Вівторок, 26.11.2024, 21:03

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/03438159.jpg
/_pu/2/31073135.jpg
/_pu/2/55886437.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Як правильно інвестувати в ПАММ?
Сьогодні на сайті про Forex ми уважно розглянемо процес підбору ПАММ рахунків для ефективного інвестування. Як не дивно, але вкладення в лідерів ПАММ рейтингів, як правило, дуже швидко перетворюються в "бублики". Це не дивно, так як на перших місцях часто розташовуються керуючі, які не рахуються з ризиками у своїй торгівлі.

Грамотно сформований інвестиційний портфель на валютному ринку це стабільний пасивний дохід, який за місяць здатний перекрити річні відсотки по вкладах, пропоновані банками. Прийнявши до уваги рекомендації, які будуть в цій статті, Ви зможете змусити гроші працювати ще активніше, причому, з меншими ризиками.

Зміст:

• рекомендації по вибору ПАММ майданчиків
• інвестиційний портфель ПАММ
• аналіз роботи керуючих
• як правильно інвестувати в памм свій капітал

Перед тим як почати вивчати питання, як правильно інвестувати в ПАММ, рекомендую звернути увагу на кілька статей, присвячених таким поняттям, як PAMM, диверсифікації, портфельне інвестування:

• ПАММ рахунки
• Що таке диверсифікація
• Портфельне інвестування 
• Огляди ПАММ рахунків

Рекомендації по вибору ПАММ майданчиків

Для початку нам треба визначитися з компаніями, які пропонують своїм клієнтам інвестиційні послуги. Таких організацій велика кількість, а з великим асортиментом можете ознайомитись ось тут. Зараз же варто звернути увагу на кілька важливих моментів при виборі:

• тривалість роботи компанії (зверніть увагу, як давно брокер надає свої послуги на ринку. Він міг відкрити сервіс інвестицій недавно, але як давно він присутній на ринку?)
• наявність кривої дохідності в моніторингу (добре, якщо у кожного рахунку є графік прибутковості ПАММа, це допоможе в аналізі роботи керуючого)
• достатній обсяг статистичної інформації для оцінки роботи керуючих (якщо інформація мізерна, то важко буде аналізувати торгівлю трейдерів)
• відгуки про брокері (потрібно переконатися, що немає неторгових проблем з компанією, наприклад, затримки з виплатами, приховані комісії і так далі)

Додатковими факторами оцінки всієї ПАММ системи можуть стати:

• наявність рахунків з тривалою історією (від року)
• у рейтингу є трейдери, добре відомі на форумах, що мають інші інвестиційні депозити в системах різних брокерів (досвідчений трейдер не стане, швидше за все, відкривати собі новий ПАММ рахунок в сумнівній компанії)

Інвестиційний портфель ПАММ

Суму, яку ми готові виділити на інвестиції в ПАММ рахунки, будемо називати капіталом. Щоб було простіше далі наводити приклади візьмемо капітал, рівний $2000. Цю суму ми відразу розділимо на дві частини, одна з яких отримає 80% від капіталу, а друга 20%. Велику частку ми будемо інвестувати, а для чого нам знадобиться далі друга сума, ми поговоримо пізніше.

Користуючись рекомендаціями попереднього пункту, ми вибираємо кілька PAMM систем, наприклад, 3. Далі нам необхідно визначитися, на які ризики ми згодні в процесі інвестування. Умовно можна поділити всі варіанти на три категорії:

• консервативний метод
• збалансований
• агресивний інвестиційний портфель

Рекомендую зупинитися на одному з перших двох, так як останній варіант підійде тільки інвесторам, які готові змиритися з ризиком втратити весь капітал заради підвищеної прибутковості. Як правило, такі спроби призводять не до збільшення суми, а до її зменшення.

У чому ж відмінність консервативного та збалансованого методів інвестування? Ви вже, напевно, здогадалися, що вся справа у складі портфеля, який ми будемо наповнювати ПАММ рахунками. Про те, як саме аналізувати роботу керуючого, ми поговоримо в наступному пункті, а зараз нас цікавить більше стратегічне питання - як розподілити частки нашого портфеля?

Підбиратися повинні рахунки, які ми пізніше класифікуємо, як консервативні, збалансовані і агресивні. Зауважте, що навіть у консервативному інвестиційному портфелі можуть бути присутніми в малій кількості активи, що відносяться до категорії агресивних. Правда, частки таких рахунків у відсотках від суми капіталу повинні бути малі.

Наведемо приклад збалансованого портфеля (рахунки пронумеруємо №1, №2 і так далі):

№1 - консервативний, система ПАММ 1, $150
№2 - збалансований, система 1, $250
№3 - консервативний, система 2, $150
№4 - збалансований, система 2, $300
№5 - агресивний, система 2, $150
№6 - збалансований, система 3, $300
№7 - збалансований, система 3, $300

Виходить, що ми вибрали 7 ПАММ рахунків в 3 різних інвестиційних системах. Два депозиту класифіковані, як консервативні види торгівлі, чотири збалансованих рахунку та один агресивний PAMM. Так як ми складали збалансований портфель, то на агресивні і консервативні рахунку припадають менші частки.

Тепер у нас диверсифікація ризиків за PAMM систем, а так само по різних рахунках. Розподіливши суму ($1600) з різним керуючим, ми тримаємо в запасі залишилися гроші ($400).

Аналіз роботи керуючих

Для початку перерахуємо, на що ми будемо звертати увагу в роботі управляючого трейдера:

• аналіз графіка прибутковості
• профіт-фактор
• максимальні осідання
• кількість угод
• тривалість торгівлі
• методи торгівлі, що використовуються управителем (якщо відомі)

Можна поглядати ще ось ці параметри:

• середні величини прибутку і збитку
• коефіцієнт Шарпа
• кількість торгових інструментів, задіяних в роботі (якщо відомо)

Слід зробити невеликий відступ для згадки класів ризиків:

• консервативні установки - максимальна просадка менше 15% за період торгівлі, який повинен бути не менше 6 міс.
• збалансовані налаштування - максимальна просадка не більше 30 % за період торгівлі, який повинен бути не менше 6 міс.
• агресивні установки - максимальна просадка не обмежена

Природно, що прибутковість рахунку повинна бути співмірною ризиків, інакше не буде ніякого сенсу інвестувати в такий ПАММ гроші. Щоб правильно інвестувати в ПАММ рахунки, потрібно для початку навчитися оцінювати роботу керуючих.

Важлива тривалість роботи трейдера. Наприклад, можна рекомендувати не розглядати варіанти, які мають статистику менш, ніж за 6 місяців. Варто брати до уваги успіхи керуючого до відкриття даної інвестиційної пропозиції. Можливо, у нього є депозити з тривалою статистикою, а PAMM він вирішив відкрити лише нещодавно.

Кількість угод, укладених трейдером, так само потрібно брати до уваги. Погодьтеся, що велика ймовірність великої похибки при укладенні, наприклад, 10 угод. Досвідчені спекулянти відразу скажуть, що це "не статистика". Говорити про стабільну торгівлі та впевненої роботи керуючого можна тільки після того, як буде укладено, як мінімум, 100 угод.

Профіт-фактор показує співвідношення сумарного прибутку, отриманої в процесі роботи на ринку за вибраний період, до сумарного збитку. Чим більше цей показник, тим краще. Не рекомендується інвестувати в ПАММ рахунки, у яких профіт-фактор менше 1,3. Якщо значення даного параметра більше, то це означає, що трейдер отримує прибуток по операціях значно в більших розмірах, ніж збитки, без яких ніякий трейдинг обійтися не може.

Максимальна просадка покаже, якої величини бували втрати у керуючого. Якщо мова буде йти про консервативному інвестиційному рахунку, то при максимальній просіла більше 15%, мабуть, варто утриматися від інвестування. Збалансовані рахунки, на мій погляд, не повинні демонструвати значення, більше 30%. У агресивної торгівлі можуть бути будь-які величини максимальної втрати.

Тут можна сказати, а чи правильно дивитися тільки на просадки, нічого не кажучи про прибутковість? Насправді оцінка будь-якого ПАММ рахунку проводиться комплексно, а в прибутковості потенційний варіант не буде ущемлений, адже ми ще дивимося і на профіт-фактор.

Якщо при оцінки консервативних і збалансованих рахунків на першому місці знаходяться ризики, які оцінюються інвестором, то при підборі агресивного PAMM рахунки люди більше дивляться на прибутковість.

Якщо є інформація про методи торгівлі керуючого, то це теж допоможе відкинути деякі варіанти. Одних інвесторів не влаштовує мартінгейл, інші не довіряють скальперів, наприклад.

Як правильно інвестувати в памм свій капітал

У цьому пункті хотілося б згадати про ті 20% від капіталу, які ми нікуди не вклали. Вся справа в тому, що ці кошти ми залишаємо для збільшення часток у вже задіяних нами ПАММ рахунках або для вкладання коштів у нові пропозиції. Важливо, щоб з певною періодичністю, наприклад, раз в місяць, інвестор оцінював результати керуючих, в яких ми вклалися, а так само переглядав нові варіанти в рейтингу.

Якщо з'являється дуже перспективний рахунок, то можна частину грошей з $400 вкласти у цього управителя. Ще один варіант - в період осідання одного з керуючих, в якого ми вже вклалися, інвестувати додаткові кошти. Якщо ми підібрали добрі PAMM, то потрібно пам'ятати, що іноді бувають збитки у всіх трейдерів.

Це означає, що є сенс у такий невдалий для торгівлі момент увійти додатковими грошима, адже більш імовірним стає відновлення позитивної тенденції. На ілюстрації нижче продемонстровані вдалі моменти для вкладення.

Як правильно інвестувати гроші в ПАММ

Якщо ми бачимо, що один керуючий торгує вже кілька місяців гірше, ніж раніше або просто з'являються побоювання щодо трейдингу одного з трейдерів, варто зменшувати інвестиції в цей ПАММ, передаючи частину його частки більш перспективним рахунками. Такі ситуації можна спостерігати, коли інвестор проводить свою чергову оцінку роботи керівників.

Мабуть, навіть тих рекомендацій і порад, які Ви прочитали в цій статті, вже буде достатньо для того, що б підвищити ефективність своїх інвестицій. Сподіваюся, що хоча б частково вдалося відповісти на питання, як правильно інвестувати гроші в ПАММ.

Категорія: Форекс | Додав: 17.07.2016
Переглядів: 720 | Рейтинг: 0.0/0