу зовнішньоторговельного балансу КНР істотно впливають на курси австралійського і новозеландського долара.Тут все легко пояснити, адже збільшення експорту продукції з «Піднебесної» призводить до збільшення потреби китайських виробників на сировину, що постачається, зокрема, з Австралії і Нової Зеландії, що підштовхує курси їхніх валют вгору. Таких показників багато, і завданням цього матеріалу не є описати їх повністю, або навіть частково. Ми просто привертаємо Вашу увагу до необхідності врахування таких факторів у Вашій повсякденній роботі. Їх більш повному та детальному розбору ми постараємося, щоб присвятити окрему публікацію.

Приклади «з іншої опери» - це реакція ринків на дії і звітність Центральних банків ключових країн-учасниць ринку. Особливе місце тут займають рішення по зміні, або, навпаки, збереження основної процентної ставки, або ставки рефінансування. Це відсоткова ставка, під яку фінансові установи країни (переважно це банки, іпотечні фонди, великі кредитні організації) зможуть позичати кошти у «свого» ЦБ. Не варто пояснювати, що це впливає на вартість обслуговування і легкість залучення кредитних ресурсів в «реальну» економіку.І тут уже вплив на курс національної валюти буде прямим і безпосереднім. Хоча й тут є непрямі фактори. Наприклад, зміна ставки Європейським центральним банком не тільки змінить курс євровалюти, але і практично з 100%-ой вірогідністю спричинить зміну курсу британського фунта – валюти країни, яка є найбільшим економічним та торговим партнером країн Єврозони. І хоча, як правило, залежність тут пряма, але іноді курс фунта може проігнорувати таке втручання, а іноді змінитися в напрямі, протилежному зміні курсу Євро.Це буде залежати від політичної кон'юнктури, і від попередньої ринкової динаміки, і від порівняльного стану справ в економіці Британії і Єврозони.

Помітно коливаються ринки у відповідь на виступи «центробанківських» чиновників, в першу чергу це відноситься до виступів глави Федеральної Резервної Системи США і президента Європейського Центрального Банку. Експерти і учасники ринку намагаються самостійно зрозуміти і проаналізувати напрямок подальших дій цих «регуляторів» ринку. Варто уважно вчитуватися і протоколи засідань центробанків, які між рядків може просочитися інформація про можливих валютних «інтервенції», випусках додаткових боргових зобов'язань –бондів, програмах фінансових вливань на ринки (так зване " кількісне «пом'якшення») і т. п.

Нарешті, не варто забувати і про суто політичних на перший погляд події. Наприклад, що проходив в кінці жовтня 2011 року саміт ЄС виробив довгоочікувану угоду з проблеми небезпечно зростання зовнішніх боргів країн Єврозони. Це послужило підставою для різкого відходу Євро вгору. А далі були «розборки» у грецькою та італійською парламентах, що призвели до відставок тамтешніх урядів, нездатних ефективно вирішувати свої боргові зобов'язання.Відповіддю на такі новини стало значне зниження курсу єдиної валюти – і це незважаючи на досягнуті раніше на Євросаміті домовленості. Ось так іноді висловлювання вищих керівників країн або підсумки парламентських слухань можуть спровокувати найсильніші ринкові зрушення.

Варто враховувати і неполітичні аспекти життєдіяльності світових ринків. Наприклад, в дні національних свят чи вихідних кількість учасників ринку та проведених ними операцій різко падає, вносячи свої корективи. Є також і внутрисуточная специфіка ринку Форекс. Протягом одного дня послідовно відкриваються і закриваються регіональні торгові сесії, серед яких виділяють американську, європейську та азіатську. І у кожної з них є свої особливості та нюанси. 

На закінчення додам, що практично всі мало-мальськи значимі події висвітлюються на сторінці нашого «Економічного календаря». Слідкуйте за ним, при цьому звіряйтеся з іншими джерелами інформації, не вириваючи самі події з іншого «економіко-політичного» контексту.

Категорія: Форекс | Додав: 15.07.2016
Переглядів: 758 | Рейтинг: 0.0/0