Четвер, 02.05.2024, 02:27

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/64524887.jpg
/_pu/3/54205977.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Валютний арбітраж
До того, як перейти до визначення валютного арбітражу, хотілося б зауважити, що це досить широке поняття в торгівлі, яке об'єднує кілька різних методик торгівлі. Валютний арбітраж - операція, що поєднує купівлю або продаж валюти з відповідною контрсделкой для отримання прибутку за рахунок різниці в курсах валют на різних валютних ринках (просторовий) або протягом певного періоду (часовий валютний арбітраж). Проста арбітражна угода - з двома валютами, складний - з трьома і більше валютами. 

Для розгляду прикладу валютного арбітражу спочатку варто нагадати, що таке синтетична операція. Наприклад, у нас є валютні пари EUR/USD і USD/CHF. Якщо перемножити їх між собою, то отримаємо валютну пару EUR/CHF. Саме в такій ситуації говорять, що пара синтетична, тобто, утворена з двох валютних пар.

Іноді буває так, що в терміналі не доступна для торгівлі якась валютна пара, але її можна отримати за допомогою синтетики двох інших валютних пар, які доступні для торгівлі. У нашому випадку EUR/CHF є цілком поширеним інструментом. Тільки от значення в один і той же момент часу по інструментах EUR/CHF і синтетиці EUR/USD і USD/CHF не завжди збігаються.

Арбітраж на Forex

На рис.1 ми бачимо дві криві. Одна з них EUR/CHF, а друга складаються з точок синтетики пара EUR/USD і USD/CHF. При цьому не важливо, яка з кривих відповідає одному і другому інструменту. Значно важливіше те, бувають періоди часу, коли криві збігаються, а бувають випадки, коли розходяться. Завдання трейдера полягає в тому, щоб зловити момент, коли значення торгових інструментів будуть значно відрізнятися один від одного, як видно на малюнку. Одна валютна пара при цьому купується, а друга продається.

Закриття угод буде відбуватися в той час, коли криві обох пар знову перетнуться. Таким чином, валютний спекулянт використовує розбіжність у значеннях інструментів, щоб отримати прибуток за рахунок відкриття зустрічних позицій. В такій торгівлі слід не забувати, що є ще й спред, який так само слід врахувати у всіх угодах.
 

Ще однією різновидом арбітражу на форексі є торгівля з використанням одного інструменту, але в різних його умовах. Наприклад, раніше люди знаходили зазори в котируваннях на різних торгівельних серверах в одній і тій же компанії. Або ще один варіант, коли розбіжності мали місце бути по одній і тій самій валютній парі, але в різних компаніях.

Принцип залишається загальний, а саме, відкриття зустрічних позицій при розходженні значень обраних торгових інструментів. Закриття при сходженні значень або при наступному розбіжності в протилежну сторону.

Категорія: Форекс | Додав: 24.07.2016
Переглядів: 780 | Рейтинг: 0.0/0