П`ятниця, 10.05.2024, 07:28

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/00748642.jpg
/_pu/1/41562155.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Визначаємо тренд по індикатору об'єктивним чином
Навіть індикатори, спеціально створені для перевірки і визначення наявності, напрямку та сили тренда, не завжди справляються зі своїми обов'язками. Перепробувавши безліч варіантів, так і не зміг знайти дійсно якісного алгоритму, поки не познайомився з одним простим, але ефективним способом використання всім знайомого індикатора для визначення тренду на ринку.

Мова піде про те, як по-новому використовувати Moving Average для об'єктивного визначення тренду на ціновому графіку. Який саме слід вибрати тип МА - не так важливо, годяться і SMA, і EMA - не побачив великої різниці.

Для прикладу буду використовувати EMA з періодом 50, так як занадто висока чутливість індикатора нам буде тільки заважати. В принципі, змінюючи значення періоду у індикатора, Ви зможете налаштувати його так, що б було зручно. Тут не критично, виберемо ми 50, 45 або інше значення, а чому, Ви скоро зрозумієте.

Алгоритм в індикаторі, що визначає тренд


Маємо індикатор на графіку, а далі, ставимо перед собою завдання визначити поточний стан ринку. Наприклад, ми бачимо, що лінія трохи загнута нагору, що може говорити про висхідному тренді, але чи достатньо вона задерта?

Індикатор визначає ринковий стан

Силу нахилу лінії часто складно оцінити на око, якщо, звичайно, перед нами не якась очевидна ситуація. Тоді варто поступити наступним чином:

проведіть через поточну свічку на графіку вертикальну лінію;
відкладіть вліво Х кількість свічок, наприклад, 20 штук (таймфрейм буде не важливий, адже ми і аналізує, та будемо торгувати на одному і тому ж ТФ);
подивіться, які цінові значення ЕМА в моменти перетину індикатора з вертикальними лініями.

Стан ринку трендового

Для зручності рекомендую провести дві горизонтальні лінії в терміналі через точки перетину ЕМА з вертикальними лініями, як зображено вище. У цьому випадку ми відразу отримаємо два цінових значення, якими прикладі стали 1,0422 і 1,0437. Далі з більшого значення віднімаємо менше (можна і навпаки, але тоді таку дію потрібно скоювати по модулю) і отримуємо деяке число Y, яке в нашому випадку дорівнює 15.

Це значення слід порівнювати з референсним (Z), який необхідно вибрати для кожної валютної пари окремо. Наприклад, беремо інструмент USDCAD, підбираємо (досвідченим шляхом) Z, нехай це значення у нас буде дорівнює 10. Далі виробляємо завмер, описаним вище способом, і отримуємо Y, після чого його порівнюємо з Z.

Якщо Y>Z, то на ринку тренд, якщо Y<Z, то на ринку флет або невизначений стан (можливо, зміна тенденції). Коли трейдер вирішив торгувати тільки на тренди, то всі ринкові ситуації з Y<Z буде ігнорувати (не стане укладати угоди). Повертаючись до нашого прикладу, ми порівнюємо Y (15) і Z (наприклад, 10). У нашому випадку Y>Z, а значить, на ціновому графіку тренд.

Індикатор допомагає визначити тренд на Форекс


Тонкощі у визначенні тренду


Індикатор, що визначає тренд, дозволяє не намагатися оцінювати кожну ситуацію на око, не займатися угадыванием, а швидко і легко обчислювати, який стан ринку. Ймовірно, можуть бути питання з підбором Z для кожного інструменту, тут хотілося б дати декілька порад:

вибирайте спочатку довільне значення на рівні 10 пунктів, потім дивіться, наскільки сильним виходить нахил ЕМА і відповідає ринкова ситуація того, що у Вас вийде при порівнянні Y і Z (зате потім, коли виберете Z, стане значно простіше аналізувати ринок і об'єктивно оцінювати ситуацію);
чим більше свічок між вертикальними лініями, тим вище має бути значення Z (раптом будете не 20 свічок брати в якості відстані, а інше значення);

Може бути така ситуація, коли ціна зростала, але в останній період стала знижуватися. На перший погляд, подібні обставини можуть бути неправильно інтерпретовані описаним способом аналізу, але це не так. Якщо крива лінія індикатора спочатку зростала, а потім стала знижуватися, то різниця двох цінових значень, отриманих при перетині ЕМА з вертикальними лініями, буде невеликий, адже це і є Y.

Визначаємо напрям тренда

У такій ситуації Y буде явно менше Z, а значить, ми будемо вважати, що на ринку немає тренда. Так що, ситуація, коли у явного тренда почалася корекція, буде так само відфільтруватися при оцінці ринку.


Тепер Ви знаєте, як за допомогою стандартного індикатора визначати тренд на ринку. ЕМА входить в набір індикаторів одного з найпопулярніших на валютному ринку терміналу MetaTrader 4. Досить вирахувати всього два цінових значення, відняти одне з одного і отриманий результат порівняти зі зразком, який слід вибрати для кожного активу окремо (Z).

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 531 | Рейтинг: 0.0/0