Неділя, 12.05.2024, 16:08

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/93758534.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Згладжування ковзних середніх - відмітні особливості і переваги
Середні лінії на Форекс це графічні побудови індикатора Moving Average (МА), який розраховує середні значення ціни за вибрані період часу. Такий індикатор безкоштовно додається до популярного торгового терміналу MetaTrader 4. Детальніше про індикатор Мoving Average Ви можете прочитати в окремій статті. Сьогодні ж ми розглянемо різновид цього індикатора, яка являє собою згладжену експоненційну ковзаючу середню (EMA).

Принцип математичного усереднення значень ціни за вибрані проміжок часу залишається колишнім, але з'являється певна тонкість, яка виділяє EMA на тлі інших видів ковзних середніх. Мова йде про значущість тих значень, які приймаються при роботі індикатора.

Справа в тому, що при використанні звичайної ЅМА всі ціни, що використовуються в обчисленнях, володіють однаковою значимістю. Творці експонентної ковзної середньої беруть до уваги той факт, що останні ціни більш значні, ніж попередні. Розподіл ваги дозволяє лінії більше враховувати останні ринкові події, відсуваючи за значимістю більш ранні періоди.

Рекомендую звернути увагу на просту пробійну стратегію.

Всього в торговому терміналі пропонується 4 види ковзних середніх. Розрізняються вони між собою тільки ваговими коефіцієнтами. Самий "простий" вид середньої лінії - SMA. Як говорилося вище, всі значення цін, що використовуються в розрахунку, в цьому випадку за значенням прирівнюються один до одного.
 

Збільшення періоду у налаштуваннях індикатора призводить до того, що в розрахунках бере участь більше значень ціни. Лінія від таких змін стає менш рухлива, що є результатом "загрубления" налаштувань. Навпаки, якщо зменшувати період часу, за який проводяться розрахунки, то середня лінії буде більш рухлива.

Принцип обліку даних при розрахунках згладженої ковзної середньої дуже простий. Як тільки на ринку фіксується чергова ціна, яка приймається формулою індикатора для розрахунків, саме старе значення, яке ще потрапляло в період налаштувань МА, більше не враховується.

Для прикладу візьмемо період ЕМА=15. Це означає, що взяті 15 значень ціни, де під номером 1 буде значитися саме старе значення, а під номером 15 останнє з доданих в розрахунки. Як тільки закривається поточна свічка на графіку, то період індикатора буде приймати до уваги ціни від 2 до 16. Таким чином, сама стара ціна 1 більше не бере участь в обчисленнях, а в ряді значень з'явилася нова величина 16.

Приклад, описаний вище, можна вважати актуальним для всіх ковзних середніх. Якщо ж говорити про особливості згладженої ковзної середньої, то значення 16 матиме максимальний коефіцієнт значущості, так як це найбільш свіжі дані з ринку. Відповідно, величини під номерами 2, 3, 4 будуть навпаки володіти найменшими коефіцієнтами значущості.

Кожна з середніх ліній володіє своїми плюсами і мінусами, тому, в залежності від способу торгівлі, трейдерами для роботи обирається той чи інший екземпляр. Деякі трейдери використовують різновиди МА в якості цінових рівнів підтримки і опору. Природно, що значення періоду при цьому вибираються, виходячи з торгового інструменту (валютної пари) і таймфрейма, обраного для роботи.

Є і негативні сторони всіх ковзних середніх, не тільки згладженої. Головним чином як їх мінуса можна було б назвати запізнювання сигналів індикатора.
 

Мабуть, найпростіша стратегія, побудована на МА, присутній у терміналі MetaTrader 4 у вигляді радника. Її суть зводиться до того, що на графіку розміщуються дві лінії з різними періодами. Виходить, що індикатор з меншим періодом є більш рухливим, швидким, а індикатор з великим періодом менш рухливий.

Коли на ринку змінюється тренд, то швидка МА перетинає більш повільну, що і є сигналом на укладення угоди. Нижче Ви можете побачити приклад на ілюстрації.
 

На жаль, коли спостерігається Форекс флет, то сигнали стають досить частими, а більшість з них виявляються помилковими. У флете торгувати за допомогою перетинів двох середніх ліній абсолютно не варто. В якості прикладу такої ринкової ситуації можете розглянути ілюстрацію нижче.
 

Ще один варіант роботи з такими лініями це перетин ринковою ціною єдиної лінії на графіку. Іншими словами, на графіку залишається тільки одна змінна лінія, яка знадобиться для роботи. Як тільки ціна перетинає криву індикатора знизу вгору, укладається угода на купівлю, як тільки ціна пробиває лінію зверху вниз, то відкривається продаж.

Все ж, навіть якщо працювати по тренду, то застосування на одному графіку двох ліній з різними періодами виглядає більш виправданим рішенням. До того ж, якщо чекати перетину двох МА, то це можна розглядати, як фільтр, що захищає трейдера від помилкового сигналу на відкриття позиції.

В якості ще одного фільтра прийнято брати величину в пунктах, яку має пройти ціна при пробої середньої лінії. Поки на дане значення пунктів ринок не вийде, то навіть перетин двох МА не вважається за повноцінний сигнал. Правда, такий фільтр використовується тільки при середньостроковій і довгостроковій торгівлі.

Чому взагалі відбувається перетин двох ковзних середніх? Вся справа в різниці періодів. Індикатор, у якого період менше, більш жваво реагує на всі нові значення ціни. В цей же час, якщо говорити про більш повільної лінії, то нові значення ціни, нехай навіть вони серйозно вибиваються з усього ряду, "разбавятся" у великій кількості інших величин, які беруть участь у розрахунках.

Використовуючи будь-які середні лінії, трейдер буде йти на компроміс між чутливістю індикатора і запізнюванням сигналу. Можна виставити такі параметри, що сигналів на відкриття позиції буде не багато, але вони будуть дуже вже запізнюватися, як зображено на картинці нижче. Така ситуація недозволенна, особливо, якщо торгівля ведеться за короткостроковим або середньостроковим стратегіям.
 

Згладжена ковзаюча середня не позбавлена загальних переваг і недоліків всіх середніх ліній. Мабуть, вона найкраще підійде тим трейдерам, які в аналізі минулого на ринку більшу перевагу віддають останніми даними. До речі, якщо розмістити на графіку SMA і EMA з однаковими періодами, то можна буде помітити суттєву різницю в їх поведінці. SMA буде більш інертною, чи що, а EMA навпаки, більш активно слідує за ринковою ціною.
 

У висновку хотілося б сказати, що середні ковзні лінії на Форекс застосовуються дуже часто. Якщо трейдер, що планує працювати в напрямку трендів, то цей індикатор з стандартного набору торгової платформи буде, напевно, використаний.

Крім того, згладжену ковзну середню лінію можна використовувати і іншим способом. З допомогою такого індикатора деякі спекулянти визначають напрям тренду, а так само його силу. Чим сильніше нахил кривої на графіку, тим більш яскраво виражений тренд і навпаки, якщо лінія з нахилом близька до горизонталі, то говорять про флэтовом ринку.

Такого роду фільтр дозволяє швидко визначати, якщо на ринку тренд. Якщо ж брати EMA саме з точки зору торгового інструменту, що дозволяє укладати угоди, то це буде мати сенс при довгострокових позиціях.

Категорія: Форекс | Додав: 11.12.2017
Переглядів: 560 | Рейтинг: 0.0/0