Неділя, 28.04.2024, 00:13

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Трендовий аналіз - важливі знання трейдера при аналізі тренду
Як відомо, фінансові ринки можуть знаходитися в одному з двох станів флет або тренд. Вивчення особливостей кожного з положень ринку потрібно вважати обов'язковим пунктом у підготовці до трейдингу. Сьогодні ми детально зупинимося на аналізі тренду, попередньо зрозумівши, як саме його можна ідентифікувати на ціновому графіку.

Трендовий аналіз лежить в основі технічного аналізу, так що, для початку кілька слів про "старшого брата". Весь технічний аналіз базується на твердженні, що все, що відбувається з ціною циклічно.

Таким чином, пропонується вивчати історію поведінки ринкової ціни, щоб мати можливість прогнозувати майбутнє.

Ще одне твердження виглядає так - ціна враховує все. Мається на увазі, що всі фактори, які могли вплинути на ціни, були враховані ринком. Дивлячись на історію цінового графіка, ми бачимо безліч значень, які були сформовані в свій час, враховуючи різноманітні чинники, як новини, настрої інвесторів і так далі.

Розглянемо тепер, як графічно виглядає трендові рух на картинці нижче.
 

Тренд представляє собою спрямований рух ринкової ціни, відмінне від бокового зміщення. Трейдери говорять, що якщо на ринку немає тренда, значить спостерігається флет. Можна проводити оцінку графіка візуально, як і надходять досвідчені спекулянти, але ми розберемо докладніше питання, як визначити ринковий стан?

Існують висхідний trend і спадний. На картинці вище приклад висхідного тренда, а так само його корекції. Ціна пробила рівень підтримки і затрималася під ним.

Видно, що локальні мінімуми послідовно збільшуються, що підтверджує припущення про висхідному тренді. Іншими словами, значення кожного наступного мінімуму більше попереднього, що в сукупності з зростаючими локальними максимумами говорить про зростання ринку. 

Корекцією можна вважати пробиття рівня підтримки, що не переросло ще в повноцінний розворот тенденції. Як розрізнити тимчасову корекцію від розвороту всієї ринкової тенденції?

Зверніть увагу ось на ці трендові стратегії:

• Торгівля на цінових відкатах
• Робота по тренду з EMA

Корекція в торгівлі на Форекс являє собою зручний момент для укладення нової угоди за вигідною ціною в напрямку тренда. На малюнку нижче показано, що можна було б скористатися ситуацією, провести аналіз тренду та укласти угоду на покупку.
 

Більшість торгових стратегій передбачає вчинення правочинів в напрямку тренда з наступних причин:

• більш ймовірно, що trend буде продовжуватися
• поки тенденція не припинилася, вона повинна використовуватися
• у разі зміни тенденції можна буде швидко це помітити і вийти з угоди

З цих причин корекція, як представлена на картинках вище, виглядає привабливо для укладання угод на купівлю. Зауважимо, що на ринку залишається тенденція до зростання, а ціна, пробивши підтримку, стала вельми вигідна для нових придбань.

Трендовий аналіз - будуємо трендові лінії

Тепер на прикладі подивимося, як будується трендова лінія, проведемо трендовий аналіз ситуації. Необхідно пам'ятати, що будь-які моделі, фігури і побудови це свого роду патерни, тобто моделі, які вже спостерігалися раніше. Трейдери помічають схожі ситуації, а потім перевіряють, чи можна з них витягти для себе користь.

Так з'явилося уявлення про трендових лініях, що дозволяють знаходити спрямовані цінові руху, а так само точки розвороту. Проводяться такі лінії через локальні максимуми і мінімуми. Для побудови необхідно мати хоча б дві точки, але якщо їх більше, то можна говорити про яскраво вираженої ринкової тенденції.

Через точки 1 і 2 проводимо пряму лінію, яка тепер у нас грає роль трендової підтримки:
 

Через деякий час стає видно, що ціна пробиває лінію, проведену нами раніше. Аналізуючи тренд, ми переглядаємо розташування лінії. Коли ціна відновлює зростання, сформувавши тим самим новий локальний мінімум, заново аналізуємо ситуацію.
 

Важливо, щоб при побудові трендової лінії брав участь останній локальний мінімум, а так само перший, який брався в самому початку. Тепер у нас на графіку нова підтримка, утворена за рахунок точок 1 і 3:
 

Так можна неодноразово змінювати лінію, поки тенденція не зміниться. Тимчасові корекції ціни можуть бути використані в якості точок входу. Шанувальники стратегії усереднення так само використовують подібні ситуації, що б збільшити сумарний обсяг позицій.

Висхідний тренд означає, що попит на торговий інструмент продовжує перевищувати пропозицію, не дивлячись на постійно збільшується вартість. Відповідно, спадний тренд демонструє знижений попит на ринку, а так само сильне бажання продавців позбутися інструменту навіть знижується цінами.

Для низхідного тренду лінія опору будується аналогічним чином, що й підтримка для висхідного. Беруться локальні максимуми, через них проводиться опір, який так само може видозмінюватися в міру розвитку ринку. 

Необхідно пам'ятати, що тренд тим сильніше, чим довше він триває. У той же час, не існує нескінченно довгих спрямованих рухів ціни, а це означає, що рано чи пізно ми будемо спостерігати розворот тенденції.

Аналіз тренду з метою пошуку його розвороту

Торгувати проти тренда особливо небезпечно, адже трейдер буде укладати угоди на зустріч поточної ринкової тенденції. Як правило, помилки полягають у тому, що спекулянти плутають тимчасову корекцію ціни з повноцінним розворотом. У такому випадку угода може відкриватися при пробитті лінії підтримки на прикладі висхідного тренда, але велика ймовірність, що тенденція так і не порушиться.
 

Уклавши угоду на продаж при подоланні ціною підтримки лінії, трейдер незабаром помітить, що розвитку низхідного руху не відбувається. Ринок відновлює свій рух в напрямку тренда.

Для того, що б укладати угоди на продаж, слід було б спочатку переконатися, що ціна торгового інструменту дійсно розгортається. В якості такого підтвердження могло б служити пробиття рівня, утвореної попереднім локальним мінімумом. Подолання цінового рівня, а так само зміцнення ринкової ціни під ним, стало б підтвердженням порушення висхідного цінового руху.
 

На картинці видно, що ринок пробиває трендову лінію, а потім ціна опускається нижче рівня, утвореного останнім локальним мінімумом. Така ситуація свідчить про ймовірне припинення розвитку висхідного тренда, що і відбувається у подальшому.

Хоча ціна і не провалюється занадто сильно вниз, але більше не досягає тих ринкових значень, які відзначалися раніше. Аналіз тренду допоможе зрозуміти, коли варто припинити укладати угоди на купівлю, якщо говорити про даному випадку. Трейдеру слід зупинити торгівлю і продовжити спостереження за тим, що відбувається на ринку, можливо, незабаром буде формуватися новий, але вже низхідний тренд.

Вивчення трендового аналізу включає в себе не тільки графічні побудови, але так само змушує розвиватися логічне мислення. Розуміння напрямки цінового руху дозволяє приймати зважені рішення під час торгівлі на Форекс.

Категорія: Форекс | Додав: 22.07.2016
Переглядів: 1456 | Рейтинг: 0.0/0