Неділя, 28.04.2024, 19:03

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Стоп ордер – закриття угоди
Стопові ордери використовуються для закриття торгових позицій. Розрізняють два види ордерів: Take Profit (TP) і Stop Loss (SL). Вони виставляються трейдером, що б ввести обмеження на збиток, за це відповідає Stop Loss, і на прибуток, за це відповідає Take Profit. Робиться це для того, що б відкрита на ринку угода, набравши певну кількість пунктів прибуток, тут же зачинилися. І другий варіант, що б у разі зростання збитку, втрати не перевищили б заданий нами значення.

Наявність виставлених степових ордерів так само позитивно впливає на психологічний стан трейдера. Йому стане значно спокійніше, якщо людина буде знати, що навіть у найгіршому варіанті розвитку подій, максимум, що може бути втрачено, це величина SL, а більше збиток зрости вже не зможе. Це важливий момент, особливо, коли людині доводиться відходити від терміналу.
 

Для чого потрібен Stop Loss?



Розглянемо варіанти, навіщо потрібен Stop Loss:
 
  1. обмеження збитку по угоді
  2. захист позиції від форс-мажору
  3. може використовуватися для перевороту позиції

Під час торгівлі спекулянт визначає позицію на ринку, досягнення якої буде означати, що людина помилився зі своїм прогнозом, і далі немає сенсу на щось сподіватися. На цю ціну встановлюється Stop Loss, щоб обмежити зростання збитку по угоді.

Стоп ордер так само може бути виставлений для захисту капіталу від форс-мажору. У цьому випадку трейдер, як правило, користується якимись правилами для фіксації збитку. Але, на всяк випадок, людина встановлює Stop Loss, який буде використовуватися в якості страховки. Мало, зависне торговий сервер, або з якоїсь причини не вийде скористатися достроковим закриттям збитку за правилами своєї системи.

Так само SL може використовуватися для закриття однієї збиткової позиції, і грати роль сигналу на відкриття нової угоди в протилежну сторону. Цей метод називається розворотом, а найчастіше використовується при торгівлі по тренду. Коли трейдер бачить, що його операція закрилась з прибутком, тут же укладає нову угоду в сторону, протилежну першої позиції.

Для чого використовується Take Profit:
 
  1. фіксація прибутку по угоді
  2. для високої точності закриття позиції

Трейдер, укладаючи угоду на валютному ринку, оцінює, до якого рівня може дотягнутися ринкова ціна. В цю точку встановлюється ордер TP, а сам спекулянт може відлучитися від терміналу. Якщо не виставити стоп ордер, то можна упустити момент для закриття тієї прибутку, на яку розраховували. 

Людина може повернутися до терміналу і виявити, що ціна вже доходила до того значення, яке влаштовувало трейдера, однак, до цього моменту вона вже розвернулася і перемістилася назад. Таким чином, якщо спекулянт не виставив би стоп ордер, то не зміг би закрити операцію за вигідною ціною.

Навіть якщо людина перебуває в терміналу, все одно має сенс закривати прибуток саме за допомогою ордера. Це дозволить зробити фіксацію прибутку з максимальною точністю. При спробі вчинити ці дії за ринковими цінами, людина може втратити кілька пунктів на проскальзываниях і реквотах.
 

Принципи установки стоп ордерів



В залежності від обраної торгової системи, SL і TP можуть встановлюватися різними способами. Нижче розглянемо найпоширеніші варіанти визначення місць на ринку для ордерів.

Stop Loss встановлюється:
 
  1. на фіксованій відстані в пунктах
  2. за значущим ціновим рівнем
  3. за хай або лоу попереднього дня

Як правило, при середньостроковій торгівлі, SL встановлюється за максимальне або мінімальне цінове значення попереднього торгового дня. Вважається, що якщо ринок досягне таких цін на графіку, до яких не міг дійти напередодні, то велика ймовірність продовження тренда в цьому ж напрямку. Так що, сенсу залишати позицію відкритою, вже немає, про що і піклується Stop Loss.
 

Фіксоване значення SL у пунктах часто зустрічається в роботі на валютному ринку. Трейдер визначає середнє значення розміру ордера, яке в подальшому використовують для кожної позиції.

Установка SL за одним із значущих цінових рівнів, за своїм змістом нагадує розміщення стоп ордери за хай або лоу попереднього дня. Спекулянтом підбирається на графіку такий рівень, пробиття якого означало б зміну тенденції. Це є сигналом для торговця, що пора позбавлятися від позиції, для чого і встановлюється Stop Loss.
 

Take Profit встановлюється:
 
  1. на фіксованій відстані в пунктах
  2. на значимому ціновому рівні (або рівня)
  3. залежно від волатильності торгового інструменту

Ситуація з фіксованим TP аналогічна нагоди, коли SL брався весь час одного і того ж розміру. Розташування Take Profit на значущому рівні обґрунтовується тим, що трейдер розраховує на досягнення ціною важливого для ринку рівня, причому, в пробитті якого, людина вже може сумніватися. Тому стоп ордер розташовується не за ціновим рівнем, а прямо на ньому або навіть з невеликим відступом ближче до ціни відкриття позиції.
 

Залежно від волатильності валютної пари, спекулянт може змінювати свого значення TP. Навіть, торгуючи одним і тим же інструментом, можна помітити, що з часом його волатильність змінюється, а тому, людина переглядає величини Take Profit в будь-яку зі сторін.

Категорія: Форекс | Додав: 11.12.2017
Переглядів: 1557 | Рейтинг: 0.0/0