Вівторок, 18.01.2022, 00:42

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Криптовалюта

Заробіток криптовалюта на відкритих
Багатьом здається, що добувати криптовалюта, використовуючи потужну відеокарту, - це один з видів пасивного заробітку. Досить придбати і налаштувати обладнання, і гроші потечуть рікою без будь-яких зусиль з боку людини.

Важливо розуміти, що кількість біткоіни обмежена, а бажаючих їх отримати все більше, тому і добувати їх Майнінг стає все складніше і складніше з кожним роком.

Сьогодні заробити на Майнінг можна тільки промисловим шляхом, купивши дороге устаткування, яке називається «ферма».
 

Як відомо, процес видобутку біткоіни і інший криптовалюта називається Майнінг, а люди, які цим займаються - Майнер. Щоб запустити процес видобутку біткоіни, необхідно мати потужну відеокарту. Потрібно відзначити, що раніше подібне обладнання використовували тільки геймери, і ось, через якихось 5-7 років, відеокарта використовується, щоб добувати віртуальну валюту, що зробило величезний прорив в заробіток онлайн. Коли про видобуток криптовалюта тільки дізналися, навіть звичайні користувачі могли добувати віртуальні монети, встановивши спеціальну програму на свій комп'ютер. Сьогодні ж Майнер об'єднуються в співтовариства, які називаються «пулами», щоб мати можливість впорається з кріптозадачамі, тому що поодинці, навіть маючи надпотужний комп'ютер, це вже неможливо.

Пули - це такі сайти, на яких реєструються Майнер, щоб добувати біткоіни спільно. Система автоматично розподілить заробіток між усіма учасниками спільноти, в залежності від потужностей їх обладнання та певних характеристик.

Система Майнінг має на увазі під собою найскладніші завдання. І коли Майнер спільними зусиллями вирішують одну з таких задач, утворюється новий інформаційний блок, який закріплюється за тим блоком, який був перед ним. Так влаштована робота системи блокчейн. Виплата за освіту одного блоку становить 25 біткоіни винагороди. Сума досить приваблива, тому все більше людей в усьому світі хочуть і собі заробити криптовалюта, а ось винагороду за блок отримує той, хто вирішить завдання швидше за інших. Конкуренція тут дуже жорстока, адже саме від неї і залежить дохід.

Сьогодні власники відеокарт з високою потужністю все ще мають можливість отримувати прибуток, адже можуть добувати Сатоши, що є малою частиною біткоіни. І нехай ця прибуток невелика, але, все ж, вона є, до того ж, вартість біткоіни постійно зростає.

Що потрібно для видобутку біткоіни на ПК?

Майнінг криптовалюта, незалежно від її виду, буде можливий на власному ПК при наявності таких трьох речей:
 1. відеокарти;
 2. спеціального ПО;
 3. гаманця для віртуальних монет.

В Інтернеті можна знайти інструкцію, як правильно вибрати, завантажити і встановити гаманець на свій ПК. Відеокарта вже є, але її ще потрібно правильно налаштувати. Абсолютно безкоштовно можна скачати програми для Майнінг і налаштувати їх.

Установка гаманця на свій ПК

Сьогодні пропонуються різні види гаманців, які призначаються для пристроїв різних типів. Для того щоб Майні криптовалюта, потрібно десктопних програм товстий клієнт, який відрізняється від тонкого тим, що на ПК проводиться скачування всього блокчейна. Потрібно відзначити, що система блокчейн є ланцюжком, яка складається з блоків, де зберігаються всі транзакції, вся історія біткоіни. Блокчейн досить немаленьких розмірів, до того ж з часом (починаючи з 2009 р) постійно збільшується. Тому, щоб завантажити гаманець, буде потрібно кілька десятків гігабайн вільного місця, а час закачування може зайняти близько доби. Після завершення процесу потрібно буде створити адресу, на який і буде надходити, добута криптовалюта. Адрес можна створювати кілька.

Налаштування відеокарти

На багатьох ресурсах в Інтернеті можна знайти спеціальний калькулятор, за допомогою якого можна розрахувати, яку потужність має мати обладнання, щоб отримувати прибуток від Майнінг біткоіни. Ось деякі сервіси з таким калькулятором:
 • whattomine.com. Даний портал найавторитетніший. Для розрахунків потрібно заповнити форму: кількість електроенергії, наявність чи ні в пулі, ціну обладнання та електроенергії, хешрейт. Після внесення всіх параметрів калькулятор підрахує прибуток від Майнінг.
 • cryptocompare.com. Дуже простий у використанні калькулятор. Тут потрібно задати тільки енергію, яка споживається, і її ціну, а також хешрейт. Але таке прогнозування не можна назвати точним, з огляду на постійні зміни курсу біткоіни і складності мережі.
 • bits.media. Це складний калькулятор, який робить розрахунки, з огляду на зміну курсу і складність мережі, в ньому багато різних налаштувань. Користуватися ним зможуть тільки фахівці, а от для новачків він не підійде. Тут у кожної криптовалюта власний алгоритм, під який і підбирається відеокарта.

У таблиці нижче наведені різні види відеокарт для Майнінг біткоіни, які окупаються швидше за все.

Карта    Обсяг пам'яті    вартість    Окупність в днях (приблизно)
Radeon Fury X    4 Гб    550 $    213
Geforce GTX1070    8 Гб    480 $    162
Geforce GTX 1060    3-6 Гб    400 $    130
Radeon Rx 580    4-8 Гб    350 $    215
Radeon Rx570    4-8 Гб    300 $    145

Майні біткоіни сьогодні не доцільно, тому що даний процес не приносить прибутку, у зв'язку з цим не можна і назвати кращу відеокарту для цього процесу.

Потрібно розуміти, що відеокарта для Майнінг буде піддаватися великим навантаженням без перерви, цілодобово, тому з ладу вона може вийти, набагато раніше терміну, який гарантується. Сьогодні виробник Nvidia випускає відеокарти P104-100 і P106-100, які відрізняються більш високою продуктивністю і призначаються спеціально для Майнінг. Їх охолодження гірше звичайного, у них немає виходів. Гарантійний термін для таких відеокарт не більш трьох місяців. Звичайно, такий варіант відеокарт вельми не вигідний для Майнера, а ось для виробника вигода очевидна. Куди вигідніше буде купити звичайну відеокарту з високою потужністю.

Скільки можна заробляти на біткойн-кранах (реальний експеримент)

Під розгоном відеокарти розуміють підвищення характеристик обладнання, щоб поліпшити його продуктивність. Тактова частота процесора і відеопам'яті дуже важливі для видобутку віртуальної валюти на картах. Коли відеокарта розганяється, зростає і споживання електроенергії, а не тільки її параметри. У зв'язку з цим потрібно блок живлення, потужність якого повинна бути більше, ніж це рекомендується. Також потрібно, щоб прибуток компенсувала витрати на електроенергію.

Для розгону Nvidia GeForce GTX 1060 застосовується три програми: MSI Afterburner (розгін відеокарти), GPU-Z (контроль показників), Бенчмарк (контроль показників, коли навантаження на піку). Все тактові частоти розганяються окремо, щоб розуміти, де виникла проблема при збої. Нудно відкрити програму Afterburner, використовуючи повзунок «Power Limit», поставити максимальне значення потужності карти. Після цього натиснути на «Apply». Дуже повільно здійснювати підвищення частоти «Core Clock», перевіряючи, як в стрес-тестах карта працює. Щоб карта змогла розігрітися, робити такі тести рекомендується 10-15 хвилин. З відеодрайвером нічого не станеться, він буде працювати на заводських настройках, попередньо викинувшись на них. Для розгону ж відеокарти це буде сигналом про те, що досягнуто граничне значення відеодрайверомі він не зможе працювати вище цих показників. Тепер потрібно повернутися до значення частоти, при якій його робота була стабільною, і виробляти підвищення, використовуючи менший крок, знову проводять тестування на стрес-тесті. Це дозволить знайти частоту, а точніше її максимальне значення, коли можлива нормальна робота карти.

Таким же способом розганяється і Memory Clock. У разі сильного нагрівання відеочипа, слід збільшити обороти кулера, використовуючи програму Afterburner. Для цього потрібно натиснути «Settings» і вибрати вкладку «Кулер», де потрібно включити користувальницький авто режим. Частоту обертання кулера потрібно змінювати на графіку, в залежності від того, яка температура.

Налаштування ПО

Щоб заробити криптовалюта, використовуючи відеокарту, необхідна спеціальна програма-майнер, яка і буде здійснювати управління відеокартою, щоб вона генерувала віртуальну валюту. Таких програм існує багато. В Інтернеті їх легко знайти і скачати то ПО, яке сподобається.

Почати процес Майнінг біткоіни допоможе програма CGMiner. Завантажити її можна на форумі Bitcointalk з офіційною теми. Тут ведеться її активна підтримка і заливка нових версій, а також обговорення програми.

Графічний інтерфейс у програми відсутній, установка проводиться через командний рядок. Налаштування можна вказувати двома способами: при кожному запуску або створити файл .bat, де їх прописати. Запускає програму-майнер такий рядок: cgminer - <назва алгоритму> -o <адреса пулу> -u user.1 -p <пароль> cgminer - ім'я запускає файлу; - <назва алгоритму> - алгоритм крипти, видобуток якої буде здійснюватися; -o - параметр для вказівки адреси пулу. Як правило, його можна знайти в розділі «Getting Started». -u - параметр, що задає логін аккаунта на пулі і назва Воркер; -p - пароль від Воркер.

Початок видобутку криптовалюта за допомогою відеокарти можливо, коли налаштоване гаманець, обладнання та програму. Тепер потрібно вибрати спосіб Майнінг:
 • самостійно;
 • зробити ферму;
 • підключення до пулу.

Кожен вибирає для себе той варіант, який йому підходить.

Що являє собою Майнінг на відеокарті в поодинці?

В процесі Майнінг здійснюється пошук нового блоку. Той майнер, який першим знайде блок, який буде відповідати всім необхідним умовам, отримає винагороду. Для знаходження одного блоку потрібно близько 10 хвилин. Як вже говорилося, за той час, що існує біткоіни, кількість учасників сильно зросла, а час на пошук блоку залишається без змін. Система сама регулює складність обчислень, в залежності від того, скільки Майнер бере участі в пошуку блоку, щоб укластися в 10 хвилин. Таким чином, знайти новий блок буде тим складніше, чим більше буде учасників. Відповідно, тим більша потужність обладнання потрібна, щоб мати можливість бути першим і отримати винагороду.

Способи видобутку криптовалюта

Складно повірити, але до 2013 року можна було Майні біткоіни самостійно на своєму комп'ютері, це міг робити кожен. У той час різні види криптовалюта були маловідомі. А ось з 2013 року добувати біткоіни на відеокарті стало набагато складніше. Уже тоді. Заробіток на фермі, яка складалася з декількох відеокарт, можна було отримати в день кілька доларів. У міру зростання популярності криптовалюта росла і складність обчислень, і добувати біткоіни на відеокарті стало не вигідно. Тоді розробники стали шукати інші способи отримання криптовалюта.

Асіка

Вони являють собою пристрої зі спеціальним програмним забезпеченням. У видобутку криптовалюта ці пристрої зробили справжній прорив, вони зробили неефективним застосування відеокарти для Майнінг біткоіни.

Продуктивність Асіка набагато вище, ніж найдорожчою і потужної відеокарти, а споживання енергії нижче. Вартість одного такого пристрою досягає кілька тисяч доларів. У той час, коли вони тільки з'явилися, заробити на них можна було близько 400 доларів в день, зараз же вони приносять прибуток близько 10 доларів в день. Добре заробити сьогодні зможуть тільки ті, хто має ферму з таких пристроїв.

Ферми

Заробіток біткоіни на одній відеокарті сьогодні не актуальне. Повезти знайти новий блок, зважаючи на складні обчислень, практично не реально. Тільки величезні промислові ферми по Майнінг, в складі яких сотні карт і Асіка, відбирають майже всі біткоіни. Практично всі величезні ферми знаходяться в Китаї. Точно відомо про такі найбільші в світі ферми:
 • Ферма в провінції Ляонін. Ця ферма має щомісячний оборот в 1,5 млн. Доларів. Найцікавіше в тому, що працівники цієї ферми практично живуть на роботі, де умови не найкращі: постійний шум висока температура повітря, при цьому їх зарплати не такі й високі.
 • Ферма в штаті Вашингтон. Ферма належить Дейву Карлсон, який почав займатися Майнінг через великі борги. Невисока ціна за електрику і розміщення обладнання для Майнінг в підвалі свого будинку. Незважаючи на те, що щомісяця доводиться витрачати 1 млн. Доларів на обслуговування ферми, дохід від неї покриває ці витрати і приносить прибуток.
 • Ферма в Ісландії. Дана ферма під назвою Genesis Mining відома через сервісу хмарного Майнінг, який вважається одним з найнадійніших і працює кілька років. Бізнес розвивався швидко, тому що клімат в країні прохолодний, а електрику дешеве.

Що потрібно для організації своєї ферми для Майнінг?
 

Для організації ферми для Майнінг криптовалюта необхідно таке обладнання:
 • процесор;
 • блок живлення високої потужності;
 • відеокарти (4-6 штук);
 • материнська плата;
 • оперативна пам'ять (4 Гб і більше);
 • монітор;
 • подовжувачі шини PCI-E (кількість повинна відповідати кількості відеокарт);
 • USB WatchDog.

Щоб помістити все це обладнання, необхідний каркас, зробити який легко самостійно. Як матеріал краще вибрати алюміній. На цьому каркасі потрібно розмістити блоки і материнську плату. Потрібно подбати, щоб один блок був в запасі, а також не допускати, щоб вони працювали на повну потужність.

При підключенні блоків до ферми важливо порівну розподілити між ними навантаження.

Важливо, щоб у материнської плати було багато портів (PCI-E x16, PCI-E x1 і M.2). Сьогодні у продажу можна знайти плати, які спеціально призначені для Майнінг, наприклад, ASRock BTC, Biostar, ASUS PRIME H270-PLUS

У материнську плату встановлюється процесор, кулер і пам'ять, а до процесора потрібно під'єднати харчування. Процесор можна вибирати найпростіший і недорогий (він повинен тягнути майнер і Windows 10, інші параметри не важливі). Як варіант, Celeron BOX версії (є кулер).

Рейзер потрібно брати тільки з USB 3.0 з довгим проводом. Карти з Рейзер потрібно підключити до харчування.

Клавіатура підключається до материнської плати, а монітор до відеокарти.

Карти можна розігнати на операційній системі, встановити майнер або здійснити підключення до пулу.

Пули для Майнінг криптовалюта: що потрібно знати?

На сьогоднішній день самостійно Майні біткоіни, які залишаються найпопулярнішою в світі криптовалюта, використовуючи відеокарту свого ПК або домашню ферму, не вигідно. Варіантом Майнінг може стати приєднання до пулу.

Під пулом слід розуміти сервіс, який розділяє завдання по обчисленню між усіма учасниками. За допомогою пулу об'єднуються всі потужності Майнер-учасників, щоб швидше знайти блок. Сервіс отримує винагороду, як тільки один майне знайде правильний блок, після чого винагорода розподіляється між усіма його учасниками відповідно до потужностями їх обладнання.

Вибір пулу має свої особливості. Гнатися за дуже великим сервісом не варто, адже чим більше в ньому учасників, тим більше шансів, що блок буде швидше знайдений, і винагорода буде невеликим, адже його доведеться розділити на всіх. Але і ті пули, де мало учасників вибирати не варто. Майнер, які не володіють дорогим устаткуванням, не можуть бути конкурентами величезним фермам. Учасники таких ферм переходять на Майнінг інших валют, що призводить до закриття пулів через відсутність учасників.

Серед найбільших пулів можна виділити такі:
 • Китайський сервіс F2Pool. Він видобуває 12% від загального обсягу видобутку біткоіни в світі.
 • Китайський сервіс AntPool. Обсяг видобутку становить 16% від всіх біткоіни, здобутих в світі. Можлива видобуток різних видів криптовалюта, а не тільки біткоіни.
 • Грузинський пул BitFury. Видобуток становить 12% від загальної кількості світового видобутку. До нього неможливо підключитися будь-кому.
 • Китайський пул ВТСС, який також включає в себе і біржу. Обсяг видобутку - 7%.
 • Китайський сервіс BW Pool, видобуток якого становить 8% від загального обсягу видобутку біткоіни в світі.

Як налаштувати Майнінг на пулі?

Налаштування Майнінг розглянемо на прикладі пулу AntPool. Зробити це зможе кожен бажаючий, адже процес підключення сход зі стандартною налаштуванням програмного забезпечення для самостійного Майнінг.

Підключення до пулу можливо за допомогою Асіка, власної відеокарти, ферми.

Після проходження процедури реєстрації на пулі потрібно перейти в розділ «Settings», де слід додати адресу біткоіни гаманця. Це потрібно для того, щоб віртуальні гроші, які буде намайнено, могли на нього перераховуватимуться.

Наступний крок - створення власного облікового запису sub. Це може бути CGminer або інша програма. Вміст файлу bat потрібно замінити на cgminer -o stratum + tcp: //stratum.antpool.com: 3333 -u <ім'я sub-аккаунта> -p x. Майнінг біткоіни повинен початися, коли буде збережено і запущено bat-файл.

Секрети і хитрощі досвідчених Майнер з налаштування відеокарти

Маючи базові знання, почати Майнінг віртуальної валюти зможе кожен бажаючий. Але тут, як і в будь-якому іншому справі, є свої нюанси, які знають тільки досвідчені Майнер. Ці знання дають можливість уникнути багатьох помилок. Ці три моменти при налаштуванні відеокарти дають можливість зробити більш ефективною видобуток біткоіни:
 1. Розгін не застосовувати. Насправді можна Майні не тільки біткоіни, як найпопулярнішу і дорогу криптовалюта. Є ще лайткоіни, етеруми і безліч інших видів. Так, якщо для біткоіни і лайткоіна розгін карти буде позитивним, то в разі етерума, втрати можуть бути дуже великими. Вся справа в тому, що при збільшенні розгону карти ймовірність помилки під час обчислювальних процесів також підвищується, операція завершується не коректно або не закінчується зовсім, як наслідок, блок обнуляється. Природно, винагороду просто втрачається.
 2. Вказувати потужність кожної відеокарти в системі потрібно правильно. Дуже важливо, щоб правильно було зазначено все характеристики і швидкості в пулі мегахеша. Якщо дані будуть вказані невірно, це може стати причиною неправильного обчислення винагороди на пулі. Майнінг залишиться без винагороди, тому що заявлені і реальні дані Майнінг не відповідатимуть між собою.
 3. Якщо Майнінг буде здійснюватися на двох комп'ютерах, слід вказувати хешрайт, який буде меншим на одній з відеокарт. Це дає можливість захистити себе від втрат, якщо планується здійснювати Майнінг віртуальної валюти на двох комп'ютерах, які мають однакові параметри. Для одного з них потрібно надати хешрайт трохи менше. Таке невелике розходження значень дає можливість уникнути проблем при формуванні статистики, зробити градацію продуктивності обох ПК чіткішою.

Особливості настройки відеокарти в пулі

Налаштування відеокарти розглянемо на прикладі пулу Suprnova.
 • Спочатку потрібно пройти процедуру реєстрації в співтоваристві і зайти в розділ «Help» - «Getting Started», де потрібно завантажити програму для Майнінг криптовалюта.
 • Провести розпакування архіву, знайти файл, який вказано:
 • Налаштування відеокарти початок
 • Відкрити, використовуючи його, «Блокнот»:
 • Налаштування відеокарти крок 2
 • Скопіювати таку інформацію на своєму акаунті пулу і вставити її в файл, який був раніше відкритий, але перед цим з нього слід видалити дані:
 • Налаштування відеокарти крок 3
 • Даний файл потрібно зберегти і клікнути на нього, що і запустить початок Майнінг:
 • Налаштування відеокарти крок 4
 
Корисні поради щодо вибору відеокарти для Майнінг віртуальної валюти

Для видобутку криптовалюта, незалежно від її виду, використовується схожий алгоритм, тому і рекомендації по підбору відеокарти, яка підійде для Майнінг, будуть однакові. Яка ж відеокарта найкраще підходить для Майнінг? Рекомендації, наведені нижче, допоможуть не допустити помилок при купівлі обладнання:
 1. Обсяг відеопам'яті дуже важливий. Як вже було сказано, конкуренція серед Майнер стрімко зростає, і кожен серед них намагається заробити більше. Саме тому такий важливий момент самоокупності обладнання. Процес Майнінг вимагає постійних витрат електроенергії, саме з цієї причини дохід від роботи карти повинен повністю покривати витрати. Пам'ять відеокарти повинна бути якомога більше, але щоб розраховувати хоч на якийсь прибуток, обладнання повинно мати мінімальну пам'ять 2 Гб.
 2. Швидкість карти. DDR4 - це найкраща оперативна пам'ять на сьогоднішній день. Сьогодні виробники працюють над створенням оперативки DDR5, яка буде поліпшеним варіантом свого попередника. Вона буде швидше попередника в 2 рази, а її ефективність більш високої і вже дуже скоро вийде в продаж.
 3. Розрядність шини має значення. При Майнінг віртуальної валюти ширина шини пам'яті або її розрядність вкрай важлива. Цей критерій показує, скільки відеокарта може обробити даних за одиницю часу. Якщо розрядність становить 128, це може привести до зменшення швидкості віртуальних грошей, а в деяких випадках вона і зовсім неможлива. Для Майнінг краще віддавати перевагу таким відеокарт, розрядність шин яких мінімум 256.
 4. Якість охолодження карти потрібно аналізувати. Багато Майнер для роботи часто вибирають відеокарти Radeon, тому що їх система активного охолодження має якісну і грамотну конструкцію. Майнінг - це тривалий процес, який буде йти цілодобово, поки хтось його не перерве. Саме з цієї причини при Майнінг так важливо повноцінне охолодження, що дуже важливо для тривалої роботи відеокарти.
 5. Можливості розгону обов'язково потрібно враховувати. При розгоні відеокарти її потужність збільшується приблизно на 20-40%. Але все це, як правило, спричиняє зниження рівня заробітку і проведення налаштувань додатково. Даний рада має як позитивні, так і потенційні негативні сторони, тому дану рекомендацію можна назвати ключовою.

Не варто розраховувати на швидку окупність устаткування для професійного Майнінг.

Особистий досвід заробітку біткоіни за допомогою відеокарти

Майнінг на відеокарті, якщо порівнювати з заробітком на спеціальних біткоіни-кранах, - це більш прибуткове і привабливе справу. Головною перевагою Майнінг можна назвати автоматичний процес, що не вимагає постійної присутності людини біля ПК.

На простому прикладі можна побачити, які показники заробітку цілком реально отримати.

Реєстрація для проведення тесту була зроблена на біржі Poloniex. Повний Майнінг тривав протягом п'яти повних днів. Процес видобутку віртуальної валюти довелося перервати, бо відеокарту потрібно було використовувати для інших цілей. За час Майнінг прийшли виплати в розмірі 432 руб., На балансі залишилося ще 67 руб. При цьому з даного часу здійснювався Майнінг етерума, заробіток за яким склав близько 50 руб.

Для Майнінг криптовалюта застосовувалася відеокарта GTX 1050ti від PALIT 4 Гб, що має невеликий розгін і додаткове харчування.

Потрібно відзначити, що Майнінг здійснювався на невисокій швидкості (близько 13 мегахеш), але навіть при цьому заробіток досить непоганий.

Знаючи свій хешрайт, кожен зможе легко підрахувати розмір своєї потенційної прибутку, використовуючи спеціальний калькулятор.

Але, як би це не звучало банально, сьогодні не вийде добре заробити, добуваючи біткоіни, використовуючи відеокарту і навіть ферму для цього. Якщо ж підключиться до пулу, все одно заробіток буде копійчаним і навряд чи покриє витрати.

Сьогодні просто не обійтися без Асіка, з огляду на те, що обчислення сьогодні стали дуже складними. Але і тут розраховувати на прибуток, якщо планується купівля тільки одного Асіка, не варто. Отримати прибуток від видобутку біткоіни вийде, тільки якщо мати промислову ферму, яка обійдеться дуже дорого. А ось тим, хто не готовий вкласти великі кошти, краще відразу відмовитися від Майнінг біткоіни відкритий і інших варіантів Майнінг, а також торгівлі на біржі.


Категорія: Криптовалюта | Додав: 09.03.2021
Переглядів: 217 | Теги: криптовалюта | Рейтинг: 0.0/0