Неділя, 28.04.2024, 04:40

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/42203669.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Вексель та банківські векселі
Вексель – цінний папір, який є письмовим грошовим зобов'язанням. Власник векселя може обміняти його на грошові кошти, розмір яких чітко визначений у самій цінному папері, а так само продати або подарувати його кому завгодно, не повідомляючи про це сторону, яка випустила вексель. Отримання суми відбувається в строго визначеному місці при пред'явленні цінного паперу. До речі кажучи, саме вексель вважається першою цінним папером, що з'явилася у фінансовому світі. Його можна представляти як боргової розписки або зобов'язання викупити документ за встановлену в ньому суму.

Історія векселя

Історія векселя сягає своїм корінням в Європу 16-го століття. Тоді боргові розписки стали набирати популярність, а векселедержатель ще не міг передавати цінний папір третій особі. Бували різні ситуації, коли люди вдавалися до написання розписок, але, зрештою, в Болоньї в 1569 році було прийнято рішення офіційно закріпити вексельну систему, правила роботи якої, були записані в спеціальний статут.
 
Приклад векселя
* приклад векселя

У 17-му столітті бурхливі торговельні відносини стали диктувати свої правила роботи з цінним папером. Вексель стало дозволено передавати третім особам, ставлячи на папері при цьому спеціальну позначку, названу індосамент. У Росії векселі стали популярними лише століття опісля, коли торгові відносини з європейськими країнами почали активно розвиватися. Вексельний статут в Росії з'явився в 1729 році.

У наступні століття статут неодноразово переписувався, запозичуючи багато з варіантів Франції та Німеччини. Такі зміни вносилися в 1832, 1862, 1902 роках. В останній редакції 1902 року вже налічувалося 126 статей у статуті. Детально розписаний весь процес випуску, обігу, обміну векселя. Після революції 1917 року вексельний обіг в країні значно зменшилася. У 1922 році вексельний обіг знову відновилося, але воно було дозволено лише банкам і кооперативам.Але в 1928 році в результаті проведення нової фінансової реформи, векселі були повністю заборонені всередині країни.

Останніми документами, що регулюють випуск, обіг, претензії по векселях, стали закони 1991 і 1997 років. Всі питання, пов'язані з нормами оформлення цінного паперу, нарахуванням відсотків і пенні, докладно витлумачені у Федеральному законі № 48-ФЗ «ПРО перекладному і простому векселі» від 11 березня 1997 року. Цей закон досі регулює всі процеси, пов'язані з вексельної системою.

Вимоги до оформлення векселя

Обов'язковими вимогами до векселя є:

• Документ повинен містити позначку "Вексель"
• Зобов'язання сплатити певну суму
• Найменування сторони, гарантує виплату грошових коштів за векселем, а так само найменування сторони, першою отримала вексель
• Найменування ремітента
• Точне місце, де можна обміняти вексель на гроші і термін обміну
• Місце складання векселя, дату його випуску, а так само підпис сторони, яка випустила цінний папір

Всі перераховані вище вимоги є обов'язковими. Якщо документ не буде відповідати загальноприйнятим вимогам, то він може вважатися недійсним. Існують і деякі винятки. Наприклад, якщо в документі не вказана дата платежу, то папір підлягає оплаті при пред'явленні. У відсутності місця платежу в документі, таким є адреса платника.

Вексель - простий і переворотный

Простий вексель – зобов'язання боржника сплатити зазначену в документі суму. Умови виплати так само знаходяться на папері. Простий вексель відіграє роль боргової розписки сторони, яка оформила цей документ. Самою звичайною ситуацією випуску такого векселя є процес продажу якогось товару. Покупець може не мати коштів на момент купівлі товару, а в цьому випадку покупець оформляє документ, який є його зобов'язанням.

Переказний вексель – наказ сторони, яка випустила цінний папір, сплатити визначену у документі суму грошей векселедержателю. Такий безумовний наказ віддається в бік платника, вказаного в документі. Фактично, в цій ситуації ми бачимо передачу боргу третій стороні. Такий випадок може виникнути, якщо людина, яка оформила цінний папір, має деяку суму грошей власнику векселя, але при цьому так само має боржника, який виступає в ролі платника.

У будь-якому випадку, вексель оформляється аналогічним чином. Сума може бути записана прописом або цифрами, але саме її текстове позначення має пріоритет. Якщо ж в документі буде зазначено декілька сум, то до уваги береться менша з них. Крім суми, зазначеної на папері, документ може включати в себе і відсотки, які нараховуються на вартість векселя. Відсотки за прострочення можуть бути встановлені в документі тільки в тому випадку, якщо вексель має дату розрахунку.

Банківський вексель

Банківський вексель - це фінансовий інструмент, який може принести додатковий дохід його власнику. Гроші держателя векселя при цьому не просто зберігаються в банку, але можуть бути отримані при першому вимозі. Прибутковість векселів не нижче, ніж при вклади на депозит, а частіше навіть вище. Для придбання цінного паперу немає потреби відкривати спеціальний рахунок, як необхідно вчинити в разі роботи з депозитом.

Можна сміливо назвати банківський вексель ліквідним фінансовим інструментом, отримали поширення у всьому світі. Цінний папір може бути розглянута не тільки як варіант інвестицій, але і зручний спосіб вкладення грошей, що так само не мало важливо для багатьох людей.

Категорія: Форекс | Додав: 28.07.2016
Переглядів: 1290 | Рейтинг: 0.0/0